– W ten sposób informujemy o swoich działaniach – wyjaśnia Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, jedna z radnych koalicji prezydenta Żuka, którzy zwołali wczoraj konferencję i opowiadali o wnioskach do budżetu na rok 2019. Wszyscy są zarazem kandydatami na kolejną kadencję, ale mówią, że nie dlatego wystąpili przed mediami: – Nie jest to kampania.
Do poniedziałku każdy radny mógł zgłaszać wnioski do kolejnego budżetu i to bez ograniczeń. To prezydent wybierze, co wpisze do projektu budżetu. Na pewno nie wszystko, bo próśb jest zawsze więcej niż pieniędzy.
Koalicja wskazuje ulice do budowy, przebudowy i remontu. To m.in. Berylowa, Dekutowskiego, Herberta, Jankowskiego, Kalinowszczyzna, Krężnicka, Lipińskiego, Mackiewicza, Młodej Polski, Nałęczowska, Nałkowskich, Namysłowskiego, Pana Tadeusza, Pogodna, Raszyńska, Samsonowicza, Sławinek, Sławinkowska, Sokola, Trześniowska, Wallenroda, Wapienna, Wrocławska, Zana, Zorza, Żelazowej Woli, światła na skrzyżowaniach Jana Pawła II z Tymiankową i Orkana z Hetmańską, druga nitka ul. Filaretów i remont mostu w ul. Pawiej.
Jest też wniosek o stadion żużlowy, basen dla Dziesiątej, żłobek i dom kultury na Czubach, szkoły na Szerokiem i Ponikwodzie, rozbudowę szkół na Felinie i przy Sławinkowskiej, boisko przy Berylowej, hale sportowe dla I LO i szkoły przy Elektrycznej, stadion lekkoatletyczny dla SP 28, remont basenu SP 16, czy odnowę boiska SP 30. Poza tym zieleń, m.in. skwery przy Kolorowej, Łopacińskiego i wąwóz za Orfeuszem. A nawet nowy Jarmark św. Antoniego dla lokalnych rzemieślników. Lista jest o wiele dłuższa.