W wieku 94 lat zmarł w Lublinie inż. Adam Głowacz, wielki społecznik oddany sprawom miasta i ukochanej dzielnicy Bronowice.
O śmierci inż. Głowacza poinformował Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina - Bronowice, w którym od blisko 25 lat działał lublinian. W poniedziałkowy wieczór Adama Głowacza, byłego radnego miejskiego oraz przewodniczącego Rady Dzielnicy Bronowice w mediach społecznościowych pożegnał m. in. Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci pana Adam Głowacza, wieloletniego przewodniczącego Rady Dzielnicy Bronowice, człowieka - instytucji dla tej części miasta.
W swoim długim życiu był nie tylko energicznym liderem lokalnej dzielnicowej społeczności, ale też zasłużonym dla przemysłu pracownikiem FSC, oraz działaczem sportowym.
Trudno sobie wyobrazić Bronowice i Lublin bez pana Adama. Niech spoczywa w pokoju.
- napisał prezydent K. Żuk
Adam Głowacz urodził się 12 stycznia 1929 roku w Żurawicy k/Przemyśla w rodzinie chłopskiej. Ojciec Michał Głowacz był działaczem ruchu ludowego, bliskim współpracownikiem premiera Rzeczypospolitej Polskiej Wincentego Witosa, wieloletnim wójtem Żurawicy.
Inż. Głowacz w Lublinie zamieszkał w 1951 roku, zaraz po studiach na wrocławskiej Politechnice. Całe swoje życie wypełnił pracą zawodową, pedagogiczną i społeczną, pracując jako inżynier elektryk przez 40 lat w Fabryce Samochodów Ciężarowych, podejmując także wiele działań na rzecz miasta. W FSC pełnił różne funkcje kierownicze w Służbie Zabezpieczenia Ruchu, i społeczne, działając w klubie sportowym Motor oraz w Polskim Związku Motorowym.
Będąc na emeryturze nadal działał społecznie przede wszystkim dla rozwoju Bronowic, z którymi związany był od 1952 roku. Pełnił różne funkcje w radzie dzielnicy, był także radnym w III kadencji Rady Miasta.
Jako społecznik podejmował z mieszkańcami i innymi podmiotami wiele pożytecznych inicjatyw, między innymi budowę estetycznego targu "Rynek Bronowice", boiska szkolnego Orlik, pięknych skwerów wypoczynkowych i placów zabaw oraz dzielnicowej "perełki" - krytej pływalni oraz VI Komisariatu Policji. Wraz z działaczami Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Bronowice, w którym prężnie działał od blisko 25 laty marzył o budowie przy ul. Łabędziej Bronowickiego Centrum Kultury z widownią, sceną i urządzeniami towarzyszącymi.
Za pracę zawodową i społeczną Adam Głowacz wielokrotnie był wyróżniany odznaczeniami państwowymi, regionalnymi, resortowymi oraz sportowymi, z których najbardziej cenił sobie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego.
Był kochającym mężem (z żoną Stefanią obchodzili niedawno 70. rocznicę małżeństwa), ojcem (córka Jadwiga i syn Wojciech) oraz dziadkiem (ma czworo wnucząt).