Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 października 2018 r.
9:42

Państwowa spółka kupiła Port Lotniczy Radom. Pomoc dla kandydata PiS pogrąży lotnisko Lublin?

Port Lotniczy Lublin
Port Lotniczy Lublin

Pomoc dla kandydata PiS, która może oznaczać śmierć Portu Lotniczego Lublin. Tak o zakupie lotniska w Radomiu przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze mówią politycy PSL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

12,7 mln zł zapłaciła państwowa spółka za będący w stanie upadłości Port Lotniczy Radom. Umowę podpisano w sobotę.
Za niespełna 900 mln zł ma tu powstać lotnisko obsługujące 10 mln pasażerów rocznie, które przejmie ruch czarterowy i niskokosztowy z przepełnionego warszawskiego Okęcia do czasu otwarcia Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Szybko w mediach pojawiły się głosy, że inwestycja będzie mieć negatywne skutki dla portów regionalnych.

– Według mnie rozbudowa lotniska w Radomiu będzie oznaczać upadek lotniska w Lublinie i lotniska w Łodzi – ocenia w rozmowie z portalem next.gazeta.pl niezależny ekspert lotniczy Grzegorz Brychczyński.

– To sztuczna ingerencja w rynek przewozów lotniczych. Istnieje obawa, że przewoźnicy po prostu przestaną latać do Lublina – przyznaje Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

– Jakie są powody takiego przedsięwzięcia dokonanego na wyraźne polecenie premiera? To przede wszystkim pomoc dla kandydata PiS na prezydenta Radomia Wojciecha Skurkiewicza – stwierdza Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego i prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie.

– Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w takiej sytuacji przewoźnicy jak Ryanair i Wizz Air zabiorą się z naszego lotniska – przewiduje Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego, które obok miasta Lublin jest głównym udziałowcem lotniska w Świdniku.

Zdaniem Hetmana, to plany związane z radomskim lotniskiem spowodowały, że w ostatnim czasie przewoźnicy zlikwidowali kilka tras z Lublina. – Co na to lubelscy posłowie PiS? Dlaczego nie próbowali zatrzymać zakupu portu w Radomiu?

– Linie lotnicze zaczęły wycofywać się z Lublina przed zakupieniem przez Porty Lotnicze lotniska w Radomiu. To, co słyszymy z ust polityków PSL to szukanie winnych własnej nieudolności w zarządzaniu lotniskiem – odbija piłeczkę poseł PiS i wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. W całej sytuacji upatruje wręcz szansy dla lubelskiego portu. – Nie jest powiedziane, że wszystkie linie czarterowe i niskokosztowe po wycofaniu z Okęcia będą latać z Radomia. Potrzebne są jednak pomysły i długoterminowa strategia. A tej obecnie nie ma.

Znikające trasy

W połowie czerwca swoją bazę operacyjną na terenie Portu Lotniczego Lublin zamknął Wizz Air, co skutkowało likwidacją tras do Liverpoolu, Doncaster Sheffield i Tel Awiwu. Z końcem października węgierski przewoźnik wykona ostatnie loty do Sztokholmu i Kijowa. W tym samym czasie zawieszone zostaną rejsy linii easyJet do Mediolanu. Tradycyjnie na zimę znikną połączenia Ryanair do Dublina, choć pewny jest ich powrót w przyszłorocznym sezonie letnim. Irlandzka firma wciąż natomiast nie potwierdziła, czy po 31 marca przyszłego roku będzie latać do Londynu Stansted. Niedługo trwała natomiast przygoda z lubelskim lotniskiem ukraińskich linii Bravo Airways. Trasy do Kijowa i Charkowa zniknęły z rozkładów zaledwie po kilku tygodniach. Z końcem września zawieszono loty do Chersonia. Przewoźnik tłumaczył to problemami z flotą.

Pozostałe informacje

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Potrzebne będą trzecie mecze

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w Konferencji A. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły Patobasket i Matematyki, co oznacza, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne trzecie spotkania.

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie
koncert
5 kwietnia 2025, 19:00

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie

W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Szybkie, drogie i luksusowe. Przerobione i dopieszczone. Plus pokazy stuntu i driftu, czyli dwa dni z motoryzacją w najlepszym wydaniu. W weekend w Lublinie: Moto Session 2025.

Filip Wójcik to kolejny zawodnik, który zostaje w Motorze na następny sezon

Kolejny piłkarz Motoru Lublin podpisał nowy kontrakt

W ostatnich dniach Motor Lublin przedłużył umowy z trzema piłkarzami. Najpierw nowe kontrakty podpisali: Michał Król i Mathieu Scalet, a we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali, że w klubie zostaje także Filip Wójcik. Wszyscy związali się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy na kolejny rok.

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.
foto
galeria

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.

Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi
ZDJĘCIA

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi

Egzamin jest bardzo długi i trudny - mówi przewodniczący komisji. Po studiach i trzech latach aplikacji przyszedł czas na cztery dni egzaminów z różnych zagadnień prawa. W Lublinie rozpoczął się egzamin adwokacki.

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Obecny plan zakłada, że prąd z pierwszej polskiej elektrowni jądrowej popłynie do sieci w 2036 roku.

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS
ZDJĘCIA
galeria

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS

Cukiernik, optyk, ratownik medyczny, czy klasa psychologiczno-medyczna. Przed nami egzamin ósmoklasisty, a potem wybór szkoły średniej. Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego zaprosił swoich potencjalnych, przyszłych uczniów.

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji
ZDJĘCIA
galeria

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji

Magia i Fantazja – takie było hasło tegorocznej, XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”. Uczestnicy konkursu puścili wodzę fantazji i swoje wyobrażenia przełożyli na włosy modelek.

Łukowskie PEC

Brakuje milionów i nie mogą ruszyć z budową elektrociepłowni. Będzie wniosek

Łukowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej nie może ruszyć z budową nowej elektrociepłowni, bo oferty firm są droższe niż założony kosztorys. Miasto szuka nowych możliwości w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie

Po 25 latach milczenia Igor Jaszczuk wraca na scenę – bez presji wytwórni, za to z wielką autentycznością. Jego najnowszy singiel „Baobab” to nostalgiczna podróż do czasów młodości, spotkań pod drzewem, które stało się symbolem twórczych początków. Artysta, znany jako autor hitów dla innych, zaśpiewa własnym głosem.

Aleksandra Tomczyk

Aleksandra Tomczyk zostaje w Lublinie

Chociaż od dłuższego czasu nie ma jej w składzie MKS FunFloor, to Paweł Tetelewski nie wahał się przedłużyć umowy z Aleksandrą Tomczyk. 30-letnia rozgrywająca podpisała nowy kontrakt, chociaż na razie musi skupić się na leczeniu kontuzji.

Jedną z atrakcji Dnia otwartego na Politechnice Lubelskiej był tunel aerodynamiczny
galeria

Politechnika Lubelska: Informatyka, innowacje i rekrutacja

Był tunel aerodynamiczny i programowanie robotów. Były długopisy 3D i e-oko w inżynierii. A przede wszystkim: była możliwość lepszego poznania uczelni. Jak wyglądał Dzień Otwarty na Politechnice Lubelskiej?

Inspektor Andrzej Mioduna
KADRY

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie ma nowego zastępcę

Inspektor Andrzej Mioduna był komendantem w Janowie Lubelskim i w Zamościu. Teraz objął stanowisko p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Cztery dni egzaminów i droga do zostania radcą prawnym otwarta
ZDJĘCIA
galeria

Cztery dni egzaminów i droga do zostania radcą prawnym otwarta

Blisko 100 osób, cztery dni egzaminów, trudne zadania, a na końcu upragniony tytuł. W Lublinie rozpoczął się egzamin radcowski. Po jego zdaniu aplikanci będą mogli nazywać się radcami prawnymi.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty