Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

23 czerwca 2024 r.
16:43

XXX Święto Roweru w Lubartowie i tysiące miłośników dwóch kółek

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
0 0 A A

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ lubartowscy fani kolarstwa już po raz 30 spotkali się, aby pokazać całej społeczności jak wartościowe może być spędzanie czasu na rowerze. Nie jest wielką tajemnicą, że twarzą tej imprezy jest Janusz Pożak. To zdecydowanie najsłynniejszy sportowiec pochodzący z Lubartowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W swojej bogatej karierze sięgnął w 1980 roku po mistrzostwo Polski w wyścigu ze startu wspólnego. W 1979 roku wystartował nawet w mistrzostwach świata. Dwa razu również wystartował w słynnym Wyścigu Pokoju, a w 1976 wygrał jeden z etapów Tour de Pologne. Później rozpoczął dość bogatą karierę polityczną, a w latach 2018-2019 stanął na czele Polskiego Związku Kolarskiego.

W tym roku olbrzymią atrakcją była wizyta Czesława Langa. 69-latek to m.in. srebrny medalista olimpijski z wyścigu ze startu wspólnego z 1980 r. Na swoim koncie ma też wicemistrzostwo świata w drużynowym wyścigu szosowym, jak i brązowy medal w tej konkurencji. Był pierwszym zawodowcem w polskim kolarstwie i wygrywał etapy na najważniejszych wyścigach na świecie w tym Tirreno-Adriatico, Giro d’Italia czy Volta Ciclista a Catalunya. Po zakończeniu kariery stał się propagatorem kolarstwa i wprowadził ten sport w Polsce w świat zawodowstwa. Tour de Pologne pod rządami Lang Team stał się jednym z najlepiej zorganizowanych wyścigów na świecie. Teraz natomiast Czesław Lang próbuje rozwinąć żeńską edycję tej imprezy, która już w przyszłym tygodniu zagości w województwie lubelskim. Lang do Lubartowa przyjechał już po raz trzeci i ponownie zasypywał słuchaczy ciekawymi wątkami ze świata kolarskiego.

Uczestnicy mogli też spotkać się z Alicją Filipowską. To lubartowska pisarka, która przebojem wdarła się do krajowej czołówki literackiej. Jej powieści obyczajowo-psychologiczne „Nigdy bym” oraz „Ani słowa o rodzinie” spotkały się z olbrzymim uznaniem w świecie literackim.

W Święcie Roweru najważniejsza jest jednak aktywność fizyczna związana z jazdą na rowerze. Uczestnicy mogli skorzystać z aż 7 tras. Najdłuższa, określona jako czarna, liczyła aż 62 km i wiodła m.in. przez Nowodwór, Kozłówkę, Wólkę Krasienińską, Wolę Przybysławską, Abramów, Kamionkę i Skrobów. Najmniej doświadczeni cykliści z skusili się na najkrótszą trasę, która liczyła ledwie 17 km i prowadzi przez Nowodwór, Kozłówkę i Skrobów.

Tysiące uśmiechniętych uczestników było najlepszym świadectwem tego, że Święto Roweru było imprezą niezwykle udaną. Ci, którym z rowerem nie jest po drodze, też znaleźli dla siebie właściwe miejsce. Można było bowiem wziąć udział chociażby w konkursie ze znajomości zasad ruchu drogowego. Każdy uczestnik otrzymał także porcję ciepłej grochówki i dyplom Święta Roweru. Na koniec warto także podkreślić, że przy organizacji tegorocznej imprezy pracowało w sumie ponad 200 wolontariuszy.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Czwartkowe obrady Rady Miasta w Lublinie rozpoczęła gorąca, nieprzewidziana w programie dyskusja o budowie spalarni śmieci przy ulicy Metalurgicznej na terenie po dawnym zakładzie Ursus. Miasto decyzję środowiskową wydało, ale mieszkańcom ten pomysł się nie podoba. Co dalej z planami KOM-EKO?

Olimpia Miączyn i Kryształ Werbkowice nie mogą zaliczyć rundy jesiennej do udanych

Od zera do 149, czyli liczby zamojskiej klasy okręgowej

Rudna jesienna zamojskiej klasy okręgowej za nami. Z tej okazji tradycyjnie podsumowaliśmy rozgrywki "najciekawszej ligi świata" w liczbach

Oni też usłyszą Lublin dzięki pętli

Oni też usłyszą Lublin dzięki pętli

Lublin właśnie zakupił nowoczesną pętlę indukcyjną, która posłuży osobom z aparatami słuchowymi. Będą one mogły uczestniczyć w różnych wydarzeniach kulturalnych.

Lubelskie. Pierwszy przypadek wścieklizny u krowy

Lubelskie. Pierwszy przypadek wścieklizny u krowy

Wścieklizna wciąż w natarciu w Lubelskiem. 21. przypadek wykryto właśnie u krowy.

Smakosze muszą tu chwilę poczekać na burgera drwala. Restauracja w remoncie

Smakosze muszą tu chwilę poczekać na burgera drwala. Restauracja w remoncie

Jeszcze chwilę smakosze wypasionych burgerów muszą obejść się smakiem. Restauracja McDonald’s w Białej Podlaskiej jest w remoncie.

Daniel Iwanek (z lewej) i Wiktor Bis zaliczyli w Peru bardzo udany start

Sukcesy zawodników KKT Chidori i Akademii Karate Daniela Iwanka w mistrzostwach świata w Peru

Mistrzostwa świata odbywały się w prestiżowym ośrodku sportowym Villa Deportiva Nacional w Limie. W zawodach, organizowanych pod patronatem Prezydent Peru Diny Boluarte i Caritasu, zawodnicy z Lubelszczyzny zdobyli 18 medali.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium