Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Moto

12 grudnia 2001 r.
18:34
Edytuj ten wpis

Za ładne auto do lasu

Jan Serwa, prezes zarządu ORLEN PetroProfit, sprawdził walory najnowszego mitsubishi pajero

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Potężne, srebrne mitsubishi pajero podjechało pod siedzibę ORLEN PetroProfit w Zalesiu koło Niemiec. Cel naszej wizyty był jeden. Test terenowego mitsubishi. Tym razem za kierownicą zasiadł Jan Serwa, prezes zarządu jednej z najprężniejszych firm Lubelszczyzny.
Testowe mitsubishi pajero budziło respekt. Blisko pięć metrów długości. Potężne nadwozie, przyciemniane z tyłu szyby, pod maską duży diesel o pojemności 3,2 litra i mocy blisko 170 KM.
- Zbyt skomplikowane - powiedział Jan Serwa, patrząc na dwie dźwignie i szereg przycisków służących do obsługi przekładni i mostów. Jednak po chwili okazało się, że samochody terenowe to nie pierwszyzna dla prezesa. Od lat Jan Serwa jest zapalonym myśliwym, spędzając każdą wolną chwilę, a jest ich niewiele, na łowisku. Na łowisko trzeba dojechać, do czego służy samochód terenowy zakupiony przez macierzyste koło łowieckie prezesa Jana Serwy.
Po krótkim, dwuminutowym "kursie” obsługi samochodu czas było ruszyć w drogę...
- Bardzo ładny samochód - powiedział Jan Serwa. - Zgrabna, budząca zaufanie sylwetka, dobrze wykończony środek, przypominający raczej kokpit samolotu niż wnętrze samochodu, a przy tym materiały użyte do wykończenia wnętrza są najwyższej klasy. Obsługa urządzeń pokładowych jest poręczna i jasna - podsumował Jan Serwa.
Testowe mitsubishi nie należy do najtańszych. W wersji podstawionej przez dealera kosztuje 108 tysięcy, ale marek niemieckich. Za tę kwotę oferowane jest wszystko. Skomplikowany mechanizm napędowy, z blokadami mostów i reduktorem pozwala zapuścić się w najtrudniejszy teren.
Już po pierwszych kilkuset metrach Jan Serwa wyczuł auto. - Hamulce jak żyleta - stwierdził prezes po kilku próbnych hamowaniach. Czas jednak było bliżej zapoznać się z walorami terenowymi testowanego samochodu. W tym celu wjechaliśmy na zaorane, niezabronowane pole. Jacek Kłosiński z Kor-Man, który nam towarzyszył, przyznał, że jeździł już z klientami po różnych drogach testowym pajero, ale po zaoranym polu to jeszcze nie. - Bez zarzutu - stwierdził prezes Jan Serwa, płynnie prowadząc prawie dwutonowe pajero po skibach. - W kole używamy wysłużonych uazów, które świetnie dają sobie radę w trudnym terenie, mitsubishi to oczywiście zdecydowanie inna klasa pojazdu, czuje się jednak, że ten samochód lubi teren.
Po jeździe polem odbyliśmy krótką przejażdżkę duktami leśnymi. - O, kolejna ambona - mówi Jan Serwa. - Tu strzeliłem dzika - dodaje prezes. - Gdybym miał taki samochód, to załadowałbym do bagażnika i po kłopocie.
Walory terenowe pajero Jan Serwa ocenił bardzo wysoko. Jedynie, co wzbudziło jego wątpliwość, to długość pojazdu, która mogłaby przeszkadzać w poruszani się po wąskich, leśnych duktach oraz srebrzysty lakier. Ten ostatni mógłby się porysować. A szkoda.
Następnie nasz kierowca testowy sprawdził walory trakcyjne pajero na jezdni. Po odpowiednim ustawieniu napędów ruszyliśmy w stronę dwupasmówki z Niemiec do Lublina i odwrotnie. Tu też pajero obronił się. W 13 sekund od zera do 100 km/h. Blisko 200 km/h prędkość maksymalna, to dane producenta. - Prowadzi się bardzo lekko, duża stabilność na zakrętach, dosyć sztywny. Wysoka pozycja kierowcy zapewnia doskonały przegląd sytuacji na drodze - ocenia Jan Serwa.
W ocenie naszego kierowcy testowego mitsubishi pajero to dobre połączenie walorów prawdziwego samochodu terenowego z cechami rodzinnego, szybkiego kombi.

Pozostałe informacje

Zielony zakątek to niewielka przestrzeń na patio w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2

Tego jeszcze nie było. Powstał pierwszy w mieście ogród społeczny

Nie jest duży, ale cieszy. Mowa o "Zielonym zakątku" czyli pierwszym w Lublinie ogrodzie społecznym.

Konfederacja krytycznie o decyzji rady miasta. "Smutny obrazek i jeszcze bardziej smutne wnioski"

Konfederacja krytycznie o decyzji rady miasta. "Smutny obrazek i jeszcze bardziej smutne wnioski"

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Konfederacji na decyzję radnych Zamościa, którzy we wtorek na sesji uchylili swoją uchwałę sprzed dwóch tygodni "w sprawie wyrażenia stanowiska w zakresie podjęcia działań zmierzających do zatrzymania napływu nielegalnych imigrantów i lokowania ich w województwie lubelskim". Głos prawicowej partii jest, jak można się domyślić, krytyczny.

To niewielka inwestycja, ale ważna dla mieszkańców wioski. W Jacni (gm. Adamów) oficjalnie oddano do użytku pieszą kładkę nad rzeką Jacynką.
galeria

Mała rzecz, a cieszy. Kładka nad Jacynką otwarta

To niewielka inwestycja, ale ważna dla mieszkańców wioski. W Jacni (gm. Adamów) oficjalnie oddano do użytku pieszą kładkę nad rzeką Jacynką.

Żonkile były rozdawane po drodze
galeria

"Marsz żonkili” w Lublinie. Ta inicjatywa uwrażliwia na nadzieję

Po raz kolejny przez centrum Lublina przeszedł marsz Hospicjum Dobrego Samarytanina w ramach akcji „Hospicyjne Pola Nadziei”. Idea tego wydarzenia „zakiełkowała” na świecie w 1997 roku, na polski grunt została przeszczepiona w roku 2003.

EDUBUS ruszył w trasę. Lubelskie uczelnie razem promują naukę
galeria

EDUBUS ruszył w trasę. Lubelskie uczelnie razem promują naukę

W Lublinie wystartował projekt EDUBUS. To mobilne laboratorium edukacyjne, które ma zachęcać młodzież z regionu do studiowania na lubelskich uczelniach. Za inicjatywą stoi Związek Uczelni Lubelskich oraz miasto.

Prawie jak w domu. Wielkanocne śniadanie u Brata Alberta
ZDJĘCIA
galeria

Prawie jak w domu. Wielkanocne śniadanie u Brata Alberta

Pan Piotr czeka na to spotkanie przez kilka miesięcy. Podobnie jak ponad 300 innych osób był dzisiaj gościem na śniadaniu wielkanocnym u Brata Alberta w Lublinie. Takie wspólne posiłki przed świętami to już tradycja w wielu miejscach naszego regionu.

Jajeczko u marszałka. Była modlitwa, życzenia i wielu gości
ZDJĘCIA
galeria

Jajeczko u marszałka. Była modlitwa, życzenia i wielu gości

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Marszałek Jarosław Stawiarski wraz z zaproszonymi gośćmi złożył życzenia świąteczne oraz przypomniał o nadziei, jaką niesie ze sobą zmartwychwstanie Chrystusa.

Rywalizacja PGE MKS FunFloor Lublin i KGHM MKS Zagłębie Lubin zawsze generuje olbrzymie emocje

PGE MKS FunFloor kontra Zagłębie. Tylko wygrana daje nadzieję na złoto

W czwartek w hali Globus dojdzie do kolejnej odsłony świętej wojny pomiędzy PGE MKS FunFloor Lublin i KGHM MKS Zagłębie Lubin

Piotr Łachno zmarł nagle 17 kwietnia 2024 roku. Stało się to w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Zamościu, w którym przez wiele lat pracował

Jutro pierwsza rocznica śmierci. Motocykliści uczczą pamięć przyjaciela

W czwartek minie dokładnie rok od śmierci Piotra Łachno, wieloletniego szefa schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu. Tę rocznicę postanowili uczcić jego znajomi, koledzy i przyjaciele z Zamojskiej Grupy Motocyklowej, z którą był związany.

Człowiek bez ręki, duszące się niemowlę... Trudne zadania na zawodach z pierwszej pomocy
galeria

Człowiek bez ręki, duszące się niemowlę... Trudne zadania na zawodach z pierwszej pomocy

Przed skomplikowanymi i wymagającymi konkurencjami stanęli uczestnicy XXXI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK zorganizowanych przez Akademię Zamojską. Najlepszymi „medykami” okazali się uczniowie ZSP nr 3 czyli „Elektryka”.

Zarzuty i areszt dla wuefisty. Chodzi o „przestępstwo przeciwko wolności seksualnej”

Zarzuty i areszt dla wuefisty. Chodzi o „przestępstwo przeciwko wolności seksualnej”

We wtorek nauczyciel usłyszał zarzuty, a w środę sąd zdecydował, że materiał dowodowy jest wystarczający do tego, by tymczasowo aresztować mężczyznę. Śledztwo w sprawie przestępstw, jakich wuefista miał się dopuścić wobec uczennicy, trwa.

Wisła Puławy w czwartek zagra u siebie ze Skrą Częstochowa. Czy będzie domowe przełamanie?

Wisła Puławy w czwartek zagra u siebie ze Skrą Częstochowa. Czy będzie domowe przełamanie?

Po okazałym, ale dość zaskakującym wyjazdowym zwycięstwie, ze Świtem Szczecin Wisła Puławy wraca na swój stadion. W czwartek o godzinie 16 Duma Powiśla zagra ze Skrą Częstochowa i chcąc myśleć o utrzymaniu się w Betclic II Lidze musi to spotkanie wygrać

Schron przy MPK w Lublinie
Zdjęcia
galeria

Przez 30 lat nikt tego nie robił. Lubelskie ma zbyt mało schronów

Inwentaryzacja schronów w województwie lubelskim trwa. Ruszają też szkolenia. A wkrótce zaczną się inwestycje i zakupy. To wszystko podyktowane jest nowymi przepisami.

Nietypowa kryjówka kawki. Na pomoc ruszyła Straż Miejska

Nietypowa kryjówka kawki. Na pomoc ruszyła Straż Miejska

Kolejna nietypowa akcja Straży Miejskiej w Świdniku. Trzeba było pomóc uwięzionemu ptakowi.

zdjęcie ilustracyjne

Z Bugu wyłowiono dwa ciała. To mogli być imigranci

Policja ustala tożsamość i przyczynę śmierci dwóch mężczyzn wyłowionych z Bugu. Straż graniczna nie wyklucza, że to zwłoki migrantów, którzy próbowali dostać się z Białorusi do Polski.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium