Stoiska promujące zdrowy styl odżywania oraz produkty naturalne, tradycyjne i regionalne a także możliwość atrakcyjnego spędzania czasu – taką działalność na terenie dawnej Lubelskiej Fabryki Wag przy Lubartowskiej 77 prowadzi „EkoBazar”. Otwarty jest w każdą sobotę od godz. 9. W najbliższą sobotę, 25 lipca EkoBazarowi towarzyszyć będzie Książkowe Swap Party – akcja wymiany niechcianych książek.
Oferta Lubartowskiej 77 skierowana jest zarówno do rodzin, szkół, grup znajomych jak również do turystów. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest szeroko pojęta integracja, stworzenie przestrzeni do kreatywnego, wspólnego spędzenia czasu oraz zaszczepianie nowych zainteresowań takich jak taniec, gry planszowe, gotowanie czy łucznictwo.
Gry to ponadczasowa zabawa
Lubartowska 77 współpracuje z „Felippe - Centrum Gier Planszowych”, które udowadnia, że gry planszowe to nie przeżytek, przestarzała zabawa dla małych dzieci. Organizowane są spotkania dla różnych grup wiekowych, podczas których można sprawdzić jak zmieniły się gry przez ostatnie lata: przyjęcia urodzinowe, spotkania dla par, międzypokoleniowe zajęcia dla ojców z synami, turnieje, akcje wymiany gier, czy wypożyczalnia gier planszowych, która ruszy po wakacjach. Codziennie granie od poniedziałku do piątku między godz. 12-18 oraz w soboty 9-18.
Dla miłośników łucznictwa
W ciągu najbliższych dni ruszy też Liga Łucznicza, która będzie prowadzić zajęcia dla osób zaawansowanych jak i dla początkujących. Na zajęcia można się zapisywać również bez własnego sprzętu.
Warsztaty dla najmłodszych
Od 17 do 21 sierpnia organizujemy warsztaty rozwojowo-edukacyjne dla najmłodszych (wiek: 2-4 lata) „Zanim pójdę do przedszkola” we współpracy z "PROMERUDIO warsztaty, taniec, animacje". Celem jest przygotowanie dzieci do adaptacji w przedszkolu – bez zbędnego stresu dla dziecka i rodziców, nauka współpracy w grupie, rozwijanie spostrzegawczości, zręczności, wyobraźni, umiejętności kreatywnego i logicznego myślenia.
W programie zajęć m.in. gry i zabawy animacyjne, zajęcia muzyczno-rytmiczne, nauka podstaw tańca klasycznego, angielski na wesoło „Szyję z mamą” – warsztaty szycia Tild, taneczny teatrzyk lalkowy (z wykonanymi własnoręcznie zabawkami) do muzyki klasycznej.
13 września ruszamy z cyklicznymi „Rodzinnymi Niedzielami” - warsztatami z bogatym programem dla mamy, taty i dziecka. W październiku odbędą się pierwsze warsztaty teatru tańca dla dorosłych oraz zajęcia z baletu dla dzieci, prowadzone przez tancerza z Kijowskiej Akademii Baletu. Są organizowane we współpracy z "PROMERUDIO warsztaty, taniec, animacje"
Recykling odzieży i rzeczy
Kolejnym przedsięwzięciem Lubartowskiej 77 jest „Wietrzenie Szafy z Caritas” organizowanego wspólnie z Caritas Archidiecezji Lubelskiej, która polega na zbiórce niepotrzebnych rzeczy zalegających w szafach i garażach. Zebrane przedmioty zostaną posortowane i odpowiednio wycenione tak, by pozyskane wpływy mogły zasilić konto na budowę Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie.
Dla łowców okazji
Na co dzień hala przy Lubartowskiej 77 zamienia się w Galerię Różności, w której można nabyć starocia, gobeliny, meble ogrodowe, ceramikę. Lubartowska 77 jest otwarta na współpracę z artystami, wszelkiego rodzaju twórcami i kolekcjonerami. Obecnie cześć hali jest aranżowana pod industrialną, stałą wystawę mebli z lubelskiej pracowni PRO M STUDIO.
Organizowane są warsztaty kulinarne (z m.in. kuchni polskiej, ukraińskiej żydowskiej,włoskiej, meksykańskiej, tureckiej i hiszpańskiej) oraz z warsztaty szycia Tild, bębniarskie, ceramiczne, robienia kalejdoskopów, fotograficzne. W planach są ponadto pokazy filmowe, wieczory przy dobrym bluesie albo z muzyką klezmerską, prelekcje i warsztaty zdrowego żywienia, po wakacjach konwersatoria w języku angielskim, włoskim, niemieckim.
Jarmark w Dąbrówce
Jutro (25 lipca) w godzinach 11-15 w Dąbrówce koło Lubartowa odbędzie się jarmark. Degustacje, pokazy, ognisko, muzyka na żywo oraz strefa dla najmłodszych to atrakcje, które przygotowane zostały dla rodzin z dziećmi, artystów, rolników i każdego, kto zechce spróbować regionalnych produktów.
- Jarmark ma na celu rozpropagowanie produktów naszych „lokalnych” gospodarzy. Zapraszamy każdego, kto ma coś do sprzedania. Mogą być to produkty z gospodarstwa: owoce, warzywa, ciasto własnego wypieku lub chleb, produkty mleczne, czy jajka – zachęcają inicjatorzy jarmarku, Magdalena i Robert Niedziałek. Dodają że mile widziani będą również artyści i twórcy ludowi, którzy będą mogli promować swoją twórczość.
Przy okazji posiadacze zabytkowych aut i motocykli mogą przyjechać do skansenu na polanę Zabytkowe Moto i zaprezentować swoje pojazdy oraz wymienić się doświadczeniami. Na jarmark można wybrać się całą rodziną. Przygotowane zostaną strefy dla dzieci ale również i odpoczynku dla dorosłych.