Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Moto

15 maja 2002 r.
20:29
Edytuj ten wpis

Gdzie zajrzeć przed kupnem używanego samochodu - dziś nissan micra

Autor: Zdjęcie autora p.p.

Nissan micra, kompaktowy samochód Nissana, jest jedną z najbardziej udanych konstrukcji tej firmy. Niewielka, ale jakże praktyczna micra poddawana była kolejnym modyfikacjom. Auto kilka lat temu poddane fazie ma polepszone osiągi, dzięki nowemu silnikowi 1,4 litra, usprawniony układ hamulcowy i zmodyfikowaną bezstopniową skrzynię biegów CVT.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rozszerzony został wybór opcji w zakresie wyposażenia i kolorystyki, poprawione bezpieczeństwo i zabezpieczenia antywłamaniowe. Ponadto, zmodernizowana micra z silnikiem 1,0 litra wyróżnia się w swojej klasie ekonomią zużycia paliwa.
Micra posiada szereg cech charakterystycznych dla dużych samochodów – dzięki temu odpowiada gustom szerokiej rzeszy klientów, począwszy od młodych, pracujących właścicieli firm do osób starszych, małżeństw na emeryturze czy rencie, nie posiadających dzieci na swoim utrzymaniu. Poważniejsze zmiany micra przeszła w 1998 roku. Dwa lata temu poddano ją drobnemu liftingowi.
Najnowsze wersje wyposażenia modelu są teraz określane przez nazwę, a nie przez litery. Tak więc dostępne są trzy opcje: Comfort, Comfort Plus, Comfort High. W ten sposób każdy klient znajdzie dla siebie odpowiednią wersję, zgodnie ze swoimi upodobaniami.
Micra oferowana jest teraz z dwoma silnikami: bardzo ekonomicznym 1-litrowym silnikiem benzynowym oraz nowym silnikiem benzynowym o pojemności skokowej 1,4 l. W poprzednim modelu był to silnik 1,3 litra. Nowy silnik oferuje zwiększoną moc, większą elastyczność, ale także zapewnia niskie zużycie paliwa i zredukowaną emisję spalin.
Poprzedni 1,3 l silnik CG13 został zastąpiony przez nowy, bardziej ekonomiczny silnik o pojemności 1,4 l CGA3, o większej mocy. Tak jak poprzednio, jest to silnik kompaktowy z wtryskiem wielopunktowym, cztero-cylindrowy, 16-zaworowy z dwoma wałkami rozrządu w głowicy, którą wykonano ze stopu aluminium. Pojemność skokową zwiększono z 1275 ccm do 1348 ccm poprzez zwiększenie średnicy cylindra i skoku tłoka.
Symbol CG silnika, jak poprzednio, jest skrótem od „Clean and Green” (czysty i zielony).
W najnowszej micrze zastosowano bezrozdzielaczowy system zapłonu, układ sterowania Bosch Motronic 4.6, a wtrysk paliwa jest sterowany układem Bosch EV6. Tarcie wewnętrzne zostało zredukowane przez zmiany pierścieni tłokowych oraz przez dokładniejsze wykończenie powierzchni wału korbowego. Moc maksymalna została zwiększona z 75,8 do 82,9 KM. Maksymalny moment obrotowy został zwiększony ze 103 Nm przy 4000 obr./min do 108 Nm przy tylko 2800 obr./min – i oprócz zwiększenia wartości maksymalnej przy mniejszej prędkości obrotowej silnika, wartość momentu została wyrównana w całym zakresie prędkości. Dzięki temu nowy silnik jest bardziej elastyczny i ma lepsze osiągi, a jednocześnie średnie zużycie paliwa zostało zmniejszone z 6,6 do 6,1 l/100km.
Najbardziej popularnym silnikiem pozostaje silnik benzynowy o pojemności 1,0 l z wielopunktowym wtryskiem paliwa, czterocylindrowy, 16-zaworowy, z dwoma wałkami rozrządu w głowicy. Przy pojemności skokowej 998 ccm ma moc 60 KM przy 6000 obr./min, moment obrotowy 80 Nm przy 4000 obr./min. 1,0-litrowa micra z manualną skrzynią biegów ma wiodące w swojej klasie średnie zużycie paliwa wynoszące 5,6 l / 100 km.
Micra z silnikiem 1,0 l osiąga prędkość maksymalną 150 km/h, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 15,5 sekundy, a średnie zużycie paliwa wynosi 5,6 l/100 km.

Elementy, na które warto zwrócić uwagę przy kupnie używanej micry:

Nadwozie
Z rdzą w przypadku micry nie ma kłopotów. O ile auto nie przeszło źle wykonanej naprawy blacharskiej, wówczas typowych wad nie znajdziemy. Proponujemy zatem wykonanie rutynowych oględzin nadwozia.

Zawieszenie
Zawieszenie to także mocny punkt micry. Luzów można szukać przy łączniku tylnego drążka stabilizatora. Po około 150 tysiącach przebiegu mogą być wybite poduszki tylnej części mocowania przedniego wahacza.

Silnik
Należy posłuchać przy rozgrzanym silniku rozrządu. Jeżeli jest za głośny, wówczas należy się liczyć z kosztami wymiany łańcucha. Producent przewiduje, że wymiana rozrządu powinna nastąpić po przebiegu 200–250 tys. kilometrów. Wycieku oleju można szukać przy skrzyni biegów w przypadku samochodów starszych. Nieszczelności występują przy czujnikach położenia neutralnego oraz biegu wstecznego. Koszt usunięcia tej nieszczelności to 120–130 złotych.

Układ hamulcowy
Przy dokonywaniu obsługi według przebiegów przewidzianych przez producenta układ hamulcowy działa bez awarii. Jednak brak terminowego serwisu może spowodować wycieki płynu w cylinderkach tylnych hamulców.

Pozostałe informacje

Falkon 2025. WieloŚwiaty
ZDJĘCIA I PROGRAM
galeria

Falkon 2025: Fantastyczna impreza w Lublinie. Plan na sobotę

Kosmiczna kantyna rodem z Gwiezdnych Wojen z holoszachami, gry, pokazy, cosplay i poszukiwania odpowiedzi na bardzo ważne pytania. W Lublinie trwa Falkon 2025. WieloŚwiaty. Co jeszcze przed nami?

Z młotkiem na kompana od kieliszka

Z młotkiem na kompana od kieliszka

O tym, że nie tylko alkohol może uderzyć do głowy, na własnej skórze przekonał się we wtorek 17-latek z gminy Dorohusk. Podczas wspólnego biesiadowania, jeden z kolegów wyciągnął młotek.

Czołowe zderzenie peugeota z ciężarówką. 59-latka trafiła do szpitala
galeria

Czołowe zderzenie peugeota z ciężarówką. 59-latka trafiła do szpitala

W miejscowości Łopiennik Nadrzeczny na drodze krajowej nr 17 doszło do poważnego wypadku. 59-letnia kierująca peugeotem zderzyła się czołowo z ciężarówką marki DAF. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Śmiertelny wypadek w Uściążu. Pieszy potrącony przez samochód

Śmiertelny wypadek w Uściążu. Pieszy potrącony przez samochód

Na drodze wojewódzkiej nr 824 w miejscowości Uściąż (gm. Karczmiska) doszło do tragicznego wypadku. 61-letni kierowca volvo potrącił pieszego, który zginął na miejscu. Policja ustala szczegóły zdarzenia.

Walentynkowy weekendzik. Tak się bawiliście w Klubie 30.
foto
galeria

Walentynkowy weekendzik. Tak się bawiliście w Klubie 30.

Walentynki to święto zakochanych, które coraz częściej przenosi się do klubów, w których odbywają się walentynkowe imprezy. Tak samo było w popularnym lubelskim Klubie 30, który zorganizował - Walentynkowy piąteczek. Impreza - jak zwykle - przyciągnęła pary oraz singli. Jeśli jesteście ciekawi, jak się bawiliście, to zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i poświęcenie

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i poświęcenie

W piątek na otwarcie 21. kolejki Górnik Łęczna prowadził w Warszawie z tamtejszą Polonią, ale potem gospodarze zadali dwa ciosy w krótkim odstępie czasu i wygrali to spotkanie. Jak mecz podsumowują szkoleniowcy obu ekip?

42-latek zatrzymany za jazdę mimo dożywotniego zakazu. Miał 3 promile alkoholu

42-latek zatrzymany za jazdę mimo dożywotniego zakazu. Miał 3 promile alkoholu

Policjanci z Hrubieszowa zatrzymali 42-letniego kierowcę, który nie tylko złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, ale także miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy i był już wielokrotnie karany za jazdę po alkoholu.

Lubisz roboty i technologię? Dziś w Lublinie turniej dla pasjonatów

Lubisz roboty i technologię? Dziś w Lublinie turniej dla pasjonatów

Jeśli fascynuje cię robotyka i nowoczesne technologie, masz dziś okazję zobaczyć je w akcji. Na Politechnice Lubelskiej trwa prestiżowy turniej FIRST Tech Challenge, w którym najlepsi młodzi inżynierowie z Polski i zagranicy rywalizują o awans do światowych finałów w Houston.

Lubelscy naukowcy nagrodzeni za przełomowe badania. Wyróżnienie dla zespołu UP i UM w Lublinie

Lubelscy naukowcy nagrodzeni za przełomowe badania. Wyróżnienie dla zespołu UP i UM w Lublinie

Zespół naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie został wyróżniony prestiżową nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Doceniono ich badania nad funkcjonalnym produktem spożywczym, który może wspomagać profilaktykę choroby Alzheimera.

Kierowco z Lublina, szykuj portfel! Tankowanie w mieście jednym z najdroższych w Polsce

Kierowco z Lublina, szykuj portfel! Tankowanie w mieście jednym z najdroższych w Polsce

Rosnące ceny paliw to problem, który dotyka kierowców w całej Polsce, ale dane z najnowszego raportu pokazują, że w Lublinie tankowanie jest wyjątkowo kosztowne. Według analizy Yanosik i PanParagon nasze miasto znalazło się wśród najdroższych w kraju.

Daria Szynkaruk jest kapitanem MKS FunFloor Lublin

MKS FunFloor Lublin po zaciętym spotkaniu pokonał Energę Start Elbląg

Paweł Tetelewski może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. MKS FunFloor wygrał w Elblągu z tamtejszą Energą Startem 28:26. Spotkanie było jednak bardzo zacięte.

Górnik Łęczna wciąż musi poczekać na pierwszą wygraną w tym roku

Górnik Łęczna wciąż musi poczekać na pierwszą wygraną w tym roku

Nieudany wyjazd Górnika Łęczna do stolicy. W piątek na otwarcie 21. kolejki Betlic I Ligi podopieczni trenera Pavola Stano przegrali z Polonią Warszawa 1:2

Odkryj tajemnice Lubelszczyzny! Rozpoznasz te zabytki po zdjęciach?
QUIZ

Odkryj tajemnice Lubelszczyzny! Rozpoznasz te zabytki po zdjęciach?

Lubelszczyzna to region, który zachwyca swoim dziedzictwem kulturowym, bogatą historią i niepowtarzalnym klimatem. Znajdziemy tu zarówno majestatyczne zamki i pałace, jak i urokliwe stare miasta, zabytkowe świątynie oraz miejsca owiane tajemnicą. Jeśli jesteś miłośnikiem historii i architektury, nasz quiz to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę i odkryć nieznane zakątki tej niezwykłej części Polski!

Seniorzy chcą spotykać się częściej. Kiedy nowy "plus"?

Seniorzy chcą spotykać się częściej. Kiedy nowy "plus"?

Mieszkanka Woli Burzeckiej w powiecie łukowskim zadzwoniła do naszej redakcji narzekając na zmniejszenie liczby zajęć dla seniorów w miejscowej świetlicy. To skutek zakończenia projektu w ramach Senior+. Zapytaliśmy w gminie o szansę na poszerzenie oferty.

Droga impreza w Kraśniku – stracił złoto, zegarek i pieniądze

Droga impreza w Kraśniku – stracił złoto, zegarek i pieniądze

Mieszkaniec Kraśnika nie wybrał sobie najlepszych kompanów do wspólnego biesiadowania. Po imprezowej nocy okazało się, że nie ma już gości, ale także jego kosztowności.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium