Wspólnie tworzą Niezależną Grupę Projektową "Piękno Panie". To jedna z niewielu nieformalnych inicjatyw w Lublinie wspierających młodych twórców, artystów i sztukę zaangażowaną w działania społeczne. Zawodowo zajmują się projektowaniem wnętrz, scenografii i sztuki użytkowej, ale od zawsze interesowała je niekomercyjna strona kreacji i jej oddziaływanie. - Mówiąc o przedsiębiorczości w tej dziedzinie: sukces finansowy w środowisku kultury to zjawisko dość abstrakcyjnie, dlatego też w naszym przypadku miarą sukcesu stała się dla nas liczba zrealizowanych projektów i inicjatyw, będących odpowiedzią na zapotrzebowanie różnych środowisk Lublina - zaznaczają. - W ciągu dwóch lat nasza mała prywatna galeria "Piękno Panie" była miejscem promocji kultury i sztuki; wystaw młodych artystów, salą koncertową, sceną dla niszowych spektakli i działań side-specyfic, pracownią otwartą. Miejscem, gdzie odbyły się aukcje charytatywne, panele dyskusyjne, imprezy integracyjne, warsztaty.
Realizują projekty artystyczno-społeczne w przestrzeni miejskiej, takie jak recyclingowa instalacja z surowców poruszająca problem konsumpcjonizmu i świadomości ekologicznej. Wspomagają własną przestrzenią akcje dobroczynne, aukcje celowe, a do dużych wydarzeń charytatywnych przygotowują scenografie.
Najbardziej dumne są z tego, że udało nam się pozyskać zaufanie mieszkańców Starego Miasta i stworzyć płaszczyznę do wspólnego działania. Z dziećmi zrealizowały projekt fotografii analogowej, zakończony wyjątkową wystawą zdjęć Starego Miasta wykonanych przez jego najmłodszych mieszkańców. Jesienią udało im się zakończyć pierwszy etap rewitalizacji zaniedbanego podwórka przy ul. Jezuickiej przeprowadzony wspólnie z mieszkańcami dzielnicy. - Kochamy to co robimy i dopóki będziemy mogły, chcemy zmieniać szarą rzeczywistość.
Jeśli chcesz oddać głos na Panią Agatę i Panią Małgorzatę, wyślij SMS o treści KOBIETA.18 pod numer 71466. Koszt jednego SMS-a 1,23 zł z VAT