Jak unosić się nad ziemią, zrobić wulkaniczną lawę w szklance, czy wytworzyć wodno-cukrową tęczę? - to tylko część efektownych eksperymentów chemicznych, które w sobotni wieczór pokażą naukowcy z sieci badawczej Łukasiewicz-INS.
Jeśli w Puławach są osoby interesujące się nauką, zwłaszcza chemią oraz tym, jak wygląda praca naukowców Instytutu Nowych Syntez Chemicznych, mogą już rezerwować sobotni wieczór. Dziewiątego października w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się trzecia już edycja „Nocy Innowacji”.
Wszyscy zainteresowani, bez względu na wiek, będą mogli uczestniczyć w przygotowanych na tę okazję pokazach i warsztatach. Podczas spotkań z naukowcami będzie można dowiedzieć się m.in. jak powstają tworzywa biodegradowalne, czym jest ekstrakcja nadkrytyczna, jak zrobić wulkaniczną lawę w szklance, czy wodno-cukrową tęczę. Pracownicy sieci badawczej mają pokazać również jak unosić się nad ziemią, poprawić reputację dwutlenku węgla i zaprezentować „chemicznego pożeracza”.
- Noc Innowacji to świetna okazja, by poznać pracę naszych naukowców w dwóch nowoczesnych laboratoriach, gdzie rozwijamy nowe kierunki badań w obszarze biogospodarki. Zapraszamy na spotkanie, podczas którego przyjrzymy się bliżej niesamowitej, otaczającej nas na co dzień chemii - mówi Anna Tyńska z puławskiego INS-u.
Pokazy zaplanowano w sobotę w godz. 18-22 w prawym skrzydle PPNT przy Mościckiego 1 w Puławach. Wstęp wolny.