Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

8 grudnia 2023 r.
7:07

Program TV: Filmowy weekend 8-10 grudnia. Co warto zobaczyć?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
8 grudnia 2023 16:00
(fot. kadr z filmu Pearl Harbor)

W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie kino wojenne ("Pearl Harbor"), oscarowa "Zjawa" czy przebój "Spider-Man: Bez drogi do domu". Sprawdźcie, co jeszcze będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 8 grudnia:

Oskar i Pani Róża, reż. Eric-Emmanuel Schmitt, TVP Kultura, godz. 16

Jeden z najsłynniejszych współczesnych pisarzy, Eric-Emmanuel Schmitt, postanowił sam przenieść na ekran swoją głośną powieść "Oskar i Pani Róża". Ten poruszający dramat opowiada o umierającym na raka chłopcu, który zaprzyjaźnia się z tytułową panią Różą - producentką pizzy.

Pearl Harbor, reż. Michael Bay, Polsat, godz. 20

Specjalizujący się w widowiskowych superprodukcjach Michael Bay, odpowiadający m.in. za słynny "Armageddon", tym razem wziął na warsztat historię rozgrywającą się podczas II wojny światowej. To romantyczna opowieść, dla której tłem są wydarzenia japońskiego ataku na tytułowy Pearl Harbor. W obsadzie znaleźli się m.in. Ben Affleck, Josh Hartnett i Kate Beckinsale.

Szyfry wojny, reż. John Woo, TV 4, godz. 21.40

Pozostając w wojennej tematyce warto również zwrócić uwagę na film Johna Woo. "Szyfry wojny" to historia sierżanta Joe Endersa, który w czasie II wojny światowej otrzymuje zadanie ochrony indiańskiego szyfranta z plemienia Nawaho, którego język wykorzystywany był do przekazywania informacji. W filmie wystąpili m.in. Nicolas Cage, Adam Beach i Christian Slater.

Sobota, 9 grudnia:

Jestem legendą, reż. Francis Lawrence, TVN Siedem, godz. 20

Widowisko science fiction luźno nawiązujące do prozy Richarda Mathesona. Tajemniczy wirus wymordował lub zamienił w krwiożercze bestie prawie całą ludzkość. Samotny naukowiec Robert Neville poszukuje szczepionki, by odwrócić mutację. Film intryguje wizją post-apokaliptycznego świata i udaną kreacją Willa Smitha.

Dwa tygodnie na miłość, reż. Marc Lawrence, TVN, godz. 20

Prawniczka, której powołaniem jest obrona uciśnionych, podejmuje pracę w wielkiej korporacji, a jej szefem zostaje egocentryczny multimilioner. Komedia romantyczna od twórcy "Miss Agent". W rolach głównych Sandra Bullock i Hugh Grant.

Jack Strong, reż. Władysław Pasikowski, TVP 1, godz. 21.30

Filmowa opowieść o losach Ryszarda Kuklińskiego, pułkownika Wojska Polskiego, który zdecydował się na współpracę z CIA. Film zrealizowany w formule thrillera szpiegowskiego. W obsadzie u boku polskich gwiazd znalazł się hollywoodzki aktor Patrick Wilson.

Niedziela, 10 grudnia:

Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów, reż. Steve Martino, Michael Thurmeier, Polsat, godz. 12.50

Propozycja dla młodszych widzów. Maniek, Diego i Sid powracają w czwartej już odsłonie swoich przygód. Tym razem muszą stawić czoła kolejnym wyzwaniom, w tym wędrówce kontynentów, która może zagrozić przyszłości ich świata.

Spider-Man: Bez drogi do domu, reż. Jon Watts, Polsat, godz. 20

Przebój Disneya z popularnym Spider-Manem granym przez Toma Hollanda. Warto podkreślić, że na ekranie pojawiają się m.in. Willem Dafoe i Alfred Molina, którzy odgrywali te same role niemal dwie dekady temu w filmach Sama Raimiego. Zdemaskowany superbohater pragnie zrobić wszystko, by znów ukryć swoją tożsamość. Udaje mu się to z pomocą Doktora Strange'a. Wkrótce jednak okazuje się, że doszło do zachwiania rzeczywistości, a w świecie Petera Parkera pojawiają się nieoczekiwani goście.

Zjawa, reż. Alejandro González Iñárritu, TVN, godz. 21.35

Nagrodzony trzema Oscarami głośny film Alejandro González Iñárritu, twórcy "Birdmana". Ten mroczny dramat rozgrywa się w 1822 roku. Ranny traper Hugh Glass zostaje porzucony  przez towarzyszy i pozostawiony na pewną śmierć. Udaje mu się jednak przeżyć. Kierowany pragnieniem zemsty, wyrusza śladem swoich kompanów. Odgrywający główną rolę Leonardo DiCaprio otrzymał za swoją kreację Oscara.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki
improv

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki

W najbliższy czwartek, 3 kwietnia, Fabryka Kultury Zgrzyt w Lublinie zamieni się w miejsce spontanicznego humoru, a to za sprawą Poławiaczy Pereł Improv Teatr i ich najnowszego, improwizowanego spektaklu komediowego "Każdy widz się liczy!".

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w bazie wojskowej w Sochaczewie 
PAP/Marcin Obara

Program Wisła: umowa na wsparcie logistyczne dla polskich Patriotów

W poniedziałek w bazie wojskowej w Sochaczewie została zawarta umowa z USA na wsparcie logistyczne i techniczne dla polskich systemów Patriot.

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Pierwszy weekend kwietnia upłynie w Lublinie pod znakiem kina zaangażowanego społecznie. W dniach 4–6 kwietnia 2025 r. w lubelskim klubie Baobab odbędzie się 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Tegoroczny program festiwalu WATCH DOCS skupia się wokół trzech głównych tematów: neokolonializm, przemoc szkolna i równe traktowanie.

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa
galeria

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa

Naukowcy z Polski i zagranicy, przedstawiciele papieskich instytucji i goście zgromadzili się w poniedziałek na KUL na sympozjum „Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Edukacyjna: Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II”.

Tak będzie wyglądała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka. przy ul. Hanki Ordonówny rozpoczyna się budowa nowej siedziby

Zaczyna się budowa nowej szkoły w Lublinie. Będzie gotowa za 2 lata

Dokumentacja jest gotowa, prace ruszą w tym tygodniu, a za dwa lata będzie gotowa nowa siedziba Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 18 maja. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.

Kto zostanie prezydentem Polski? Jest już 10 zarejestrowanych kandydatów

Tylu zarejestrowała już Państwowa Komisja Wyborcza. Pozostali mają czas do piątku, do godziny 16.

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody lubelskiego już złożony: Janów Podlaski stara się o prawa miejskie.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Wcześniej była metoda mikrofiltracji, teraz będzie technologia UV do oczyszczania solanki. Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża ją jako pierwsza w Polsce.

Adam Kuś (w niebieskim stroju) rozpoczął sezon od świetnego występu

Zawodnicy Monogo Lubelskie Perła Polski błyszczeli w rywalizacji na czeskich szosach

W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano dwa wyścigi. W sobotę w okolicach Hlohovca rozegrano Trofeo Cinelli.

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 31-letniego kierowcy traktora. Dalszą jazdę maszyną uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia.

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat transportu publicznego. Można wypełnić ankietę i przyjść na konsultacje.

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie będzie spółką. Zdaniem władz miasta dotychczasowa formuła prawna się nie sprawdziła i wpędziła ZGL w problemy finansowe.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium