Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Udany występ zawodnika Cementu-Gryfa Chełm podczas rozegranego w Warszawie Memoriału Władysława Pytlasińskiego.
Debatę zorganizowano w ramach powołanego ponad rok temu Centrum Szkolenia Kadr Trenerskich i Sędziowskich w Zapasach przez Polski Związek Zapaśniczy i Akademię Wincentego Pola (AWP) w Lublinie. W konferencji, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, wzięło udział blisko 100 przedstawicieli klubów i stowarzyszeń związanych z zapasami.
W niedzielę zakończył się drugi w historii Tour de Pologne Women. Trzeci etap prowadził z Nałęczowa do Kazimierza Dolnego. Najszybsza w niedzielę była Scarlett Souren (VolkerWessels), a zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zanotowała jej klubowa koleżanka i najlepsza w drugim etapie Laura Molenaar. Zadowolone mogą jednak być także polskie zawodniczki
Po pierwszym, lubelskim etapie Tour de Pologne Women liderką była Stina Kagevi ze Szwecji. W sobotę najlepsza okazała się za to Holenderka Laura Molenaar. I to ona w sobotę założyła żółtą koszulkę liderki. Drugie miejsce zajęła Polka Katarzyna Wilkos. W sumie, w najlepszej dziesiątce znalazły się trzy Biało-Czerwone.
Trzeciego i ostatniego dnia 100. PZLA Mistrzostw Polski z bardzo dobrej strony pokazały się sztafety AZS UMCS, które trzy razy stawały na podium. Dzięki temu lubelscy akademicy zakończyli zmagania w Bydgoszczy na czele klasyfikacji medalowej z dorobkiem 11 medali, w tym pięciu złotych.
Stina Kagevi z Team Coop-Repsol wygrała pierwszy etap Tour de Pologne Women, który rozgrywany był na ulicach Lublina. Na podium znalazły się jeszcze: Wilma Aintila oraz Christina Lorenzen. Jeżeli chodzi o Polki, to najwyżej sklasyfikowana była Zuzanna Chylińska z TKK Pacific Nestle Fitness.
To się nazywa udany dzień. Lekkoatleci AZS UMCS w piątkowych zmaganiach na 100. PZLA Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy wywalczyli aż pięć krążków. Dzięki temu po dwóch dniach rywalizacji, akademicy z Lublina zajmują pierwszą lokatę w klasyfikacji medalowej!
Tegoroczne Tour de Pologne Women ma rozpoczynać nową erę w kolarstwie kobiecym w Polsce. Dlatego wybór województwa lubelskiego na gospodarza tej imprezy jest dodatkowym wyróżnieniem.
W czwartek na stadionie w Bydgoszczy wystartowały 100. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Zawodnicy AZS UMCS Lublin pierwszego dnia trzykrotnie stawali na podium. Złoto wywalczył też sprinter Agrosu Zamość Dominik Kopeć.
W województwie lubelskim trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich. W zmaganiach bierze udział blisko 6 tys. uczestników
Jak przystało na jubileuszowe, setne mistrzostwa Polski impreza w Bydgoszczy będzie wyjątkowa. Zawodnicy nie tylko powalczą o medale i tytuły, ale i o kwalifikacje na igrzyska olimpijskie. To będzie ostatnia szansa, żeby wywalczyć bilet do Paryża. W imprezie, która potrwa do soboty wystąpi niemal 700 osób, w tym 53 z województwa lubelskiego.
Zawodniczka AZS UMCS Lublin była bez wątpienia jedną z gwiazd mistrzostw Europy w pływaniu, które zostały rozegrane w Belgradzie. Adela Piskorska wróciła do domu z trzema medalami, w tym złotym na 100 metrów stylem grzbietowym. Drugi, indywidualny krążek wywalczyła na 50 metrów grzbietem (brąz). Kolejne złoto zdobyła w sztafecie mieszanej 4x100 metrów stylem zmiennym. Polacy w sumie aż 15 razy stawali na podium.
W piątek rozpoczyna się Tour de Pologne Women. Gospodarzem imprezy będzie województwo lubelskie
Zawodniczka AZS UMCS Lublin na dłużej zapamięta mistrzostwa Europy, które były rozgrywane w Belgradzie. Adela Piskorska w sumie zabrała do domu aż trzy medale. Złoto i brąz wywalczyła indywidualnie, a w niedzielny wieczór pomogła sztafecie reprezentacji Polski 4x100 metrów stylem zmiennym również wywalczyć tytuł.
Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ lubartowscy fani kolarstwa już po raz 30 spotkali się, aby pokazać całej społeczności jak wartościowe może być spędzanie czasu na rowerze. Nie jest wielką tajemnicą, że twarzą tej imprezy jest Janusz Pożak. To zdecydowanie najsłynniejszy sportowiec pochodzący z Lubartowa.
Świetny występ zawodniczki AZS UMCS Lublin podczas mistrzostw Europy w pływaniu. Adela Piskorska zdobyła złoty medal na 100 metrów stylem grzbietowym. Na podium stanął również inny pływak akademików – Bartosz Piszczorowicz, który był w składzie sztafety mieszanej na 4x200 m stylem dowolnym. W sumie Polacy zdobyli w sobotę aż cztery medale.
Jest to impreza z bardzo bogatą tradycją, dlatego nic dziwnego, że w tym roku będzie miała specjalną oprawę. Przede wszystkim gościem specjalnym będzie Czesław Lang. To postać, której kibicom kolarskim nie trzeba przedstawiać. Przypomnijmy jednak, że 69-latek to m.in. srebrny medalista olimpijski z wyścigu ze startu wspólnego z 1980 r.
Ponad 4 tys. zawodników, blisko 1800 medali w 21 dyscyplinach sportowych – to są najważniejsze liczby tegorocznej XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Jej gospodarzem jest województwo lubelskie, które gości te zawody po raz czwarty w swojej historii. Wcześniej najlepsi młodzi sportowcy do naszego regionu przyjechali w 1999 r., 2005 r. i 2020 r., ale za każdym razem rywalizowali tu w sportach halowych.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wygrał po raz siedemnasty Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. Przedstawiciele lubelskiej uczelni odebrali okazały puchar podczas uroczystej gali.
Od poniedziałku w Belgradzie odbywają się mistrzostwa Europy w pływaniu. W zawodach uczestniczy czwórka zawodników AZS UMCS Lublin. Już w poniedziałek awans do finału na 200 metrów stylem grzbietowym wywalczyła Adela Piskorska. A podczas decydującej rozgrywki zajęła szóste miejsce.
Od piątku do niedzieli w Lublinie rozgrywane były Letnie Mistrzostwa Polski w kategoriach Masters. Klasyfikację medalową wygrali zawodnicy Water Squad, którzy w sumie aż 82 razy stawali na podium.
Jeżeli ktoś nie był przekonany do tej stosunkowo młodej dyscypliny sportu, to po weekendzie spędzonym w hali Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na pewno zmienił zdanie
Weronika Zielińska-Stubińska bezkonkurencyjna w sobotnim Pucharze AZS w Białej Podlaskiej. Sztangistka startowała w kategorii do 87 kg i w dwuboju uzyskała 220 kg.
Łyżwiarstwo figurowe w ostatnich latach bije na świecie rekordy popularności, a zwłaszcza w Azji czy za Oceanem Atlantyckim specjaliści od piruetów na lodzie są prawdziwymi celebrytami. W weekend kibice w Lublinie będą mieli niepowtarzalną okazję, aby dotknąć tego świata, ponieważ w hali Uniwersytetu Medycznego odbędą się mistrzostwa Polski w jeździe figurowej na rolkach.
Lublin będzie gospodarzem Letnich Mistrzostw Polski w Kategoriach Masters. Impreza startuje w piątek i potrwa do niedzieli.