Wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym godzi w prawa katolików – stwierdzili lubartowscy radni w stanowisku broniącym Telewizji Trwam.
Treść stanowiska zaproponował Antoni Czop, przewodniczący RM. Poparli je zarówno radni prawicowi, jak i lewicowego klubu Wspólnota Lubartowska.
– Im więcej mediów, tym większy pluralizm – stwierdził na sesji radny Jacek Tomasiak. – To próba wprowadzenia cenzury – tak radny Andrzej Kardasz ocenił decyzję KRRiT.
"Za” było 16 radnych, w tym z lewicowego klubu Wspólnota Lubartowska, 3 wstrzymało się od głosu.
O wiele większe emocje wzbudziła uchwała o utworzeniu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podległa burmistrzowi jednostka budżetowa będzie zarządzała miejskimi obiektami sportowymi: Orlikiem, pływalnią, stadionem miejskim. Większość z nich położona jest przy szkołach, które nimi dotąd zarządzały. Niektóre lubartowskie stowarzyszenia sportowe musiały wynajmować sale sportowe poza miastem.
– One nie są tylko obiektami szkół i powinny służyć całemu miastu – stwierdził Janusz Bodziacki, burmistrz Lubartowa, wytykając, że dotychczasowa forma zarządzania obiektami sportowymi się nie sprawdziła.
Powstanie MOSiR przegłosowała koalicja wspierana przez Roberta Błaszczaka z opozycyjnego klubu Porozumienie dla Lubartowa.
Powołanie MOSiR nie podobało się większości opozycji. – Wara od obiektów wybudowanych dla szkół – grzmiał radny Jerzy Zwoliński, były burmistrz Lubartowa. – Komuś potrzebny jest stołek.
Klub radnych PO większy
Klub radnych PO ma teraz 7 mandatów.