Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 września 2018 r.
17:56

Poznaliśmy kolejne "jedynki" list do Rady Miasta

Autor: Zdjęcie autora (drs)
(fot. Dominik Smaga)

Kandydatów z pierwszych miejsc list wyborczych do Rady Miasta przedstawił dzisiaj komitet "Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie". Publicznie podpisali się oni pod Kodeksem Etyki Radnego Miasta Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W okręgu I (Sławinek, Wieniawa, Śródmieście, Stare Miasto i Bronowice) „jedynką” wspomnianego komitetu jest Ryszard Milewski, obecny przewodniczący Zarządu Dzielnicy Śródmieście. – Od 2001 r. jestem radnym dzielnicy Środmieście. Udało mi się przez te lata doprowadzić do stworzenia nowych siłowni zewnętrznych, doposażenia istniejących placów zabaw i stworzenia nowych – wylicza kandydat, zaliczając do swoich sukcesów m.in. remonty śródmiejskich ulic. – Tego typu działania też chciałbym na forum Rady Miejskiej podejmować i chciałbym się zająć ochroną osób wykluczonych, niepełnosprawnych. Bardzo boli mnie sytuacja, że młodzi ludzie, wykształceni,muszą wyjeżdżać z Lublina. Albo do innych miast w Polsce, albo za granicę. Chciałbym, żeby to się zmieniło.

W okręgu II (Konstantynów, Rury, Szerokie, Węglin Północny, Za Cukrownią) listę otwiera Magdalena Szczygieł-Mitrus, obecnie działająca w Radzie Dzielnicy Rury. – Od prawie dziesięciu lat pracuję w firmie rekrutacyjnej, dzięki czemu mam okazję poznać bardzo dobrze warunki płacowe i warunki zatrudniania. Chciałabym, aby Lublin stał się miejscem przyjaznym pracownikom, przyjaznym przedsiębiorcom, żeby te dysproporcje w wynagrodzeniach między Lublinem a innymi miastami systematycznie malały i zostały zniwelowane – podkreśla kandydatka. – Jako mama trójki dzieci chciałabym również, aby Lublin był miastem, które jest przyjazne rodzinom, żeby rodzice mieli możliwość godnych zarobków i godnego utrzymania swojego potomstwa.

W okręgu III (Czuby, Węglin Południowy) na pierwszym miejscu listy znalazł się Michał Błaszczak. – Jestem najmłodszym liderem list i przez to wprowadzę świeżość do samorządu, spojrzenie ze strony młodzieży – mówi działacz, który udziela się społecznie od dwóch lat. – Chciałbym, żeby miasto otworzyło się na nowe technologie. Jako młodzi ludzie powinniśmy mieć możliwość załatwienia wszelkich spraw urzędowych przez smartfona, a także możliwość korzystania z nowoczesnych technologii w biznesie miejskim.

W okręgu IV (Czechów, Sławin) pierwszy jest Tomasz Deptuła. – W latach 90. przyjechałem tutaj na studia, po skończeniu studiów zostałem w mieście. Tutaj pracuję, mieszkam, to jest mój dom. Z przykrością stwierdzam, że dzisiaj takich ludzi jak ja jest coraz mniej, wyjeżdżają gdzieś za granicę, bądź do innych miast. Pesymizmem napawa fakt, że również miejscowi wyjeżdżają. Chciałbym tych ludzi zatrzymać, żeby Lublin bardziej się rozwijał – mówi kanydat. – W Lublinie jest bardzo wiele do poprawy. Lublin ma ogromny, niewykorzystany potencjał energetyczny, który można byłoby zagospodarować, co przełoży się na oszczędności, a tym samym na poprawę kondycji finansowej miasta.

W okręgu V (Felin, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Tatary) pierwsze miejsce dostała Kinga Stefańska. – Jestem mieszkanką Kalinowszczyzny, z zawodu jestem psychologiem, z zamiłowania sportowcem, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w Badmintonie – mówi o sobie kandydatka. – Mam dwa główne cele jako radna miasta Lublin. Chciałabym zachęcić młodych ludzi do pozostawania w Lublinie zaraz po studiach poprzez obniżenie opłat lokalnych i podatków. Drugi postulat to zaprojektowanie i stworzenie placów osiedlowych, które miałyby za zadanie sprzyjać integracji sąsiedzkiej.

W okręgu VI (Abramowice, Dziesiąta, Głusk, Kośminek, Wrotków, Zemborzyce) „jedynką” jest Małgorzata Tylus. – Jednym z sukcesów mojej działalności społecznej jest uratowanie liceum im. Zapory – mówi kandydatka, która z wykształcenia jest pracownikiem socjalnym doradcą zawodowym i personalnym. – Chciałabym się zająć jako radna dwiema sferami. Społeczną, czyli poprawą warunków mieszkalno-bytowych mieszkańców Lublina oraz lubelską oświatą, czyli sytuacją lubelskich szkół.

Kandydaci z pierwszych miejsc na dzisiejszej konferencji prasowej podpisali się pod Kodeksem Etyki Radnego Miasta Lublin stworzonym przez Fundację Wolności. – Podpisanie przez naszych radnych tego kodeksu pozwoli wprowadzić dużo uczciwości do lubelskiego Ratusza – twierdzi poseł Jakub Kulesza, kandydujący na prezydenta miasta z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Wypomniał radnym obecnej kadencji, że nie przyjęli takiego kodeksu. – Tego efektem są te wszystkie skandale, o których słyszymy: zatrudnianie radnych w spółkach miejskich, zatrudnianie rodziny radnych w spółkach miejskich – mówi poseł.

Pozostałe informacje

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki
improv

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki

W najbliższy czwartek, 3 kwietnia, Fabryka Kultury Zgrzyt w Lublinie zamieni się w miejsce spontanicznego humoru, a to za sprawą Poławiaczy Pereł Improv Teatr i ich najnowszego, improwizowanego spektaklu komediowego "Każdy widz się liczy!".

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w bazie wojskowej w Sochaczewie 
PAP/Marcin Obara

Program Wisła: umowa na wsparcie logistyczne dla polskich Patriotów

W poniedziałek w bazie wojskowej w Sochaczewie została zawarta umowa z USA na wsparcie logistyczne i techniczne dla polskich systemów Patriot.

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Pierwszy weekend kwietnia upłynie w Lublinie pod znakiem kina zaangażowanego społecznie. W dniach 4–6 kwietnia 2025 r. w lubelskim klubie Baobab odbędzie się 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Tegoroczny program festiwalu WATCH DOCS skupia się wokół trzech głównych tematów: neokolonializm, przemoc szkolna i równe traktowanie.

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa
galeria

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa

Naukowcy z Polski i zagranicy, przedstawiciele papieskich instytucji i goście zgromadzili się w poniedziałek na KUL na sympozjum „Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Edukacyjna: Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II”.

Tak będzie wyglądała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka. przy ul. Hanki Ordonówny rozpoczyna się budowa nowej siedziby

Zaczyna się budowa nowej szkoły w Lublinie. Będzie gotowa za 2 lata

Dokumentacja jest gotowa, prace ruszą w tym tygodniu, a za dwa lata będzie gotowa nowa siedziba Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 18 maja. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.

Kto zostanie prezydentem Polski? Jest już 10 zarejestrowanych kandydatów

Tylu zarejestrowała już Państwowa Komisja Wyborcza. Pozostali mają czas do piątku, do godziny 16.

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody lubelskiego już złożony: Janów Podlaski stara się o prawa miejskie.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Wcześniej była metoda mikrofiltracji, teraz będzie technologia UV do oczyszczania solanki. Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża ją jako pierwsza w Polsce.

Adam Kuś (w niebieskim stroju) rozpoczął sezon od świetnego występu

Zawodnicy Monogo Lubelskie Perła Polski błyszczeli w rywalizacji na czeskich szosach

W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano dwa wyścigi. W sobotę w okolicach Hlohovca rozegrano Trofeo Cinelli.

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 31-letniego kierowcy traktora. Dalszą jazdę maszyną uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia.

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat transportu publicznego. Można wypełnić ankietę i przyjść na konsultacje.

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie będzie spółką. Zdaniem władz miasta dotychczasowa formuła prawna się nie sprawdziła i wpędziła ZGL w problemy finansowe.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Różne -> Sprzedam

pasek

ZAMOŚĆ

14,00 zł

Różne -> Sprzedam

zawór

ZAMOŚĆ

49,00 zł

Różne -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

49,00 zł

Różne -> Sprzedam

trojnik

ZAMOŚĆ

12,00 zł

Różne -> Sprzedam

trojnik

ZAMOŚĆ

12,00 zł

Komunikaty