Lublin - z ostatniej chwili:
Andrzej Pruszkowski - 29490 (32,2 proc)
Wiesław Brodowski - 19383 (21,7 proc)
Paweł Bryłowski - 12617 (13,9 proc.)
Jarosław Urban - 9865 (11 proc.)
Jacek Sobczak - 9400 (10,4 proc.)
Witold Stępniewski - 8099 (8,9 proc.)
Wanda Włoch - 1754 (1,9 proc.)
W Lublinie jest 191 komisji wyborczych. Do godz. 2 w nocy nasi reporterzy zebrali wyniki z 40. Według naszych danych do drugiej tury przejdą dwaj z siedmiu kandydatów: obecny prezydent Andrzej Pruszkowski z "Prawa i Rodziny” (komitet wyborczy założony przez lubelskich posłów Elżbietę Kruk z Prawa i Sprawiedliwości oraz Andrzeja Mańkę z Ligi Polskich Rodzin) oraz Wiesław Brodowski - kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Trzecie miejsce najprawdopodobniej przypadnie Pawłowi Bryłowskiemu z Lubelskiego Forum Samorządowego.
Dla przykładu w komisji nr 37 przy ulicy Nadbystrzyckiej głosy rozłożyły się następująco: Andrzej Pruszkowski - 150, Wiesław Brodowski - 98, Paweł Bryłowski - 81, Jacek Sobczak - 71, Jarosław Urban - 63, Witold Stępniewski - 25, Wanda Włoch - 3.
Ze wstępnych ustaleń wynika także, że w co czwartej gminie Lubelszczyzny wójtem zostanie kandydat PSL. Tak będzie np. w Garbowie, gdzie bezapelacyjnie wygrał Kazimierz Firlej, a także w Firleju - Sławomir Cieszko, Wysokim - Henryk Romanek, Michowie - Janusz Jankowski, Karczmiskach - Zenon Olszowy, Borzechowie - Zenon Madzelan. Oznacza to, że w tych miejscowościach nie będzie drugiej tury.
Z nieoficjalnych danych wynika, że wyborcy z małych miejscowości i wsi byli bardziej zdyscyplinowani i tam frekwencja mogła sięgnąć od 60 do 80 procent. Zdecydowanie gorzej było w dużych miastach. W Lublinie do urn poszedł najprawdopodobniej jedynie co trzeci uprawniony do głosowania. W Białej Podlaskiej szacuje się, że frekwencja wyniesie ponad 40 proc. W Parczewie do wyborów poszedł co drugi wyborca.
Oficjalne wyniki wyborów prezydentów miast, burmistrzów i wójtów mają być znane dziś wieczorem. 10 listopada - w II turze wyborów - rozstrzygnie się, kto zostanie prezydentem Lublina.