Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 lipca 2015 r.
16:19

Lubartowska 77 w Lublinie: Ekologicznie i rodzinnie

Stoiska promujące zdrowy styl odżywania oraz produkty naturalne, tradycyjne i regionalne a także możliwość atrakcyjnego spędzania czasu – taką działalność na terenie dawnej Lubelskiej Fabryki Wag przy Lubartowskiej 77 prowadzi „EkoBazar”. Otwarty jest w każdą sobotę od godz. 9. W najbliższą sobotę, 25 lipca EkoBazarowi towarzyszyć będzie Książkowe Swap Party – akcja wymiany niechcianych książek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oferta Lubartowskiej 77 skierowana jest zarówno do rodzin, szkół, grup znajomych jak również do turystów. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest szeroko pojęta integracja, stworzenie przestrzeni do kreatywnego, wspólnego spędzenia czasu oraz zaszczepianie nowych zainteresowań takich jak taniec, gry planszowe, gotowanie czy łucznictwo.

Gry to ponadczasowa zabawa

Lubartowska 77 współpracuje z „Felippe - Centrum Gier Planszowych”, które udowadnia, że gry planszowe to nie przeżytek, przestarzała zabawa dla małych dzieci. Organizowane są spotkania dla różnych grup wiekowych, podczas których można sprawdzić jak zmieniły się gry przez ostatnie lata: przyjęcia urodzinowe, spotkania dla par, międzypokoleniowe zajęcia dla ojców z synami, turnieje, akcje wymiany gier, czy wypożyczalnia gier planszowych, która ruszy po wakacjach. Codziennie granie od poniedziałku do piątku między godz. 12-18 oraz w soboty 9-18.

Dla miłośników łucznictwa

W ciągu najbliższych dni ruszy też Liga Łucznicza, która będzie prowadzić zajęcia dla osób zaawansowanych jak i dla początkujących. Na zajęcia można się zapisywać również bez własnego sprzętu.

Warsztaty dla najmłodszych

Od 17 do 21 sierpnia organizujemy warsztaty rozwojowo-edukacyjne dla najmłodszych (wiek: 2-4 lata) „Zanim pójdę do przedszkola” we współpracy z "PROMERUDIO warsztaty, taniec, animacje". Celem jest przygotowanie dzieci do adaptacji w przedszkolu – bez zbędnego stresu dla dziecka i rodziców, nauka współpracy w grupie, rozwijanie spostrzegawczości, zręczności, wyobraźni, umiejętności kreatywnego i logicznego myślenia.

W programie zajęć m.in. gry i zabawy animacyjne, zajęcia muzyczno-rytmiczne, nauka podstaw tańca klasycznego, angielski na wesoło „Szyję z mamą” – warsztaty szycia Tild, taneczny teatrzyk lalkowy (z wykonanymi własnoręcznie zabawkami) do muzyki klasycznej.

13 września ruszamy z cyklicznymi „Rodzinnymi Niedzielami” - warsztatami z bogatym programem dla mamy, taty i dziecka. W październiku odbędą się pierwsze warsztaty teatru tańca dla dorosłych oraz zajęcia z baletu dla dzieci, prowadzone przez tancerza z Kijowskiej Akademii Baletu. Są organizowane we współpracy z "PROMERUDIO warsztaty, taniec, animacje"

Recykling odzieży i rzeczy

Kolejnym przedsięwzięciem Lubartowskiej 77 jest „Wietrzenie Szafy z Caritas” organizowanego wspólnie z Caritas Archidiecezji Lubelskiej, która polega na zbiórce niepotrzebnych rzeczy zalegających w szafach i garażach. Zebrane przedmioty zostaną posortowane i odpowiednio wycenione tak, by pozyskane wpływy mogły zasilić konto na budowę Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie.

Dla łowców okazji

Na co dzień hala przy Lubartowskiej 77 zamienia się w Galerię Różności, w której można nabyć starocia, gobeliny, meble ogrodowe, ceramikę. Lubartowska 77 jest otwarta na współpracę z artystami, wszelkiego rodzaju twórcami i kolekcjonerami. Obecnie cześć hali jest aranżowana pod industrialną, stałą wystawę mebli z lubelskiej pracowni PRO M STUDIO.

Organizowane są warsztaty kulinarne (z m.in. kuchni polskiej, ukraińskiej żydowskiej,włoskiej, meksykańskiej, tureckiej i hiszpańskiej) oraz z warsztaty szycia Tild, bębniarskie, ceramiczne, robienia kalejdoskopów, fotograficzne. W planach są ponadto pokazy filmowe, wieczory przy dobrym bluesie albo z muzyką klezmerską, prelekcje i warsztaty zdrowego żywienia, po wakacjach konwersatoria w języku angielskim, włoskim, niemieckim. 

Jarmark w Dąbrówce

Jutro (25 lipca) w godzinach 11-15 w Dąbrówce koło Lubartowa odbędzie się jarmark. Degustacje, pokazy, ognisko, muzyka na żywo oraz strefa dla najmłodszych to atrakcje, które przygotowane zostały dla rodzin z dziećmi, artystów, rolników i każdego, kto zechce spróbować regionalnych produktów. 

- Jarmark ma na celu rozpropagowanie produktów naszych „lokalnych” gospodarzy. Zapraszamy każdego, kto ma coś do sprzedania. Mogą być to produkty z gospodarstwa: owoce, warzywa, ciasto własnego wypieku lub chleb, produkty mleczne, czy jajka – zachęcają inicjatorzy jarmarku, Magdalena i Robert Niedziałek. Dodają że mile widziani będą również artyści i twórcy ludowi, którzy będą mogli promować swoją twórczość.

Przy okazji posiadacze zabytkowych aut i motocykli mogą przyjechać do skansenu na polanę Zabytkowe Moto i zaprezentować swoje pojazdy oraz wymienić się doświadczeniami. Na jarmark można wybrać się całą rodziną. Przygotowane zostaną strefy dla dzieci ale również i odpoczynku dla dorosłych.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki
improv

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki

W najbliższy czwartek, 3 kwietnia, Fabryka Kultury Zgrzyt w Lublinie zamieni się w miejsce spontanicznego humoru, a to za sprawą Poławiaczy Pereł Improv Teatr i ich najnowszego, improwizowanego spektaklu komediowego "Każdy widz się liczy!".

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w bazie wojskowej w Sochaczewie 
PAP/Marcin Obara

Program Wisła: umowa na wsparcie logistyczne dla polskich Patriotów

W poniedziałek w bazie wojskowej w Sochaczewie została zawarta umowa z USA na wsparcie logistyczne i techniczne dla polskich systemów Patriot.

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Pierwszy weekend kwietnia upłynie w Lublinie pod znakiem kina zaangażowanego społecznie. W dniach 4–6 kwietnia 2025 r. w lubelskim klubie Baobab odbędzie się 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Tegoroczny program festiwalu WATCH DOCS skupia się wokół trzech głównych tematów: neokolonializm, przemoc szkolna i równe traktowanie.

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa
galeria

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa

Naukowcy z Polski i zagranicy, przedstawiciele papieskich instytucji i goście zgromadzili się w poniedziałek na KUL na sympozjum „Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Edukacyjna: Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II”.

Tak będzie wyglądała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka. przy ul. Hanki Ordonówny rozpoczyna się budowa nowej siedziby

Zaczyna się budowa nowej szkoły w Lublinie. Będzie gotowa za 2 lata

Dokumentacja jest gotowa, prace ruszą w tym tygodniu, a za dwa lata będzie gotowa nowa siedziba Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 18 maja. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.

Kto zostanie prezydentem Polski? Jest już 10 zarejestrowanych kandydatów

Tylu zarejestrowała już Państwowa Komisja Wyborcza. Pozostali mają czas do piątku, do godziny 16.

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody lubelskiego już złożony: Janów Podlaski stara się o prawa miejskie.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Wcześniej była metoda mikrofiltracji, teraz będzie technologia UV do oczyszczania solanki. Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża ją jako pierwsza w Polsce.

Adam Kuś (w niebieskim stroju) rozpoczął sezon od świetnego występu

Zawodnicy Monogo Lubelskie Perła Polski błyszczeli w rywalizacji na czeskich szosach

W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano dwa wyścigi. W sobotę w okolicach Hlohovca rozegrano Trofeo Cinelli.

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 31-letniego kierowcy traktora. Dalszą jazdę maszyną uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia.

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat transportu publicznego. Można wypełnić ankietę i przyjść na konsultacje.

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie będzie spółką. Zdaniem władz miasta dotychczasowa formuła prawna się nie sprawdziła i wpędziła ZGL w problemy finansowe.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium