(fot. UM Opole Lubelskie)
Zakończyły się prace budowlane przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Za jednym zamachem wyremontowano stadion, zaplecze socjalne i stworzono Dzienny Dom Pomocy Społecznej.
Inwestycje wymyślił, zdobył fundusze i rozpoczął były burmistrz Dariusz Wróbel. Obecny, Sławomir Plis, kończy i rozliczy to przedsięwzięcie.
Remont stadionu ukończono na jesieni minionego roku. Końca budowy doczekał się też Dzienny Dom Pomocy Społecznej. Wybudowano też ponad 100 metrów nowego chodnika wzdłuż obiektu. Stadion czekał na DDPS, bo w tym budynku znajduje się zaplecze socjalne dla zawodników.
– Oficjalne otwarcie DDPS oraz boiska szykujemy na wrzesień. Jaka będzie forma tego wydarzenia, to jest obecnie określane – mówi Sławomir Plis, burmistrz Opola Lubelskiego.
Teraz trwa wyposażanie budynku DDPS w meble i inne sprzęty. Montowane są panele fotowoltaiczne. Opracowywany jest też statut i regulamin domu, który będzie uchwalony przez opolskich radnych. Po wypełnieniu wszystkich procedur ruszy nabór personelu i podopiecznych.
Dużo wcześniej, bo już 5 listopada ubiegłego roku, zakończyły się procedury odbiorowe stadionu przy ul. Kolejowej. Gmina po uzyskaniu pozytywnej opinii Inspektora Sanitarnego oraz Straży Pożarnej otrzymała decyzję o zezwoleniu na użytkowanie boiska wydaną przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Powiatowego w Opolu Lubelskim. Na razie piłkarze przeprowadzili tylko kilka treningów na nowym stadionie. Przeszkodą na prowadzenie rozgrywek ligowych był brak szatni, które mieszczą się w budynku DDPS.
Przypomnijmy, że modernizacja obejmowała bardzo szeroki zakres, a sam projekt budowlany tego obiektu został pozytywnie oceniony i uzgodniony z Lubelskim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej oraz policją.
Obiekt sportowy został wyposażony w nowoczesną płytę boiska piłkarskiego. Nowa nawierzchnia wymaga i będzie stale wymagała starannej konserwacji w zakresie nawożenia, podlewania, napowietrzania. Płyta została wyposażona w system doziemnego drenażu odwadniającego oraz system automatycznego zraszania murawy wyposażony w stację pomp, instalację wody, sterowania oraz 12 automatycznych zraszaczy rozmieszczonych w boisku.
Zainstalowano również oświetlenie płyty boiska rozmieszczone na 6 masztach, a całość ogrodzono. Obiekt ma również wygrodzony, utwardzony, z oddzielnym wjazdem parking przeznaczony dla autokaru drużyny gości, pojazdów sędziów i obserwatorów, co stanowi wypełnienie wymogów przepisów określonych przez władze piłkarskie. Z parkingu prowadzą oddzielne ciągi piesze do szatni boiska oraz sektora drużyny gości. Zakupiono również podstawowy sprzęt do konserwacji płyty boiska.
Kibice na opolskim obiekcie będą mieli do dyspozycji 711 miejsc siedzących, w tym 539 na trybunie betonowej południowej częściowo zadaszonej oraz 174 na trybunie północnej. Widownia boiska wyposażona jest w oddzielny sektor dla kibiców drużyny gości oraz boksy dla zawodników rezerwowych gości i gospodarzy.