Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Przyszłością rynku ogrodniczego są nowoczesne, inteligentne urządzenia. Rośnie zainteresowanie klientów automatycznym sprzętem, który wykona za nich pracę.
– Województwo lubelskie wciąż jest jednym z najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej, ale ma duży potencjał związany chociażby z energią odnawialną czy przemysłem maszynowym – przekonuje wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj.
Kilkadziesiąt kierunków w Europie, ale też w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Afryce czy na Bliskim i Dalekim Wschodzie można wskazywać w ankiecie, którą po raz trzeci przeprowadza Port Lotniczy Lublin.
We wtorek odbyła się trzecia edycja Check IT, jednego z największych wydarzeń informatycznych, skierowanego przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli informatyki.
Prof. Andrzej Drop, rektor Uniwersytetu Medycznego, został wybrany na kolejną kadencję. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.
Trzem podmiotom miasto da pieniądze na wkłady własne do zadań finansowanych z innych źródeł: Agape dostanie 9,9 tys. na punkt badań w kierunku HIV, Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo 9,8 tys. na placówki dziennego wsparcia, a Fundacja Rozwoju Sportu 3,5 tys. na Akademię Małego Maratończyka.
Tylko do niedzieli czynne będzie lodowisko Icemania przy Al. Zygmuntowskich. Ma się pożegnać promocją. W poniedziałek zacznie się rozmrażanie tafli, a potem montaż miasteczka ruchu drogowego. Zabraknie za to pieniędzy na rozbudowę antresoli i widownię.
Ważą się losy zabytkowego budynku przy Grodzkiej 7. Z kamienicy wyprowadza się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, a miasto zastanawia się już co zrobić z nieruchomością. Lokalizacja jest atrakcyjna, ale stan kamienicy nie jest idealny.
Mateusz K. z Lubartowa został prawomocnie skazany na 12 lat więzienia. Sąd odwoławczy utrzymał wyrok, jaki zapadł w pierwszym procesie. 25-latek poderżnął gardło swojej dziewczynie, bo ta nie chciała do niego wrócić.
Rozstrzygnięto konkurs „Odkryj Europę”. Główną nagrodą jest wycieczka do Rzymu.
Amatorzy wspinaczki zbierają pieniądze na budowę nowej ścianki w Centrum Spotkania Kultur. Na razie mają jedną dziesiątą potrzebnej sumy.
Centrum Kultury zaprasza na kolejną, piątą już edycję nocy z filmami krótkometrażowymi o tematyce slackline. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 18 marca o godz. 18.
W piątek, 18 marca o godz. 19 na deskach lubelskiego klubu Graffiti wystąpi zespół Chemia. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej krążek „Let Me”.
Były i obecny prorektor, dziekan jednego z wydziałów oraz kierownicy kilku katedr są wśród kandydatów na rektora Uniwersytetu Przyrodniczego. O stanowisko ubiega się sześć osób. Wybory odbędą się 5 kwietnia.
Zespół Kaliber 44 jest pierwszym ogłoszonym uczestnikiem tegorocznych Kozienaliów. Rapowa grupa wystąpi w Lublinie 20 maja - ogłosili organizatorzy Kozienaliów.
– Szukasz pracy, chcesz podnieść swoje kompetencje, a może nie wiesz jak założyć własną działalność gospodarczą? Z pomocą przychodzą Targi Pracy – zachęcają organizatorzy i zapraszają w piątek do Targów Lublin.
Dom Kultury LSM zaprasza na wyjątkowy koncert muzyki anty-wojennej. Agnieszka Grochowicz wystąpi przeciw nienawiści w piątek, 18 marca o godz. 18.
Klub Spirala Blues (ul. Okopowa 9) zaprasza na koncert młodego muzyka z Chełma. Eddie/Hai zagra na scenie klubu w sobotę, 19 marca o godz. 20.
Zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków i likwidacja gimnazjów to zamach na edukację. To także uderzenie rządu w stabilność zawodową nauczycieli i finanse gmin. To wnioski z wczorajszej konferencji „Zamach na edukację”, zorganizowanej przez lubelską Platformę Obywatelską. Udział wzięli samorządowcy, związkowcy z oświaty, nauczyciele.
Do wypadku doszło ok. godz. 14.46 na ul. Lwowskiej w Lublinie, w okolicach parkingu przy ul. Okrzei.
Nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Solidarności z Prusa i Dolną 3 Maja. Jeden z sygnalizatorów został skoszony przez samochód.
Dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej dodatkowo zarabiała w firmie, która dostarczała leki do szpitalnej przychodni. Zarząd województwa złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. A prof. Elżbieta Starosławska zostanie zwolniona dyscyplinarnie.
Wczoraj ustalono harmonogram pierwszych utrudnień w ruchu przy skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północną. Na razie problemy będą wyłącznie nocą i tylko na jednej jezdni
Ratusz wymienia swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej Targów Lublin.
Zwrotu 762 tys. zł żąda miasto od poznańskiej spółki TEB Edukacja prowadzącej szkoły także w Lublinie