Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lipca 2018 r.
18:49

Kolejne filmy i seriale będą kręcone w Lublinie. Od poniedziałku utrudnienia w ruchu

Od poniedziałku na Starym Mieście będą kręcone kolejne zdjęcia do serialu „Drogi Wolności”. Następna ekipa przyjedzie pod koniec tygodnia, ma u nas kręcić pilot nowego serialu dla telewizji Polsat, którego akcja będzie się rozgrywać w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Twórcy serialu „Drogi Wolności” przyjadą do nas już po raz drugi. Ponownie urządzą nam tu Kraków. W lutym przerobili ul. Jezuicką na krakowską Krowoderską, teraz wezmą się za inny fragment Starego Miasta. – Czeka ich duże wyzwanie scenograficzne – mówi Grzegorz Linkowski, który w lubelskim Ratuszu odpowiada za pomoc filmowcom. – Na pl. Rybnym budowany będzie krakowski pl. Szczepański.

Akcja serialu zaczyna się w 1914 r., ale toczy się głównie po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. – Głównymi bohaterkami są kobiety, trzy siostry – mówi dziennikarzom reżyser Maciej Migas. Serialowe dziewczyny podejmują się brawurowej akcji. Żeby ocalić firmę ojca walczącego na froncie wynoszą z niej potajemnie maszynę drukarską, którą chce zająć komornik. To dopiero początek burzliwej akcji. – Siostry postanawiają założyć gazetę w świecie zdominowanym przez mężczyzn. W świecie, w którym kobiety nie mają jeszcze praw wyborczych.

W głównych rolach zobaczymy Paulinę Gałązkę, Katarzynę Zawadzką oraz Julię Rosnowską. W obsadzie jest też Anna Polony, Adam Cywka, Izabela Kuna oraz Michalina Olszańska. Ale na ekranie będzie można też wypatrywać znajomych lub sąsiadów, bo do produkcji zaangażowanych będzie kilkuset statystów z Lublina. Wybierano ich wczoraj podczas castingu, który przyciągnął wielu chętnych. – Przyszłam, żeby spełnić swoje marzenie z dzieciństwa – wyznaje nam Dorota Grądzka, jedna z osób, które przyszły na casting. Kiedy będzie można ich wypatrywać? – Serial emitowany będzie w Jedynce już jesienią – zapowiada Telewizja Polska.

Podczas pracy filmowców czekają nas utrudnienia w ruchu. Od poniedziałku do niedzieli zamknięta dla ruchu ma być ul. Złota oraz część Rynku. Od jutra do soboty filmowcy mają zajmować ul. Jezuicką, Dominikańską, Bramową i Gruella. We wtorek zamknięta będzie Kapucyńska, w czwartek Grodzka, zaś w niedzielę Żmigród.

Od poniedziałku zagrodzona ma być też część pl. Zamkowego. – Będzie tu wyznaczony parking dla ekipy filmowej i mieszkańców Starego Miasta – wyjaśnia Mariusz Szymański z firmy iKOM, która odpowiada za organizację ruchu w miejscu kręcenia zdjęć. Mniejszych utrudnień można się spodziewać na Noworybnej, Rybnej, Podwalu, Radziwiłłowskiej i Krakowskim Przedmieściu.

Lada dzień do Lublina przyjedzie kolejna ekipa filmowa. Pod koniec tygodnia zaczną się zdjęcia do pilota serialu „Mediatorzy”, który produkowany jest dla telewizji Polsat. – Będzie 13 odcinków, każdy ma być oddzielną historią sensacyjną, kryminalną, w której swoją rolę odegrają mediatorzy – mówi Linkowski. Reżyserem serialu będzie Krzysztof Lang, a jego ekipa zawita z kamerą m.in. do redakcji „Dziennika Wschodniego”, której wnętrza będą scenerią dla jednego z wątków.

Jeszcze w tym roku gotowych ma być osiem odcinków pierwszego polskiego serialu Netflixa, którego twórcy kręcili zdjęcia również w Lublinie. To alternatywna wersja rzeczywistości, w której nie doszło do rozpadu Związku Radzieckiego i wciąż istnieje Polska Rzeczpospolita Ludowa. Jednym z reżyserów jest Agnieszka Holland.

Ekipa filmowa w CSK. Kręcą serial dla Netflixa

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle 3:0

Bogdanka LUK Lublin pozostaje w grze o półfinał

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, w niedzielę, w Lubinie. Początek o godzinie 14.45

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Potrzebne będą trzecie mecze

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w Konferencji A. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły Patobasket i Matematyki, co oznacza, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne trzecie spotkania.

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie
koncert
5 kwietnia 2025, 19:00

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie

W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Szybkie, drogie i luksusowe. Przerobione i dopieszczone. Plus pokazy stuntu i driftu, czyli dwa dni z motoryzacją w najlepszym wydaniu. W weekend w Lublinie: Moto Session 2025.

Filip Wójcik to kolejny zawodnik, który zostaje w Motorze na następny sezon

Kolejny piłkarz Motoru Lublin podpisał nowy kontrakt

W ostatnich dniach Motor Lublin przedłużył umowy z trzema piłkarzami. Najpierw nowe kontrakty podpisali: Michał Król i Mathieu Scalet, a we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali, że w klubie zostaje także Filip Wójcik. Wszyscy związali się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy na kolejny rok.

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.
foto
galeria

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.

Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi
ZDJĘCIA

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi

Egzamin jest bardzo długi i trudny - mówi przewodniczący komisji. Po studiach i trzech latach aplikacji przyszedł czas na cztery dni egzaminów z różnych zagadnień prawa. W Lublinie rozpoczął się egzamin adwokacki.

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Obecny plan zakłada, że prąd z pierwszej polskiej elektrowni jądrowej popłynie do sieci w 2036 roku.

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS
ZDJĘCIA
galeria

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS

Cukiernik, optyk, ratownik medyczny, czy klasa psychologiczno-medyczna. Przed nami egzamin ósmoklasisty, a potem wybór szkoły średniej. Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego zaprosił swoich potencjalnych, przyszłych uczniów.

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji
ZDJĘCIA
galeria

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji

Magia i Fantazja – takie było hasło tegorocznej, XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”. Uczestnicy konkursu puścili wodzę fantazji i swoje wyobrażenia przełożyli na włosy modelek.

Łukowskie PEC

Brakuje milionów i nie mogą ruszyć z budową elektrociepłowni. Będzie wniosek

Łukowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej nie może ruszyć z budową nowej elektrociepłowni, bo oferty firm są droższe niż założony kosztorys. Miasto szuka nowych możliwości w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie

Po 25 latach milczenia Igor Jaszczuk wraca na scenę – bez presji wytwórni, za to z wielką autentycznością. Jego najnowszy singiel „Baobab” to nostalgiczna podróż do czasów młodości, spotkań pod drzewem, które stało się symbolem twórczych początków. Artysta, znany jako autor hitów dla innych, zaśpiewa własnym głosem.

Aleksandra Tomczyk

Aleksandra Tomczyk zostaje w Lublinie

Chociaż od dłuższego czasu nie ma jej w składzie MKS FunFloor, to Paweł Tetelewski nie wahał się przedłużyć umowy z Aleksandrą Tomczyk. 30-letnia rozgrywająca podpisała nowy kontrakt, chociaż na razie musi skupić się na leczeniu kontuzji.

Jedną z atrakcji Dnia otwartego na Politechnice Lubelskiej był tunel aerodynamiczny
galeria

Politechnika Lubelska: Informatyka, innowacje i rekrutacja

Był tunel aerodynamiczny i programowanie robotów. Były długopisy 3D i e-oko w inżynierii. A przede wszystkim: była możliwość lepszego poznania uczelni. Jak wyglądał Dzień Otwarty na Politechnice Lubelskiej?

Inspektor Andrzej Mioduna
KADRY

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie ma nowego zastępcę

Inspektor Andrzej Mioduna był komendantem w Janowie Lubelskim i w Zamościu. Teraz objął stanowisko p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty