Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 kwietnia 2012 r.
19:53
Edytuj ten wpis

Majówka w Lublinie: Wycieczka, bieg, a może konkurs?

Autor: Zdjęcie autora (oprac. agdy)

Są jeszcze wolne miejsca na imprezy zorganizowane w ramach cyklu "Sezon Lublin”. Można się wybrać na zwiedzanie z przewodnikami, zobaczyć miasto w biegu i poznać historię Lublina. I uwaga! organizatorzy czekają na zdjęcia, które będą walczyć w konkursie!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Sezon Lublin” zaczyna się 28 kwietnia (sobota) i potrwa do 6 maja (niedziela). Najważniejsza informacja: 605 903 512 to telefon do Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Lublinie (ul. Jezuicka 1/3) gdzie można zapisywać się na imprezy oraz szukać informacji. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Konkurs fotograficzny "Sezon Lublin”
Organizatorzy projektu ogłaszają konkurs na fotografie oddające klimat "Sezonu Lublin” i niepowtarzalne wrażenia jego uczestników, budujące tożsamość naszego miasta. Na prace konkursowe jurorzy czekają w LOITiK-u przy ul. Jezuickiej 1/3 od 28 kwietnia do 13 maja. Regulamin, karta zgłoszeniowa, informacje: www.turystyka.lublin.eu

Spotkanie z Parkiem "Via Jagiellonica"
Prezentacja oferty Szlaku Jagiellońskiego w Lublinie, na inaugurację przewodnickiej działalności Fundacji "Via Jagiellonica". W ok. 3-godzinnym programie spotkanie z wybranymi osobami, zabytkami i wydarzeniami z lat 1386–1611, ze szczególnym uwzględnieniem Unii Grodzieńskiej z 1432 r. Wstęp bez zapisów. Początek spotkania przy Bramie Krakowskiej, 28 kwietnia 2012 (sobota), godz. 18.

Miejskie szlaki z przewodnikiem
Do zwiedzania Lublina szlakami: Unii Lubelskiej, Pamięci Żydów Lubelskich, Wielokulturowym, Zabytków Architektury, Znanych Lublinian, a także Szlakiem Konstytucji 3 Maja zaprasza Zarząd Oddziału Miejskiego PTTK w Lublinie.
Przewodnicy będą oczekiwali na uczestników imprezy przy Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej, ul. Jezuicka 1/3.
Zwiedzanie każdego dnia od 28 kwietnia do 6 maja w godzinach 12 – 16. Szczegóły na stronie www.turystyka.lublin.eu

Wycieczka "Lublin – Pomnik Historii. Przestrzeń miasta – przestrzeń pamięci”
Wycieczka Krakowskim Przedmieściem, zaproponowana przez Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków, poprowadzi uczestników przez dzieje Lublina, niby zapisaną znakami architektonicznymi księgą. Uczestnicy będą szli od ul. Lipowej do pl. Władysława Łokietka, zatrzymując się w charakterystycznych miejscach, gdzie zostaną odczytane wspomnienia znanych i mało znanych lublinian. Spacer, organizowany w 5. rocznicę uznania przez Prezydenta RP Lublina za Pomnik Historii, będzie dokumentowany, co będzie kolejnym zapisem do archiwum pamięci miasta.

28 kwietnia (sobota), godz. 11.00–12.30, 30 kwietnia (poniedziałek), godz. 17.00-18.30.

Spotkanie z piosenką turystyczną
Miłośników pieszych wędrówek, którzy mają ochotę pośpiewać i powspominać swoje wyprawy, LOITiK zaprasza na spotkanie z piosenką turystyczną nie przy tradycyjnym ognisku, lecz w blasku świec. Uczestników spotkania rozśpiewywać będą gitarzyści znani w lubelskim kręgu turystycznym.

Miejsce: LOITiK, ul. Jezuicka 1/3, 28 kwietnia (sobota), 19.00 – 22.00.

Zwiedzanie Teatru Starego w Lublinie
30 kwietnia wycieczka do Teatru Starego w Lublinie. Zwiedzimy cały Teatr - nie tylko świeżo wyremontowaną salę widowiskową, ale również kulisy: garderoby artystów i zapadnie; obejrzymy scenę z pomostu technicznego. Oprowadzać i opowiadać o historii i współczesności Teatru będą jego pracownicy. Ze względu na ograniczoną przestrzeń zwiedzanie w grupach do 15 osób, które będą wyruszały z foyer Teatru (wejście od ul. Jezuickiej 18) co 30 minut. 30 kwietnia (poniedziałek) akcja twa 10.00 – 16.00 (wejście ostatniej grupy o 15.30).

"Legendy Lubelskie”
Czy wiecie skąd wzięła się nazwa naszego miasta? Gdzie znajduje się kamień nieszczęścia i co przyśniło się Leszkowi Czarnemu? Tych i innych lubelskich legend można będzie wysłuchać, uczestnicząc w imprezie Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej.
Najmłodsi mieszkańcy Lublina w towarzystwie przewodnika w stroju z epoki oraz lubelskiego koziołka wybiorą się w magiczną podróż po Starym Mieście, zatrzymując się w miejscach związanych z najbardziej znanymi lubelskimi opowieściami. Inne dodatkowe atrakcje organizator otacza tajemnicą.

Miejsce: LOITiK, ul. Jezuicka 1/3, dwie niedziele: 29 kwietnia i 6 maja, 13.00 – 15.00.

"Odkryj Lublin z mapą”
Spacery po centrum Lublina z niezwykłą mapą w dłoni. Dzięki niej dotrzemy do miejsc zazwyczaj niedostrzeganych, a często nadzwyczaj interesujących. Przygotowane zadania i zagadki zmuszą nas do wytężenia uwagi, spostrzegawczości. I każdy na pewno odkryje choć kawałek Lublina.

Na uczestników oczekujemy 1 maja (wtorek) i 5 maja (sobota) przy Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej (ul. Jezuicka 1/3). Wędrówkę rozpocząć można w godzinach 10–14. Sławomir Juraszewski, przodownik InO (InO: imprezy na orientację), zaprasza osoby indywidualne, jak i grupy rodzinne czy koleżeńskie do maksymalnie 5 osób. Zapisy w dniu imprezy.
Strona organizatora: www.juraszewski.pl

"Lublin Szeptany”
Lublin Szeptany to nowatorska metoda oprowadzania po Lublinie współczesnym i historycznym, prowincjonalnym i wielkomiejskim, a przede wszystkim nieznanym. Historie opowiadają osoby zaangażowane w życie miasta, jego kulturę, historię. Po pobraniu na odtwarzacz za darmo pliku MP3 ze strony www.szeptany.lublin.pl należy udać się w określone miejsce i po naciśnięciu "play” dać się poprowadzić opowieści. W ramach "Sezonu Lublin” będą dwa spacery.

5 maja (sobota), pl. Litewski, start o godz. 11.00 - spacer i spotkanie z aktorem Dariuszem Jeżem (plik "Lublin szemrany”);
6 maja (niedziela), start o godzinie 11.00 z pl. Zamkowego (przy schodach u podnóża Zamku) - spacer i spotkanie z historykiem Robertem Kuwałkiem (plik "Lublin żydowski”). W miejscu odkrytym na końcu godzinnego spaceru na uczestników czekają autorzy audioprzewodników, z którymi udamy się na spotkanie w jednej z lubelskich kawiarni.

Biegiem po Lublinie
Biegając po mieście można zobaczyć więcej, docierając też do miejsc na uboczu głównych szlaków turystycznych. Zapraszamy do oglądania miasta w biegu, w towarzystwie biegających przewodników, w tempie umożliwiającym konwersację. Poznamy historie, anegdoty i ciekawostki o centrum miasta, uczelniach, osiedlach mieszkaniowych, lubelskim przemyśle. O mieście opowiadać będą m.in. Tomasz Rakowski, szef TVP Lublin, Justyna Grzywaczewska, lekkoatletka i trenerka, Anna Dąbrowska i Piotr Skrzypczak ze Stowarzyszenia Homo Faber. Trasa ok. 20 km rozpoczyna się i kończy przy LOITiK-u, ul. Jezuicka 1/3. Wycieczkę organizuje Lubelskie Stowarzyszenie Biegowe, www.bieganie.lublin.pl.

6 maja (niedziela), początek o godzinie 18, czas ok. 3 godzin.


Pozostałe informacje

Sky Jumpers i jej założyciel Krzysztof Barszczewski (nr 23)

Krzysztof Barszczewski: Sky Jumpers to projekt z pasją

Rozmowa z Krzysztofem Barszczewskim, dyrektorem marketingu TKKF Cukropol i twórcą projektu Sky Jumpers

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Znaleziono drugi element

W podpoznańskich Wirach znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt – informuje wielkopolska PSP. Wcześniej pracownicy jednej z firm w Komornikach znaleźli na terenie zakładu przedmiot przypominający zbiornik. – W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna.

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Zarząd Grupy Azoty S.A. odkrył, że w latach 2022-2023 gaz kontraktowany dla chemicznego koncernu był droższy, niż wynikało z dziennych cen spot na europejskim rynku. Spółka miała przepłacić za surowiec co najmniej 932 mln zł. Czy jej ówczesne władze złamały prawo?

Piotr Schmidt oraz Wojciech Myrczek

Był Komeda i Stańko, teraz jest Młynarski i jazz

Nie można się bać nawiązywania do kultowych projektów czy artystów i ich twórczości – wywiad z Piotrem Schmidtem, trębaczem, kompozytorem, liderem i producentem muzycznym. Pod koniec minionego roku ukazała się płyta „Młynarski. Bynajmniej”. Za jej produkcję, jak i partie solowe trąbki odpowiada właśnie nasz rozmówca

ChKS Chełm musiał uznać wyższość broniącej Tauron Pucharu Polski drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie

Tauron PucharuPolski: ChKS Chełm musiał uznać wyższość faworyta

W spotkaniu ćwierćfinałowym Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm przegrał z obrońcą trofeum Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Tym samym goście awansowali do Final 4

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu
ZDJĘCIA
galeria

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu

Co tak naprawdę kryje się w kubku z herbatą i czy można założyć ziołowy ogród na balkonie. W ramach programu "Rodzinne ferie jak z bajki" najmłodsi odwiedzili dziś Herbapol.

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Owijarki, pakowarka i prawie 700 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Zatrzymano 8 osób. 5 obywateli Armenii i 3 obywateli Ukrainy.

Motor Lublin Arena

Motor Lublin Arena. Taka nazwa przynajmniej do końca 2027

Stadion, na którym swoje mecze ekstraklasy rozgrywają piłkarze Motoru Lublin zyskuje sponsora tytularnego i zmienia nazwę.

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
foto
21 lutego 2025, 19:00

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Piątkowy wieczór (21 lutego) w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się jednym z najbardziej relaksujących utworów muzycznych, jakie kiedykolwiek powstały – „Pawaną op. 50” Gabriela Faurégo. Na zakończenie wieczoru zabrzmi monumentalna II Symfonia D-dur op. 43 Jeana Sibeliusa. Jako gość wystąpi grecki flecista Stathis Karapanos.

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

We wtorek (18 lutego) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wał. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, a sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierowca.

Średnia cena samochodów w 2024 roku osiągnęła poziom 35 025 złotych, a tempo wzrostu cen na rynku wtórnym znacznie przy-śpieszyło, głównie za sprawą większej liczby prawie nowych samochodów w ofercie.

Te używane auta straciły najwięcej na wartości

Volkswagen Passat tańszy o ponad 7 tysięcy, a Audi A6 o ponad 10 tysięcy złotych. Jakie jeszcze modele znajdziemy na liście najpopularniejszych samochodów na wtórnym rynku, które straciły na wartości w 2024 roku?

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów
WYBORY PREZYDENCKIE

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów

W środę przed południem marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedził Lublin. Kampanijne spotkanie z dziennikarzami stało pod znakiem komentowania polityki krajowej i negocjacji dotyczących przyszłości Ukrainy bez udziału Ukrainy. Dla mieszkańców Lublina nie to jednak z całego spotkania było najważniejszą informacją.

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Jest potwierdzenie

W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna. Agencja zbada razem z firmą SpaceX, czy znaleziony w Komornikach zbiornik jest częścią tej rakiety.

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Policjanci zatrzymali 71-latka w sprawie usiłowania rozboju. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Różne -> Sprzedam

pasek

ZAMOŚĆ

34,00 zł

Różne -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

49,00 zł

Różne -> Sprzedam

redukc

ZAMOŚĆ

52,00 zł

Różne -> Sprzedam

zlacz

ZAMOŚĆ

49,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

zawór

ZAMOŚĆ

80,00 zł

Komunikaty