Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 października 2024 r.
10:12

Marszałek docenił nauczycieli. To z okazji ich święta

Autor: Zdjęcie autora IC

Chociaż Dzień Nauczyciela obchodzony jest 14 października, marszałek województwa lubelskiego już docenił ich codzienną pracę i wręczył nagrody 14 nauczycielom, a jednego uhonorował medalem 550-lecia województwa lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Samorząd Województwa Lubelskiego wśród swoich zadań ma także prowadzenie szkół i placówek o znaczeniu regionalnym i ponadregionalnym. Łącznie pod jego opieką jest 15 placówek oświatowych:

  • Szkoła zorganizowana w podmiocie leczniczym,
  • 4 Biblioteki Pedagogiczne wraz z sześcioma filiami,
  • Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie z 3 oddziałami,
  • 9 szkół policealnych.

Nauczyciele pracujący w placówkach podległych pod SWL oraz wyróżniający się szczególnymi osiągnięciami dydaktyczno-wychowawczymi zostali docenieni za swój trud wkładany w codzienna pracę.

– Zapewne pracując na co dzień ze swoimi uczniami, widzicie, z jakimi borykają się problemami. Swoim wychowankom należy pokazywać wartości oparte na zasadzie Bóg-Honor-Ojczyzna. Młody człowiek potrzebuje procesu wychowawczego, a oprócz najbliższej rodziny w   tym procesie wychowawczym uczestniczą właśnie nauczyciele. Dzięki państwu młodzi ludzie kształtują swój charakter, przygotowują się do swojej życiowej roli. Nie bójcie się wychowywania kolejnych pokoleń, zaszczepiania w nich miłości do Ojczyzny i do swoich małych ojczyzn – mówił podczas uroczystości Marcin Szewczak, członek zarządu województwa lubelskiego.

Medal 550-lecia województwa lubelskiego otrzymał Bogdan Leszczuk z Zamościa, za wieloletnią pracę zawodową na rzecz kształcenia nauczycieli i szeroko rozumianą służbę i zasługi dla województwa lubelskiego.

Wyróżnieni nauczyciele otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5500 zł. Środki na nagrody finansowe pochodzą ze specjalnego funduszu nagród dla nauczycieli zatrudnionych w jednostkach oświatowych prowadzonych przez województwo lubelskie. W czwartkowe przedpołudnie nagrody odebrało 11 nauczycieli:

  • Agnieszka Badyła – nauczyciel-konsultant w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
  • Elżbieta Chmiel – dyrektor szkoły policealnej – Medyczne Studium Zawodowe im. Stanisławy Leszczyńskiej w Zamościu,
  • Anna Dudak – dyrektor Kolegium Pracowników Służb Społecznych połączonego ze Szkołą Policealną Pracowników Służb Społecznych im. Andrzeja Bączkowskiego w Lublinie,
  • Sylwia Jagielska – nauczycielka przedmiotów zawodowych w szkole policealnej Medyczne Studium Zawodowe im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Puławach,
  • Dariusz Kapitan – nauczyciel bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu,
  • Jowita Komar – nauczyciel przedmiotów zawodowych, ze Szkoły Policealnej – Medyczne Studium Zawodowe im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Białej Podlaskiej,
  • Urszula Mazurek – nauczyciel bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie,
  • Krystyna Orluk - nauczyciel bibliotekarz w Bibliotece Pedagogicznej w Białej Podlaskiej.
  • Agnieszka Rościńska – kierownik internatu w Szkole Policealnej – Medyczne Studium Zawodowe im. Janusza Korczaka w Łukowie
  • Magdalena Skoczylas – kierownik praktyk zawodowych w Kolegium Pracowników Służb Społecznych połączonego ze Szkołą Policealną Pracowników Służb Społecznych im. Andrzeja Bączkowskiego w Lublinie,
  • Małgorzata Szyszkowska – dyrektor w szkole policealnej – Medyczne Studium Zawodowe im. Władysławy Szoc w Chełmie,
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 31-letniego kierowcy traktora. Dalszą jazdę maszyną uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia.

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat transportu publicznego. Można wypełnić ankietę i przyjść na konsultacje.

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie będzie spółką. Zdaniem władz miasta dotychczasowa formuła prawna się nie sprawdziła i wpędziła ZGL w problemy finansowe.

LKS Milanów pokonał Victorię Parczew

Rezerwy z Radzynia wciąż niepokonane, LKS Milanów wygrał w Parczewie

Orlęta II Radzyń Podlaski pokonały Absolwenta Domaszewnica po golu w doliczonym czasie gry. Sokół Adamów zdobył cenne trzy punkty w starciu z Orłem Czemierniki. Orlęta Łuków tylko zremisowały z Unią Żabików.

Marszałek rozdaje pieniądze na transport. To projekty za ponad 120 mln zł
galeria

Marszałek rozdaje pieniądze na transport. To projekty za ponad 120 mln zł

Urząd Marszałkowski w Lublinie rozdał fundusze dla samorządów. W ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 dofinansowanie na niskoemisyjny transport miejski otrzymało cztery podmioty.

Huczwa Tyszowce wywiozła remis 2:2 z boiska Omegi Stary Zamość

PoGrom w spotkaniu kolejki zamojskiej okręgówki, Omega i Huczwa na remis

Sąsiadujące w tabeli Omega Stary Zamość i Huczwa Tyszowce podzieliły się punktami po remisie 2:2. Wicelider Tanew Majdan Stary rozbiła lidera Grom Różaniec 6:1.

Ekran akustyczny przy SP nr 4 w Puławach

Prezydent Puław trafi do więzienia. "Bezduszne, kalekie prawo"

Za otwarcie boiska sportowego dla mieszkańców Puław - mimo sądowego zakazu - prezydent Paweł Maj odbędzie karę pięciu dni pozbawienia wolności. Samorządowiec spędzi je w więzieniu w Opolu Lubelskim. To skutek odrzucenia proponowanej przez sąd grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych.

Do hiszpańskiej Barcelony polecimy z irlandzkim przewoźnikiem Ryanair.
ZDJĘCIA
galeria

¡Hola Barcelona! Ryanair uruchomił loty do Girony

Port Lotniczy Lublin poszerza swoją ofertę o kolejne atrakcyjne połączenie. Od poniedziałku pasażerowie mogą polecieć bezpośrednio do hiszpańskiej Barcelony. To doskonała wiadomość dla miłośników podróży i mieszkańców województwa lubelskiego.

Odkryj swoją przyszłość. Politechnika Lubelska zaprasza przyszłych studentów

Odkryj swoją przyszłość. Politechnika Lubelska zaprasza przyszłych studentów

To wcale nie jest prima aprilis. Politechnika Lubelska 1 kwietnia zaprasza przyszłych studentów by poznali szeroką ofertę uczelni.

Padwa musiała uznać wyższość rywali z Żukowa

Niespodziewana porażka Padwy, AZS AWF Biała Podlaska z cenną wygraną

KPR Padwa Zamość bez punktów, AZS AWF Biała Podlaska powiększył dorobek o wygraną z SMS ZPRP I Kielce.

Śmietnisko nad Czerniejówką. Miasto wie, ale nie może nic zrobić
galeria

Śmietnisko nad Czerniejówką. Miasto wie, ale nie może nic zrobić

Lublin. Ulica Chłodna, niedaleko ulica Kunickiego. Niedaleko dworzec, tuż przy skrzyżowaniu komisariat policji. A tuż za nim istne wysypisko śmieci w samym sercu miasta. Miasto o tej sytuacji wie, ale nie może zrobić praktycznie nic.

Jakie KPI w marketingu warto mierzyć?

Jakie KPI w marketingu warto mierzyć?

Współczesny marketing internetowy wymaga ciągłego mierzenia efektywności działań. Jednym z najważniejszych narzędzi, które umożliwiają to monitorowanie, są KPI (Key Performance Indicators), czyli kluczowe wskaźniki efektywności. Dzięki nim można precyzyjnie ocenić, czy strategie marketingowe przynoszą pożądane rezultaty. W artykule tym przyjrzymy się definicji KPI w marketingu internetowym oraz przedstawimy konkretne przykłady wskaźników, które warto stosować, aby optymalizować działania marketingowe w sieci.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Różne -> Sprzedam

pasek

ZAMOŚĆ

14,00 zł

Różne -> Sprzedam

zawór

ZAMOŚĆ

49,00 zł

Różne -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

49,00 zł

Różne -> Sprzedam

trojnik

ZAMOŚĆ

12,00 zł

Różne -> Sprzedam

trojnik

ZAMOŚĆ

12,00 zł

Komunikaty