Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z Basią Ritz, zwyciężczynią pierwszej edycji MasterChefa i autorką książki \"Kuchnia pełna smaku”.
Adam Małysz już jest myślami w Ameryce Południowej. 5 stycznia po raz trzeci wystartuje w Dakarze. Polski kierowca mierzy wysoko, choć nie mówi o lokatach. Nie chce zapeszać.
Łubki płaskie, wkręty kolejowe do szyn normalnotorowych, odkuwki kół zębatych, zęby do bron, szyniaki kopalniane, kule – to właśnie produkuje Górnicza Fabryka Narzędzi w Radzyniu Podlaskim, która działa od 110 lat.
Mój dziadek, Jacek Kuroń, mówił, że jest socjalistą, jego ideą było pomaganie ludziom. Kiedy założył czapkę kucharską i zaczął rozdawać zupę, to czuł, że trzeba ponosić ciężar przemian ustrojowych. A te oznaczały, że jednym powodzi się lepiej, a drugim gorzej. I ci, którym się udało, muszą oddać swój czas, energię innym. Ja chcę to samo robić w \"Kuroniówce”.
Grób księcia Daniela wciąż czeka na odkrycie. Archeolodzy z polsko-ukraińskiej ekipy pod kierownictwem Stanisława Gołuba i Jurija Łukomskiego są coraz bliżej.
Chyba nie ma w Lublinie drugiego miejsca, gdzie tak często myśli się o wieczności. Wszyscy pracownicy budynku trochę schowanego między katedrą a Wieżą Trynitarską robią wszystko, by zgromadzone u nich dokumenty przetrwały kolejne stulecia. – Tu papiery są ważniejsze niż ludzie – żartują archiwiści
Do końca marca gimnazjaliści i licealiści mogą wziąć udział w Konkursie Historycznym \"Małe ojczyzny w relacjach bliskich. Sport w mojej małej ojczyźnie też ma ciekawą historię”
Nawet nie marzył, że będzie właścicielem dobrej restauracji na Starym Mieście w Lublinie. Marzył o tym, żeby gotować tak, by zachować świeżość, naturalność i niezapomniany smak potraw. Właśnie mija rok, odkąd Piotr Kwiatosz postawił wszystko na jedną kartę
Juliusz Machulski, twórca \"Vabanku” i \"Seksmisji” przyjechał do Lublina, żeby osobiście zapowiedzieć premierę swojej sztuki o Machiavellim. Nie dość, że napisał scenariusz, to jeszcze wyreżyseruje spektakl. Znając dobrą rękę reżysera do kasowych filmów możemy spodziewać się, że bilety na spektakl \"Machia” w Teatrze Starym sprzedadzą się na pniu, choć premiera dopiero w maju 2014. Na konferencji prasowej reżyser nie ukrywał, że do Lublina ma wielki sentyment.
Zabłocie, niewielka wieś na końcu świata. Na prawo sklep spożywczy, w którym można poczuć się jak w barze rodem z PRL-u. Na lewo, dom kultury wypełniony ludową nutą najstarszego w gminie zespołu \"Jarzębina”.
Rozmowa z Dorotą Miśkiewicz, wokalistką.
Choć Adam Małysz już ponad dwa lata temu zakończył karierę, skoki narciarskie nie straciły w Polsce na popularności. Poprzedni sezon, który miał być pierwszym poważnym egzaminem dla następców Orła z Wisły, wypadł znakomicie.
Rozmowa z Kamilem Sipowiczem, historykiem filozofii, poetą, artystą, wieloletnim partnerem Kory Jackowskiej.
Fałszowanie testamentu i nakłanianie do fałszywych zeznań. To tylko niektóre zarzuty kierowane pod adresem sędzi z Lublina. Oskarżają właściciele niewielkiej działki w okolicy Nałęczowa. Dowodzą, że prawniczka wraz z mężem zorganizowała intrygę, która doprowadziła ich do ruiny.
Mówi o sobie, że jest specjalistą od żelazek, wag, butelek, szklanych solniczko-pieprzniczek i kieratów. I tak rzeczywiście jest. Marek Solecki z Kraśnika stare rzeczy zbiera od dziecka. O swoich zbiorach może opowiadać godzinami.
Pasją męskiej części rodziny zawsze było łowiectwo, damskiej: ogród i dobry smak. Marta i Stanisław Stelmachowie od 20 lat prowadzą w Pułankowicach rodzinną restaurację. Dlatego od nich rozpoczynamy nowy cykl prezentujący znanych restauratorów i kucharzy. My zdradzimy ich pasje, oni sekrety na ich najciekawsze potrawy.
Dawni legioniści Piłsudskiego, bojownicy Polskiej Organizacji Wojskowej, cywile i harcerze rozbrajają patrolujących ulice Lublina cesarskich żołnierzy – taki widok 31 października 1918 roku zapowiadał zmiany, na jakie od dziesięcioleci czekali Polacy.
Rozmowa z Dawidem Podsiadło, muzykiem
Rozmowa z pisarką Grażyną Jeromin-Gałuszką.
Przeciętny turysta odwiedzający Lublin ma 35 lat, przyjeżdża ze swoją drugą połową, pracuje na etacie, narzeka trochę na ceny noclegów i na to, że nie ma gdzie uprawiać sportu. Ale nie jest u nas pierwszy raz i zapewne też nie ostatni.
Złoty trunek rozlewa się po całym świecie. I nie jest to piwo, ale nasz lubelski miód pitny. Japończycy lubią te najdroższe, w stylowych opakowaniach. Bułgarzy piją go zimą na stokach
Kłamstwo, prostactwo, świństwo, niewiedza, zakon krzyżacki. Takie słowa padły w niedzielę z ust marszałka województwa Krzysztofa Hetmana w kierunku wojewódzkich radnych PiS: Andrzeja Pruszkowskiego i Artura Sobonia. Ci odpowiadają: Nerwy marszałkowi puszczają, staje się Niesiołowskim lubelskiej polityki
U pszczelarza w Janowie Lubelskim inspektorzy weterynaryjni znaleźli skażony miód. Stężenie zakazanej substancji kilka tysięcy razy przekraczało normę.
Ryszard Dziewa zapala kolejnego papierosa. Do nałogu wrócił po 8 latach. A wszystko przez zabytkowego oldsmobila z 1932 roku, z czasów Al Capone. Do karabinów maszynowych, garniturów w prążki, kapelusza pasuje tylko cygaro. Ale pewnie znowu będzie musiał się odzwyczaić. Przez kolejny samochód – mercedes V170 roadster z 1938 roku. Jeden z 10, może 20 zachowanych egzemplarzy na świecie. W tym aucie nie wolno palić.
Już w sobotę 464 partyjnych delegatów zdecyduje, kto będzie rządził lubelską Platformą Obywatelską. Ostra walka między kandydatami trwa do końca.