Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

1 listopada 2019 r.
19:54

"Tu nie ma miejsca na bylejakość". Skubas wróci do Lublina

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
8 0 A A
Skubas czyli Radosław Skubaja
Skubas czyli Radosław Skubaja (fot. Paulina Wyszyńska )

Na początku października ukazał się singiel „Szklane miesiące” Skubasa. Utwór zapowiada planowany na przyszły rok trzeci album artysty, który już w listopadzie wyruszy w trasę koncertową, w ramach której zawita do rodzinnego Lublina

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Po pięciu latach od wydania swojego ostatniego krążka zapowiadasz nowy album. Czemu kazałeś tak długo na siebie czekać?

- To trochę tendencyjne pytanie, na które mogę odpowiedzieć właściwie: „bo tak”. Owszem, mógłbym się tu pokusić o jakieś wzniosłe uzasadnienie wynikające z moich doświadczeń życiowych, ale przede wszystkim sądzę, że nagrywanie płyt wcale nie jest moim obowiązkiem. Robię to, bo chcę lub gdy czuję potrzebę powiedzenia czegoś ważnego dla mnie, natomiast to nie jest tak, że muszę ciągle pracować nad nowym materiałem. Jasne, myślę że każdy artysta chciałby wydawać płyty, ale powody dla których w ostatnich latach nie pojawiał się nowy krążek, to moja prywatna sprawa.

• Skupmy się na nadchodzącej płycie. Czy podobnie jak na poprzednich albumach, możemy spodziewać się kooperacji?

- Trudno wypowiadać mi się na temat nadchodzącego albumu, bo jeszcze do końca nie wiem, jak on będzie wyglądał. Być może pojawi się jakiś duet czy gościnny występ, ale nie planuję raczej kooperacji. Mogę powiedzieć, że to będzie bardzo osobista płyta i raczej zamierzam te utwory realizować sam, choć nie wykluczam niespodzianek.

• Sam też napiszesz teksty? Na płycie „Brzask” śpiewałeś również do słów Barbary Adamczyk.

- Na tej płycie pojawią się głównie moje teksty, znajdą się na niej utwory dotyczące ważnych wydarzeń w moim życiu, będzie też tekst napisany jakiś czas temu przez Basię Adamczyk. Muszę przyznać, że o wiele bardziej czuję się kompozytorem muzyki niż tekściarzem, chętnie znalazłbym stałego kooperanta, z którym pisałbym piosenki. To uczyniłoby ten proces dużo krótszym i sprawniej postępującym. Obecnie w showbiznesie panuje taka tendencja, żeby wszystko zrobić samemu, ale ja po prostu zdaję sobie sprawę, że są świetni ludzie, bardzo oddani w pracy na rzecz słowa. Mało kto potrafi napisać dobry tekst do gotowej, prostej muzyki, który będzie działał i nie będzie banalny; pokuszę się nawet o stwierdzenie, że nie każdy powinien pisać, mimo że wielu to robi. Mam do tego duży dystans, jednocześnie teksty są dla mnie o wiele bardziej osobiste niż muzyka

• W jednym z wywiadów powiedziałeś, że ciągnie cię w stronę muzyki filmowej.

- Chodzi tu o pewnego rodzaju klimat, rodzaj filmowego patosu, monumentalizmu, który bardzo mi się podoba. Czy ja sobie to założyłem na tej płycie? Raczej nie, ale będą momenty symfoniczne. Jakaś taka muzyka obrazowa często wychodzi mi spod palców. Nie mnie oceniać jednak, co z tego wyniknie.

• Chodzi zatem o atmosferę twojej muzyki, nie o plany związane z przemysłem filmowym?

- Bardzo bym chciał pracować przy takim projekcie. Jeśli jakiś filmowiec przeczyta ten wywiad i byłby zainteresowany współpracą, to jestem otwarty na propozycje (śmiech).

• W tym roku pełniłeś rolę jurora podczas lubelskiego talent show „Open Stage”. Dostrzegasz potencjał w tego typu projektach, szansę na rozwój dla młodych artystów?

- Uważam, że każdego dnia na świecie wychodzi tak dużo dobrej muzyki, dobrze zagranej, zaśpiewanej, napisanej, że aby się przebić na polskim rynku, trzeba zaskoczyć czymś oryginalnym, interesującym. Tu nie ma miejsca na bylejakość. Dziś 60 000 osób potrafi wypełnić stadion, żeby usłyszeć jednego z najlepiej piszących raperów, Taco Hemingwaya, albo Dawida Podsiadło, który śpiewa pop, ale w takim ambitnym wydaniu i z dobrym smakiem. To bardzo dobry znak. Naprawdę trzeba się przebić czymś bardzo dobrym. Być może takie talent show mogą w tym pomóc i sądzę że są one potrzebne, w końcu Dawid Podsiadło też w ten sposób zaczynał, to również kwestia zasięgu takiego programu. Nie należy jednak zapominać jak wielu jest artystów, którzy nigdy nie weszliby w tego typu sytuacje i jest to brane za ich niekwestionowany atut. Sam nie wziąłbym w czymś takim udziału, bo nie mam takiej osobowości, nie ciągnie mnie do telewizji.

• W Lublinie wystąpisz w kameralnych warunkach, ale masz za sobą również koncerty na najważniejszych festiwalach plenerowych w kraju. W jakich okolicznościach najlepiej czujesz się ze swoją muzyką?

- Najbardziej cenię sobie małe miejsca, zamknięte przestrzenie. Owszem, miło wspominam parę festiwali, ale chyba najlepiej lubię te mniejsze, kameralne miejsca. Być może ta muzyka jest pod nie skrojona, a i sam się w nich najlepiej czuję.

• Przed tobą intensywny czas pracy: jesienna trasa koncertowa, w przyszłym roku wydanie płyty. Czy możesz już coś powiedzieć o swoich kolejnych planach.

- Staram się skupiać na tu i teraz oraz na niedalekiej przyszłości, więc stawiam każdego dnia małe kroki ku realizacji szczęśliwego życia, w którym zdecydowanie jest miejsce na muzykę.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium