![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2021/2021-09/aa9fd99e046d68bc46d09714d8f66bb9_org_830.jpg)
Nadleśnictwo Puławy w czwartek i piątek weźmie udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY. Sadzonki drzew będzie można otrzymać bezpłatnie na Placu Chopina oraz przy ul. Żyrzyńskiej 8.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
W całym kraju leśnicy chcą przekazać mieszkańcom milion sadzonek. Akcja ich rozdawania będzie prowadzona także w Puławach. Leśników z sadzonkami znajdziemy w namiotach przed miejskim Ratuszem oraz przed biurem nadleśnictwa na Żyrzyńskiej. Stoiska będą czynne od godz. 10 do 15.
– Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno – przypomina Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.
Dodatkowym celem kampanii jest integracja mieszkańców całego kraju wokół dobra narodowego, jakim jest przyroda. – Musimy ją razem chronić i pielęgnować – podkreśla Kubica.
Leśnicy będą nie tylko przekazywać sadzonki osobom zainteresowanym ich posadzeniem, ale także podpowiedzą gdzie i jak sadzić poszczególne gatunki. Puławskie nadleśnictwo przygotowało do rozdania tysiąc drzewek, głównie sosny, ale także po kilkadziesiąt sztuk sadzonek lipy, klonu, jaworu, modrzewia, świerku i dębu.
![e-Wydanie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/public/dziennikwschodni.pl/e-wydanie-artykul.png)