Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

16 kwietnia 2004 r.
12:20
Edytuj ten wpis

Obcy są wśród nas!

Kiedy zapytacie najstarszych ufologów o UFO i Obcych, powiedzą bardzo wiele. Ale nawet najstarsi ufolodzy, zapytani o Lubelszczyznę, widzą tylko ciemność i pustkę. Z rzadka tylko przerywaną jakimś tajemniczym światłem albo równie tajemniczą dziurą. Albo pomnikiem, który zostanie odsłonięty już na początku maja pod Opolem Lubelskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


d d

W Emilcinie, małej wsi nieopodal Opola Lubelskiego, mieszkał sobie Jan Wolski, rolnik. Przez całe życie był najzwyczajniejszym rolnikiem. Aż do pamiętnej nocy 1979 roku, kiedy szedł przez las...
Spodek w kształcie prostokąta
Na leśnej polanie Jan Wolski zauważył srebrzysty, prostokątny obiekt. „Ktoś” wyszedł z pojazdu i zaprosił go do środka.
Rolnik znalazł się wewnątrz obiektu. W środku wszystko było czarne. Nie było przełączników, wskaźników czy lampek kontrolnych. Tylko niewielka ławeczka.
– Dookoła krzątali się dziwni ludzie. Byli trochę niżsi niż ziemianie, mieli ciemnozielone twarze. Mieli skośne oczy, a usta przypominały cienką, bezbarwną kreskę. Mówili do siebie tak szybko, że wydawało mi się niemożliwe, żeby sami siebie rozumieli – opowiadał wtedy Jan Wolski.
Wolski twierdził, że był badany dziwnymi przyrządami. Po kilku minutach opuścił statek. Więcej go nie widział. Natomiast mieszkańcy Emilcina słyszeli dziwny huk. To wszystko.
Czy Jan Wolski naprawdę spotkał się z przedstawicielami innej cywilizacji?
– Po pierwsze, trudno podejrzewać zwykłego rolnika o taką wyobraźnię –podkreśla Tomasz, ufolog (nie chce ujawniać swojego nazwiska). – Po drugie, jego relacja była zupelnie inna od większości opisów takich spotkań. Chociażby kształt tego statku... Przecież praktycznie wszyscy mówią o latających spodkach, a tu był prostopadłościan. To najlepsza relacja o spotkaniu z UFO w Polsce.
Tymczasem już w maju w Emilcinie powstanie pierwszy w Polsce (i prawdopodobnie pierwszy w Europie) pomnik UFO. I choć Jan Wolski wyraźnie mówił o prostokącie, to na cokole stanie klasyczny latający spodek.
Dokąd ta dziura?
Czy pomnik skłoni Obcych, żeby ponownie odwiedzili nasze województwo? Bo po Emilcinie jakoś bardzo rzadko do nas zaglądali. By nie powiedzieć: w ogóle.
Tak przynajmniej było przez ćwierć wieku, aż do listopada ub. roku. Wtedy „coś” odwiedziło Osiny w gminie Chodel. Właściwie nie wiadomo, co to było, ani co tam robiło. Wiadomo tylko, że dziurę po sobie zostawiło. I to niemałą: o średnicy 30 cm i głębokości 8 metrów.
– Nie nazywamy tego dziurą, tylko kanałem – wyjaśnia Małgorzata Żółtowska, sekretarz fundacji Nautilius, badającej niewyjaśnione zjawiska. –Przypomina inny otwór w ziemi, który badaliśmy na Kujawach.
– Nie negujemy faktu, że otwór w Osinach może mieć coś wspólnego ze zjawiskami pozaziemskimi – mówi Rafał Kowalczyk z Centrum Badań UFO i Zjawisk Anomalnych. CBUFOiZA.
Kto depcze zboże?
O Nautiliusie i innych organizacjach ufologicznych pół Polski usłyszało latem przy okazji wydarzeń w Wylatowie. Wylatowo to klasyczna, polska wieś. Pola, stodoły, krowy na łąkach, a dookoła łany zboża. I właśnie z tym zbożem był mały problem, bo pojawiły się na nim olbrzymie piktogramy.
– Piktogramy to kręgi na zbożu – tłumaczy Piotr, ufolog z Warszawy. Piotr na co dzień jest przedstawicielem handlowym, więc jeździ po całym kraju. Często w nocy niejedno więc widział. Ale nie w naszym województwie... – Piktogramy mają czasami bardzo oryginalne kształty i niekiedy są naprawdę duże. I czasami widać np. kilka kręgów na środku pola, ale nie widać żadnej drogi, którą mogliby przyjść jacyś ludzie, żeby to zrobić.
Jak nie ludzie – to kto?
– Obcy – odpowiada zdecydowanie Piotr. – Takie kręgi są idealne. Nie ma sposobu, by coś takiego zrobił człowiek. Tym bardziej, że kłosy zboża wcale nie są połamane. One po prostu są położone. A okoliczni mieszkańcy często wspominają, że w nocy, kiedy kręgi się pojawiły, widzieli dziwne światła.
Obcy, ósmy mieszkaniec Felina
Takie światła w lipcu ubiegłego widzieli też mieszkańcy Felina, dzielnicy Lublina. Następnego dnia na polu doświadczalnym Akademii Rolniczej zauważono piktogramy. To wydarzenie nigdy nie zostało wyjaśnione.
– To jakaś bajka. Ktoś się wygłupia... – komentował Krzysztof Drozd, lublinianin zajmujący się tematyką ufologiczną. – Widziałem kiedyś film o dwóch ludziach, którzy za pomocą desek i sznurków bardzo sprawnie wykonywali takie kręgi. Nie wierzę, żeby obcej cywilizacji chciało się przylatywać i robić jakieś rysunki na zbożu.
Kręgi na Felinie badał też Piotr Cichosz, student KUL i współredaktor strony internetowej www.ufonet.pl. Rzecz wyjaśnia prosto:
– W nocy była burza i pola magnetyczne ułożyły zboże w ten sposób.
Dla pewności Piotr przeprowadził na miejscu test.
– Wystarczy zbliżyć do takiego zboża magnes. Jeżeli zbiorą się na nim malutkie opiłki żelaza, sprawa jest jasna: to nie jest ludzkie dzieło. Jeżeli takich opiłków nie ma, a tak właśnie było na Felinie, to sprawa również jest jasna: żadnego UFO nie było.
Czego do nas nie przylatują?
O dziurze mówiono, o Emilcinie dyskutował swego czasu cały kraj. Pojawiają się artykuły prasowe, książki. Ale nie ma najważniejszego: Obcych. W ogóle nie przylatują na Lubelszczyznę. W Chałupach nad morzem byli kilka razy. W Wylatowie niemal co tydzień zostawiają olbrzymie piktogramy na zbożu. A u nas nic. Nie spodobało im się, czy co? A może jednak przylecą na odsłonięcie pomnika ku swojej czci?



Gdzie Oni są?!

Rozmowa z Piotrem Cichoszem, lubelskim ufologiem i współredaktorem strony internetowej www.net.pl

• Ci, dla których istnienie UFO i cywilizacji pozaziemskich jest bezdyskusyjne, zasypują nas mnóstwem dowodów. Mówią tak: tu są relacje naocznych świadków, tu zdjęcia, tu to, a tutaj tamto... A ja się pytam: gdzie są Obcy? Dlaczego nie było jakiegoś oficjalnego spotkania z kosmitami? Dlaczego nie sprezentowali nam jakichkolwiek cudownych technologii?
– Może Oni nie chcą się jeszcze ujawniać? Może dają nam tylko jakieś sygnały, które rozumieją nieliczni? Albo...
• ... albo co?
– Albo sami chcą nas bliżej poznać, zanim się ujawnią. Stąd te relacje o badaniach i o porwaniach.
• A może to jakiś spisek? Jak w „Archiwum X”, gdzie rządowe agencje ukrywają istnienie Obcych?
– Ta teoria jest niezwykle popularna w USA. Ale przyznaję: na razie brak takiego 100-procentowego dowodu na istnienie Obcych. Chociaż...
• Tak?...
– Kilkanaście lat temu NASA wystrzeliła dwie sondy kosmiczne, Voyager 1 i 2. Znalazły się tam informacje dla innych cywilizacji. Pozdrowienia w kilkudziesięciu językach świata, filmy o Ziemi i słynny już rysunek dwóch postaci, kobiety i mężczyzny na tle drogi do Ziemi przez Układ Słoneczny.
• Mówiąc krotko: wizytówka Ziemi z adresem. I co – ktoś na to odpowiedział?
– Bezpośrednio nie, ale w pewnym miejscu na Ziemi pojawił się piktogram z dokładnie takim samym rysunkiem.
• To znaczy, że ktoś naszą wizytówkę odebrał. I może niedługo przedstawi się osobiście?
– Może... Mam taką nadzieję.
Rozmawiał: Radomir Wiśniewski

Pozostałe informacje

Falkon 2025. WieloŚwiaty
ZDJĘCIA I PROGRAM
galeria

Falkon 2025: Fantastyczna impreza w Lublinie. Plan na sobotę

Kosmiczna kantyna rodem z Gwiezdnych Wojen z holoszachami, gry, pokazy, cosplay i poszukiwania odpowiedzi na bardzo ważne pytania. W Lublinie trwa Falkon 2025. WieloŚwiaty. Co jeszcze przed nami?

Z młotkiem na kompana od kieliszka

Z młotkiem na kompana od kieliszka

O tym, że nie tylko alkohol może uderzyć do głowy, na własnej skórze przekonał się we wtorek 17-latek z gminy Dorohusk. Podczas wspólnego biesiadowania, jeden z kolegów wyciągnął młotek.

Czołowe zderzenie peugeota z ciężarówką. 59-latka trafiła do szpitala
galeria

Czołowe zderzenie peugeota z ciężarówką. 59-latka trafiła do szpitala

W miejscowości Łopiennik Nadrzeczny na drodze krajowej nr 17 doszło do poważnego wypadku. 59-letnia kierująca peugeotem zderzyła się czołowo z ciężarówką marki DAF. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Śmiertelny wypadek w Uściążu. Pieszy potrącony przez samochód

Śmiertelny wypadek w Uściążu. Pieszy potrącony przez samochód

Na drodze wojewódzkiej nr 824 w miejscowości Uściąż (gm. Karczmiska) doszło do tragicznego wypadku. 61-letni kierowca volvo potrącił pieszego, który zginął na miejscu. Policja ustala szczegóły zdarzenia.

Walentynkowy weekendzik. Tak się bawiliście w Klubie 30.
foto
galeria

Walentynkowy weekendzik. Tak się bawiliście w Klubie 30.

Walentynki to święto zakochanych, które coraz częściej przenosi się do klubów, w których odbywają się walentynkowe imprezy. Tak samo było w popularnym lubelskim Klubie 30, który zorganizował - Walentynkowy piąteczek. Impreza - jak zwykle - przyciągnęła pary oraz singli. Jeśli jesteście ciekawi, jak się bawiliście, to zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i poświęcenie

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i poświęcenie

W piątek na otwarcie 21. kolejki Górnik Łęczna prowadził w Warszawie z tamtejszą Polonią, ale potem gospodarze zadali dwa ciosy w krótkim odstępie czasu i wygrali to spotkanie. Jak mecz podsumowują szkoleniowcy obu ekip?

42-latek zatrzymany za jazdę mimo dożywotniego zakazu. Miał 3 promile alkoholu

42-latek zatrzymany za jazdę mimo dożywotniego zakazu. Miał 3 promile alkoholu

Policjanci z Hrubieszowa zatrzymali 42-letniego kierowcę, który nie tylko złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, ale także miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy i był już wielokrotnie karany za jazdę po alkoholu.

Lubisz roboty i technologię? Dziś w Lublinie turniej dla pasjonatów

Lubisz roboty i technologię? Dziś w Lublinie turniej dla pasjonatów

Jeśli fascynuje cię robotyka i nowoczesne technologie, masz dziś okazję zobaczyć je w akcji. Na Politechnice Lubelskiej trwa prestiżowy turniej FIRST Tech Challenge, w którym najlepsi młodzi inżynierowie z Polski i zagranicy rywalizują o awans do światowych finałów w Houston.

Lubelscy naukowcy nagrodzeni za przełomowe badania. Wyróżnienie dla zespołu UP i UM w Lublinie

Lubelscy naukowcy nagrodzeni za przełomowe badania. Wyróżnienie dla zespołu UP i UM w Lublinie

Zespół naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie został wyróżniony prestiżową nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Doceniono ich badania nad funkcjonalnym produktem spożywczym, który może wspomagać profilaktykę choroby Alzheimera.

Kierowco z Lublina, szykuj portfel! Tankowanie w mieście jednym z najdroższych w Polsce

Kierowco z Lublina, szykuj portfel! Tankowanie w mieście jednym z najdroższych w Polsce

Rosnące ceny paliw to problem, który dotyka kierowców w całej Polsce, ale dane z najnowszego raportu pokazują, że w Lublinie tankowanie jest wyjątkowo kosztowne. Według analizy Yanosik i PanParagon nasze miasto znalazło się wśród najdroższych w kraju.

Daria Szynkaruk jest kapitanem MKS FunFloor Lublin

MKS FunFloor Lublin po zaciętym spotkaniu pokonał Energę Start Elbląg

Paweł Tetelewski może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. MKS FunFloor wygrał w Elblągu z tamtejszą Energą Startem 28:26. Spotkanie było jednak bardzo zacięte.

Górnik Łęczna wciąż musi poczekać na pierwszą wygraną w tym roku

Górnik Łęczna wciąż musi poczekać na pierwszą wygraną w tym roku

Nieudany wyjazd Górnika Łęczna do stolicy. W piątek na otwarcie 21. kolejki Betlic I Ligi podopieczni trenera Pavola Stano przegrali z Polonią Warszawa 1:2

Odkryj tajemnice Lubelszczyzny! Rozpoznasz te zabytki po zdjęciach?
QUIZ

Odkryj tajemnice Lubelszczyzny! Rozpoznasz te zabytki po zdjęciach?

Lubelszczyzna to region, który zachwyca swoim dziedzictwem kulturowym, bogatą historią i niepowtarzalnym klimatem. Znajdziemy tu zarówno majestatyczne zamki i pałace, jak i urokliwe stare miasta, zabytkowe świątynie oraz miejsca owiane tajemnicą. Jeśli jesteś miłośnikiem historii i architektury, nasz quiz to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę i odkryć nieznane zakątki tej niezwykłej części Polski!

Seniorzy chcą spotykać się częściej. Kiedy nowy "plus"?

Seniorzy chcą spotykać się częściej. Kiedy nowy "plus"?

Mieszkanka Woli Burzeckiej w powiecie łukowskim zadzwoniła do naszej redakcji narzekając na zmniejszenie liczby zajęć dla seniorów w miejscowej świetlicy. To skutek zakończenia projektu w ramach Senior+. Zapytaliśmy w gminie o szansę na poszerzenie oferty.

Droga impreza w Kraśniku – stracił złoto, zegarek i pieniądze

Droga impreza w Kraśniku – stracił złoto, zegarek i pieniądze

Mieszkaniec Kraśnika nie wybrał sobie najlepszych kompanów do wspólnego biesiadowania. Po imprezowej nocy okazało się, że nie ma już gości, ale także jego kosztowności.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium