Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W Zamościu o kilkaset złotych, a w Hrubieszowie o kilka tysięcy udało się poprawić wyniki cmentarnych kwest organizowanych na ratowanie zabytkowych nagrobków.
Mimo wysiłków lekarzy w szpitalu zmarł 37-latek postrzelony z pistoletu w głowę w Gołębiu koło Rejowca - poinformowała nas dziś nadkomisarz Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie
W minioną środę w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono laureatów konkursów „Z Rybką za Pan Brat” oraz „Złap Rybkę”. Te cieszące się niezmienną popularnością wydarzenia, organizowane od kilku lat, mają na celu promowanie tradycji rybackich oraz edukację dzieci na temat ryb słodkowodnych.
Początek listopada jest tradycyjnie dniem kiedy wszyscy wspominamy tych, których już z nami nie ma. Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkich, którzy odeszli od nas w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy i wspominamy ich serdecznie.
20 pijanych kierowców, 1 wypadek, bez ofiar śmiertelnych - tak policja podsumowuje pierwszy dzień akcji znicz na lubelskich drogach.
W powiecie krasnostawskim doszło do pożaru budynku gospodarczego. Natomiast strażacy z zamojskiego walczyli z pożarem auta.
Jak się okazuje tablice nagrobne na wschodzie Polski nieco różnią się od tych z innych regionów. Jak wynika z internetowych badań, nasza część kraju ma własny, unikatowy sposób zapisywania wieku zmarłego. Regionalizmem są również nagrobne fotografie.
Rozmowa z Sebastianem Rudolem, obrońcą Motoru Lublin
KPR Padwa Zamość pojedzie do Juranda Ciechanów, a AZS AWF Biała Podlaska podejmie Grot Blachy Pruszyński Anilanę Łódź. Tak wygląda plan weekendowych gier drużyn z naszego regionu
W Sitańcu dachowało auto osobowe. Jedna osoba ranna. Policja kieruje ruchem wahadłowo
Długa jest tegoroczna lista nominowanych w konkursie nagród środowiska studenckiego „Pro Juvenes”, a na tej liście jest sporo akcentów lubelskich. Z głosowaniem należy się spieszyć.
Od początku roku w całej Polsce wykryto 12 ognisk wścieklizny. Aż 10 z nich znajduje się na terenie województwa lubelskiego. – Zwierzęta i choroby nie znają granic – mówi dr n. wet. Monika Michałowska, rzecznik Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii.
Czy na Wszystkich Świętych potrzebny będzie parasol, a może ciepła kurtka i czapka? O tym powiemy w naszej prognozie pogody przygotowanej przez dr. Krzysztofa Siwka z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS.
Jak co roku, w ramach akcji „Żołnierska Pamięć”, żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzają i porządkują groby oraz miejsca pamięci bohaterów w naszym regionie. Kultywowanie pamięci o tych, którzy walczyli za naszą wolność i niepodległość trwale wpisane jest w zadania Terytorialsów. W tym roku działania te prowadzone są we współpracy z lubelskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej.
Od czwartku na drogach województwa lubelskiego pojawi się więcej policyjnych patroli, które będą miały do dyspozycji m.in. laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu. W wielu miejscach możemy spotkać policjantów kierujących ruchem. Mundurowi planują wzmożoną liczbę kontroli trzeźwości.
Wojewoda lubelski Krzysztof Komorski powołał specjalny zespół doradczy ds. ochrony środowiska. Pierwszym zadaniem dla zespołu jest wyeliminowanie nielegalnych składowisk odpadów na terenie województwa. Tych jest 24, z czego 7 może zagrażać mieszkańcom – informują członkowie zespołu.
Nasila się rosyjska dywersja w Polsce. ABW w specjalnym komunikacie mówi o „terrorystycznym” charakterze działania szpiegów
Pani Magdalena z Lublina poleciała do Londynu. Kiedy wracała na pewno nie spodziewała się tego, co zastało ją po wylądowaniu z powrotem w Polsce. Okazało się, że jest milionową klientką na lubelskim lotnisku, która skorzystała z usług linii lotniczych RyanAir.
Gościem programu (Nie)Wyparzona Gęba był Krzysztof Cugowski. Zobacz które pikantne kulki przypadły mu do gustu: cayenne, chili, buldak, a może carolina reaper. W rozmowie zapytaliśmy o jego muzyczne początki, jakim był uczniem gdy chodził do szkoły oraz o nową płytę "Wiek to tylko liczba".
120 tys. złotych ukradł oszust, który zatelefonował pod numer ogłoszenia o sprzedaży iPhona. Chciał zapłacić od razu, ale "coś poszło nie tak". Potem do sprzedającego zgłosiła się "pracownica banku"
Przed nami kolejne mecze w ramach Elite League. Tym razem Biało-Czerwonych czekają prestiżowe spotkania z Włochami i Anglią. Szansę na występ przeciwko tym ekipom będzie miał Filip Luberecki. Zawodnik Motoru Lublin otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na zbliżające się mecze.
Najczęściej gaszą pożary, usuwają skutki kataklizmów, pomagają przy wypadkach, a dzisiaj lubelscy strażacy ratowali... krowę.
W Lublinie trwa konferencja upamiętniająca Polaków, którzy podczas II wojny światowej ratowali swoich żydowskich sąsiadów. Spotkanie przedstawicieli z Polski i Izraela pozwala na budowanie dobrych relacji i wspólnego dążenia do pokoju i zrozumienia.
Ppłk. Marek Nicgorski jest nowym szefem służby więziennej w Lubelskiem. Zajął miejsce płk. Piotra Buraka, który został zdymisjonowany po ucieczce ze szpitala mężczyzny podejrzanego o zabójstwo.
Gościem poniedziałkowego programu „Dzień Wschodzi” jest asp. Renata Szpakowska z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W rozmowie poruszymy kluczowe kwestie związane z bezpieczeństwem w okresie Wszystkich Świętych. Aspirant Szpakowska podzieli się z nami cennymi wskazówkami, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na cmentarzach, na drogach oraz w okolicach miejsc kultu. Opowie także o działaniach policji, które mają na celu zapewnienie spokoju i bezpieczeństwa odwiedzającym groby, a także o konsekwencjach jazdy na „podwójnym gazie”.