Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Pierwszy w Lublinie plakat „Czarnek Out” powieszono przy Al. Racławickich 15. Adres jest nieprzypadkowy, bo to bilbord znajdujący się najbliżej macierzystej uczelni ministra.
Tegoroczna lista politycznych darczyńców jest wyjątkowo krótka. Ale i tak można na niej znaleźć ciekawe nazwiska.
Była posłanka Platformy Obywatelskiej Magdalena Marek po ośmiu miesiącach pożegnała się z fotelem dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim. Marek wróciła na zajmowane wcześniej stanowisko.
Po kilka tysięcy złotych podwyżki dostali od sierpnia posłowie, członkowie rządu oraz marszałkowie Sejmu i Senatu. To efekt rozporządzenia podpisanego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ale to nie wszystko, bo do Sejmu trafił projekt ustawy umożliwiający podniesienie płac także samorządowcom.
„Biały przed czarnymi” – napisał prawicowy radny z Zamościa, komentując złoty medal polskiej sztafety mieszanej w Tokio. Samorządowiec przez część internautów został posądzony o rasizm. Opozycja nie wyklucza złożenia wniosku o pozbawienie go funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta
Nie milkną echa po wystąpieniu unijnej urzędniczki na konferencji lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego, która ostrzegła, że nasz region może stracić unijne pieniądze, ze względu na „uchwały anty-LGBT”. Portal NaTemat dowodzi, że w swoim wystąpieniu Cinzia Masina "wielokrotnie wspominała o dyskryminacji osób ze środowiska LGBT+. Zabrakło tego jednak w polskim tłumaczeniu, które było kontrolowane przez urząd marszałkowski".
Nowe osoby w Ruchu Polska 2050. Do stowarzyszenia dołączyli świdniczanie – Edyta Lipniowiecka, radna powiatowa i Mariusz Wilk, radny miejski. – Stajemy się częścią walki o nową rzeczywistość, która – mam nadzieję, będzie już niedługo – podkreśliła Lipniowiecka, zapraszając mieszańców do współpracy.
Politycy Koalicji Obywatelskiej apelują do władz województwa o jak najszybsze uchylenie przyjętej dwa lata temu przez sejmik uchwały w sprawie „ideologii LGBT”. Obawiają się, że jej dalsze obowiązywanie będzie oznaczać dla naszego regionu groźbę utraty unijnych pieniędzy.
Łamanie praw człowieka zarzuca zmarłemu prezydentowi młodzieżówka partii Nowoczesna. Domaga się przemianowania pl. Lecha Kaczyńskiego na „pl. Demokracji”. Petycją, która oficjalnie wpłynęła do Ratusza, już jesienią musi się zająć Rada Miasta.
O „równości płci i braku dyskryminacji osób ze środowiska LGBT+” przypomina władzom urzędniczka Komisji Europejskiej. Tak rozpoczęły się konsultacje w sprawie unijnych funduszy dla Lubelskiego na lata 2021-2027.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie ma nowego dyrektora. Dotychczasowy został odwołany nagle i miało się to stać zaraz po pogrzebie zasłużonego leśnika.
W najbliższych dniach na pojemnikach na odpady pojawią się duże naklejki informujące, ile osób na danej posesji płaci za śmieci. Sąsiedzi szybko się zorientują, kto oszukuje. Pionierska akcja ma wyłapać „martwe dusze”, które zniknęły z systemu, nie płacą, ale nadal śmiecą
Koalicja Obywatelska notuje coraz lepsze wyniki sondażowe. Powoli zbliża się do Prawa i Sprawiedliwości.
Delegacja województwa składająca się z 48 osób pojedzie do Dubaju na EXPO 2020. Udział naszego regionu w światowej wystawie może kosztować nawet 2,76 mln zł, a to nie koniec wydatków marszałka związanych z wyjazdem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
– Polskie uczelnie są dla polskich studentów – mówił w jednym z ostatnich wywiadów minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jego słowa znowu spotkały się z falą krytyki.
Już wiadomo jak zmieni się fragment centrum Lubyczy Królewskiej. Będzie scena, ażurowa konstrukcja przypominająca dom, zielony rynek z pawilonami i odmieniony dom kultury. Pomysł Artura Mazura z Politechniki Rzeszowskiej spodobał się mieszkańcom najbardziej. Co ciekawe, sąd konkursowy, który oceniał pomysły studentów też uznał Zieloną Przystań za wartą I nagrody.
Powoli idzie zbieranie podpisów pod wnioskiem o odwołanie Rady Miasta Puławy. Ludzie często nie słyszeli o inicjatywie, a sami zbierający nie chcą upubliczniać listy miejsc, gdzie podpis można złożyć. Bo obawiają się odbioru społecznego.
Sejm odrzucił wniosek o nieufności dla Przemysława Czarnka. Przeciwko odwołaniu ministra edukacji głosowało 236 posłów. Wśród nich Monika Pawłowska, która jeszcze niedawno mówiła, że powołanie Czarnka na stanowisko „to hańba”.
Żona posła, syn radnego, byli parlamentarzyści oraz obecni i byli samorządowcy – to lubelskie akcenty na przygotowanej przez Polskie Stronnictwo Ludowe liście „tłustych kotów”, czyli osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością na wysokich stanowiskach w państwowych spółkach.
Senatorowie wyrazili zgodę na powołanie Marcina Wiącka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Głosowało 98 senatorów, za było 93, nikt nie był przeciw, pięć osób wstrzymało się od głosu.
Żona byłego prezydenta Białej Podlaskiej i posła Prawa i Sprawiedliwości zrezygnowała z funkcji w radach nadzorczych dwóch państwowych firm. To efekt tzw. uchwały sanacyjnej, zakazującej rodzinom parlamentarzystów PiS zajmowania ważnych stanowisk w spółkach Skarbu Państwa.
Angelika Konaszczuk nie zasiada już w Radzie Nadzorczej Portu Lotniczego Lublin. Będąca szwagierką wicepremiera Jacka Sasina dyrektorka z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego zrezygnowała ze stanowiska.
Lubelskie struktury Nowej Lewicy formalnie wciąż nie mają przewodniczącego. Lokalni działacze ugrupowania nie uznają decyzji o zawieszeniu grupy posłów, w tym szefa partii w naszym regionie Jacka Czerniaka.
357 pozycji liczy przedstawiona przez PSL lista „tłustych kotów” PiS. To politycy tej partii, ich rodziny i sympatycy na wysokich stanowiskach w państwowych firmach.
Jest bardzo ważny dokument. Prezydent Zamościa wydał decyzję środowiskową dla Veolii Wschód. Inwestor czekał na nią ponad trzy lata. Przeciwnicy rozbudowy ciepłowni Szopinek zapowiadają, że nie rezygnują z protestów