Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

15 października 2010 r.
18:44
Edytuj ten wpis

Open Ring II: W niedzielę w Lublinie wielka gala boksu, MMA, kudo i jiu-jitsu

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
0 6 A A

Open Ring II to największa gala boksu amatorskiego i sportów walki po tej stronie Wisły. W lubelskiej hali MOSiR to imponujące widowisko zagości już po raz drugi. Na ringu zobaczymy przedstawicieli aż czterech sportów walki: boksu, MMA, kudo i brazylijskiego jiu-jitsu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Impreza rozpocznie się w niedzielę o godz. 17 i potrwa przez cztery godziny. Jako pierwsi na ring wejdą bokserzy, którzy będą rywalizować w eliminacjach Pucharu Polski. Na gali możliwość zaprezentowania swoich umiejętności dostaną jedynie najlepsi zawodnicy tej imprezy, a wśród nich Karol Pawlina.

Pięściarz Olimpu Lublin niedawno zdobył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów we Lwowie. Podczas turnieju na Ukrainie podopieczny Andrzeja Głąba zaprezentował niezwykle efektowny boks, czym wzbudził zachwyt wielu obserwatorów z całej Europy. Rękawice skrzyżuje z nim Wojciech Dworak z lubelskiego Paco.

To nie jest mordobicie

Najważniejszą walką wieczoru będzie jednak pojedynek Bartłomieja Krasuskiego i Wojciecha Jastrzębskiego. Obaj pięściarze walczą w wadze ciężkiej i są reprezentantami lubelskiego Olimpu. Faworytem tego starcia jest Jastrzębski, który nad swoim rywalem góruje doświadczeniem. Jednak w ostatnim czasie dużo wyższą dyspozycję prezentował Krasuski, świeżo upieczony brązowy medalista mistrzostw Polski młodzieżowców. – Boks to wspaniała dyscyplina, która niesłusznie kojarzy się ludziom tylko z brutalnym mordobiciem. Open Ring ma na celu zburzyć ten stereotyp – powiedział Piotr Osiak, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, jednego z organizatorów imprezy.

Nasi w MMA

Najwięcej emocji w poprzedniej edycji wzbudziło MMA. Brutalne walki sprawiły, że hala MOSiR zawrzała. Na ringu nie brakowało krwi, mocnych ciosów i męskiej rywalizacji, czyli tego, co kibice lubią najbardziej. – Open Ring to marka rozpoznawalna w całej Polsce. Lubelską imprezą interesują się wszystkie największe portale zajmujące się MMA – tłumaczy Tomasz Łuczkiewicz, jeden z organizatorów gali.

Podczas marcowych zawodów byliśmy zmuszeni pasjonować się pojedynkami fighterów z poza naszego regionu. Tym razem będzie zupełnie inaczej. – W ringu pojawią się reprezentanci Alliance Team Lublin, Jakub Jamieliak, Michał Jakubczyk, Kamil Rozdzialik i Tomasz Nebeling. Szczególną uwagę zwróciłbym na tego ostatniego – przekonuje Łuczkiewicz. – MMA trenuje dopiero od kilku miesięcy, ale zrobił już kolosalne postępy. Być może za kilka lat zobaczymy go na Konfrontacjach Sztuk Walki.

Kto od kogo mógłby się uczyć

Warto zaznaczyć, że w Lublinie pojawią się zawodnicy, którzy MMA zajmują się regularnie, a nie tak jak Przemysław Saleta czy Marcin Najman od czasu do czasu. – Jestem przekonany, że ci chłopcy prezentują wyższy poziom niż bawiący się w ten sport celebryci – odważnie stwierdził Łuczkiewicz. Ciężko dyskutować, czy położyliby na deski Mariusza Pudzianowskiego, bo to jest inna kategoria wagowa, ale na pewno "Pudzian” mógłby się uczyć od nich techniki.

Rozmowa z bokserem Karolem Pawliną

• Jak wyglądają przygotowania do Open Ringu?
– Są bardzo intensywne i trwają już od dłuższego czasu. Wszedłem w odpowiedni rytm
i w ostatnich dniach poświęcam się tylko treningowi. Bardzo mocno motywują mnie starsi koledzy, szczególnie Bartłomiej Krasuski.

• Walczyłeś również w poprzedniej edycji. Jak wspominasz swój marcowy występ?
– Niesamowite przeżycie. Po raz pierwszy w życiu walczyłem przy takiej oprawie. Wiadomo że na boks amatorski nie przychodzi zbyt wielu kibiców, a na Open Ringu było ich ponad pół tysiąca. Każdy młody pięściarz marzy o zawodowstwie, a wtedy oprawa była jak na walkach Włodarczyka czy Adamka.

• I Łukasza Maćca, jedynego zawodowego boksera w Lublinie...
– Jego przykład bardzo mobilizuje mnie do pracy. Najpierw jednak chcę coś osiągnąć w boksie amatorskim.
Na zawodowstwo jeszcze przyjdzie czas. Nie chcę kończyć swojej kariery jedynie z brązowym medalem mistrzostw Europy juniorów.

• Czyżbyś myślał o starcie w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016?
– Jak Bóg da, to chciałbym tam wystąpić. Aby to osiągnąć, muszę jeszcze dużo pracować. Na razie przechodzę do wyższej kategorii wagowej (69 kg), przez co muszę poprawić siłę swoich ciosów. To w tej chwili moja najsłabsza strona.

• A najmocniejsza?
– Głowa. Nie będę ukrywać, że staram się myśleć w ringu. Dużo kombinuję, aby
pokonać rywala. Z pewnością pomaga mi w tym dobre wyszkolenie techniczne
i trener Andrzej Głąb. To, czego nauczyłem się, zawdzięczam właśnie jemu.

• Brązowy medalista mistrzostw Europy musi trenować w tragicznych warunkach. Obiekt przy
ul. Wesołej nie przypomina sali treningowej...

– To prawda. Co gorsza, idzie zima, a u nas nie ma nawet ogrzewania. Nie wiem, jak to wszystko będzie funkcjonować.

Pozostałe informacje

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium