Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Nie udało się uratować osoby poszkodowanej w wypadku w miejscowości Nowodwór Piaski.
Grupa Morsujący Firlej po raz kolejny włączyła się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pieniądze do puszek zbierali w ośrodku Wodnik.
W 2025 roku auta pojadą drogą ekspresową z Lublina do Lubartowa. W piątek wybrano wykonawcę.
Autorski przegląd tygodnia.
Trudno będzie uratować drzewa rosnące przy drodze powiatowej Dąbrówka-Kozłówka. Chodzi o bezpieczeństwo kierowców – mówią leśnicy. Ale wycinka okazałych drzew budzi też sprzeciw części mieszkańców, turystów odwiedzających Lasy Kozłowieckie i ekologów.
Czy przez upór Urzędu Marszałkowskiego nasz region może stracić inwestycję za 500 mln zł, kilkaset nowych miejsc pracy i miliony z podatków? Chodzi o budowę huty szkła w miejscu planowanego niegdyś lotniska w Niedźwiadzie. Sprawa rozbija się o dwie działki pośrodku pola.
Przy ul. Strefowej w Lubartowie powstanie nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe, którego celem będzie opracowanie technologii produkcji innowacyjnych światłowodów. To kolejna inwestycja w strefie ekonomicznej.
Decyzja już zapadła – pod topór ma pójść 300 sosen, buków i dębów – wszystkie rosnące przy drodze powiatowej z Dąbrówki do Kozłówki. Drzewa zostaną wycięte, bo – zdaniem Nadleśnictwa Lubartów – stwarzają zagrożenie. Leśnicy już rozpoczęli wycinkę.
Zablokowana linia kolejowa, odwołany pociąg, usterka na ważnej trasie. Tak zaczął się wtorek na zaśnieżonych torach regionu.
We wtorek w Lubartowie zaczyna się nabór wniosków na dofinansowanie na wymianę starych pieców na ogrzewanie proekologiczne. Na ten cel można otrzymać nawet 5 tysięcy złotych. Chodzi o podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie elektryczne, ogrzewanie gazowe, pompy ciepła.
Policyjny patrol przez 30 kilometrów pilotował samochód jadący do szpitala. W aucie był mały chłopiec z poważnym urazem głowy.
Ten tydzień był pechowy dla mieszkańców Lubartowa. W środę ok. godz. 21 na ulicy Lubelskiej ktoś zgubił telefon komórkowy. Zgubiono też pieniądze.
Trzej mężczyźni zostali złapani na gorącym uczynku, kiedy okradali jedną z lubartowskich firm, w której sami pracowali. Zabrali rzeczy warte w sumie ponad 37 tys. zł.
Remont ruszy w tym roku. Na początek zostanie przygotowana dokumentacja. Odnowa ma kosztować 5 milionów złotych i zakończy się w 2022 roku.
Straż Leśna Nadleśnictwa Lubartów zlokalizowała nielegalne wysypisko śmieci w leśnictwie Bratnik. Zastawili pułapkę, zamontowali kamerę. Na efekty nie trzeba było czekać. Śmieciarz tłumaczy się dziś przed sądem
Tylko w poniedziałek na policję w Świdniku i w Lubartowie zgłosiły się cztery osoby. Każda z nich straciła pieniądze na sprzedaży lub zakupach w internecie.
Tym razem zima zaskoczyła nie drogowców, ale samotnego bociana. Ptaszysko marzło na terenach przemysłowych w Lubartowie. Gdyby nie pomoc, bocian mógłby nie przeżyć.
Lasy Kozłowieckie przyciągają coraz więcej osób spragnionych wypoczynku na świeżym powietrzu. W sobotę na najbardziej uczęszczanych ścieżkach spotkać można było wielu spacerowiczów. Nie zabrakło też miłośników nart.
W związku z przypadającymi na 1933 rok okrągłą 250. rocznicą bitwy pod Wiedniem i oraz 70. wybuchu Powstania Styczniowego zaplanowano emisję dwóch monet pamiątkowych. W tym celu zorganizowano zamknięty konkurs rzeźbiarski.
W gospodarstwie na terenie gminy Firlej (powiat lubartowski) zostały zakopane żywcem nowo narodzone szczenięta – takie zgłoszenie otrzymali obrońcy zwierząt z lubelskiej fundacji EX LEGE. Na miejsce pojechali razem z policjantami.
Wymyślają coraz bardziej pokrętne historie, tylko po to, by oczyścić niczego nieświadomym ofiarom bankowe konta. Ale okazuje się, że już raz oszukani znów dają się nabrać.
Dwóch wybitnych artystów – Edward Wittig, Stanisław Roman Lewandowski – i dwie monety 5-złotowe – „Nike” i „Konstytucja”. Obaj byli wybitnymi twórcami, obaj stworzyli monety, które w pewnym sensie stały się symbolami tamtego okresu.
Kiedy 62-latka zorientowała się, że zostałam oszukana, było już za późno.
W Chlewiskach jeden z robotników spadł z rusztowania. Do szpitala zabrał go śmigłowiec.