Chór Akademicki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zdobył Grand Prix na 24. Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd w Puławach. Pierwsze miejsce w swojej kategorii zdobył ZPiT "Jawor" z tej samej uczelni, a także artyści m.in. z Lubartowa, Parczewa, Otwocka, Łukowa i Puław.
Finał puławskiego festiwalu odbył się w niedzielę, 27 stycznia w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Mieszkańcy miasta i regionu, którzy udali się do świątyni, mieli okazję posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu najlepszych solistów, chórów i zespołów z różnych stron Polski i niemal całego województwa lubelskiego. Jurorzy, którym przewodniczył ks. Wiesław Hudek, przesłuchali ponad 320 prezentacji, w których wzięło udział 1419 osób.
W tym roku najlepszy okazał się Chór Akademicki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który otrzymał Grand Prix festiwalu. Niemal tak samo dobrze wypadł Zespół Pieśni i Tańca "Jawor" z tej samej uczelni, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii dorosłych zespołów wokalno-instrumentalnych. Pierwsze miejsca otrzymali także: Zespół Rodzinny Parzyszków i Kamińskich, a także chór Stella Maris z lubelskiej parafii pw. bł. bpa W. Gorala. Najlepszą solistką została Patrycja Wołos z Kozienickiego Domu Kultury, a Szarotki ze Szkoły Sióstr Zmartwychwstanek w Warszawie uznano najlepszym zespołem wokalno-instrumenalnym wśród dzieci i młodzieży.
Pierwsze miejsca otrzymały także: chór Cantabile z SP nr 3 w Polkowicach, zespół Trója na Szynach z SP nr 2 w Parczewie, Mały Zespół Wokalny ze Skaryszewa, Emilia Szcześniak z Łukowa, Jakub Rogala z puławskiego Domu Chemika, Laura Wąsik z PMDK w Lubartowie, chór Perełki z SP nr 21 w Lublinie, zespół z MDK "Pod Akacją" w Lublinie, chór Andromeda z SP nr 6 w Otwocku, Julia Fijałkowska z GOK-u Modliborzycach, Aleksandra Małek z LO w Janowie Lubelskim i Łukasz Tokarski z ZSP nr 2 Gryfinie.
Wśród artystów z powiatu puławskiego najlepiej wypadł Jakub Rogala, ale na podium w swoich kategoriach znaleźli się również: Maria Jakimiuk z MP nr 7 w Puławach, zespół Gama z SP w Nałęczowie, zespół z ZS Europejskich w Puławach, Julia Pszczoła z SP w Żyrzynie, a także Natalia i Bartłomiej Lipscy z Puław.
Na zakończenie głos zabrał dyrektor artystyczny festiwalu, Zbigniew Śliwiński, dyrektor POK w Puławach. - Ten festiwal tworzy klimat świątecznej atmosfery. Nie jest tylko podziwem dla sztuki, ale niesie w sobie przesłanie dzielenia się radością i miłością. Przeżywajmy więc tajemnicę narodzenia bożego, a przy tym kultywujmy tę piękną, polską tradycję śpiewania kolęd - mówił, dziękując jednocześnie ks. Krzysztofowi Krakowiakowi, proboszczowi puławskiej parafii, za wsparcie organizacyjno-logistyczne.
Z uwagi na trwający remont Puławskiego Ośrodka Kultury, festiwal z parafialnej gościny będzie musiał skorzystać także za rok. To oznacza, że do sali widowiskowej Domu Chemika przy Placu F. Chopina, impreza wrócić dopiero w styczniu 2021 roku.