Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

RUGBY

18 kwietnia 2021 r.
14:42

Ogniwo Sopot – Edach Budowlani Lublin 34:14. Postawili się mistrzowi

Autor: Zdjęcie autora grom
Edach Budowlani Lublin postawili się mistrzowi Polski Ogniwu Sopot
Edach Budowlani Lublin postawili się mistrzowi Polski Ogniwu Sopot (fot. MACIEJ KACZANOWSKI)

W zaległym spotkaniu dziewiątej kolejki Edach Budowlani Lublin przegrali z obrońcą mistrzowskiej korony Ogniwem Sopot 14:34

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Według terminarza mecz w Sopocie miał się odbyć w październiku. Z powodu pandemii koronawirusa został przełożony. Ostatecznie obu drużynom udało się spotkać dopiero w miniony weekend. Faworytem byli gospodarze, którzy w obecnym sezonie bronią mistrzowskiego tytułu. W historii klubu mają już 11 złotych medali i marzy im się kolejny triumf. Robią wszystko aby go osiągnąć. Wygrali już 10 spotkań.

Lublinianie pojechali w mocno okrojonym składzie. Trener Stanisław Więciorek nie mógł skorzystać z Wojciecha Brzezickiego, Michała Węzki, Oskara Rudzińskiego, Jakuba Deca, Piotra Wiśniewskiego, Dawida Rubaszniaka, Daniela Tomanka i Louisa Karstena. Mimo tylu osłabień goście przez większą część spotkania toczyli wyrównany bój z występującym w komplecie zespołem gospodarzy.

Zgodnie z przewidywaniami pierwsi zaczęli zdobywać punkty zawodnicy Ogniwa. Mistrz Polski prowadził już 10:0 po rzucie karnym i podwyższeniu wychowanka Budowlanych Wojciecha Piotrowicza oraz przyłożeniu Dwayne’a Burrows’a.

W spotkaniu nastąpiła dłuższa przerwa spowodowana kontuzją barku lublinianina Patryka Jasińskiego. Po powrocie do gry Edach Budowlani z jeszcze większym animuszem przystąpili do walki. Wyglądało to całkiem nieźle. Pięć punktów z przyłożenia zdobył Robinzon Kelberashnili. Niestety, Smilko Debrenliev nie zdołał podwyższyć, gdyż pozycja była bardzo trudna. W końcówce pierwszej odsłony gospodarze jeszcze raz położyli punkty. Ta część zakończyła się wygraną Ogniwa 15:5.

W drugiej przez większą część to lublinianie dyktowali warunki obrońcy trofeum. Edach Budowlani grali bardzo dobrze w obronie. Ogniwo popełniało proste błędy, które kończyły się dyktowanymi przez sędziego rzutami karnymi. Ich egzekutorem był Bułgar Debrenliev grający na pozycji łącznika ataku. W ciągu 25 minut lublinianie mieli pięć rzutów karnych, z których trzy wykorzystali i zbliżyli się na 14:15.

Niestety, w ciągu ostatnich 20 minut goście nie ustrzegli się błędów, co wykorzystali sopocianie. Najpierw w 70 min Burrows położył piłkę i było 20:14. Nie udało się podwyższyć Piotrowiczowi. Następnie, w samej końcówce, Ogniwo dwukrotnie przyłożyło i podwyższyło powiększając wygraną do 34:14. – Bardzo dobrze zagraliśmy w obronie i Ogniwo miało z nami problemy. Zawodnicy pokazali, że mimo poważnego osłabienia kadrowego są mocni. Napędziliśmy strachu mistrzowi Polski. Krótka ławka, pamiętajmy, że do Sopotu pojechaliśmy tylko w 19-odobowym składzie sprawiła, że nie udało się wygrać. Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie walczyć jak równy z równym z najlepszymi. Budowa solidnej drużyny idzie w dobrym kierunku – ocenia Piotr Jurkowski, trener ataku i przygotowania motorycznego Edach Budowlanych. – Budowlani pokazali, że są mocnym zespołem. Postawili się nam, zagrali bardzo mocno w obronie, skutecznie neutralizowali nasze ataki. To było bardzo dobre spotkanie. Cieszymy się, że udało się nam wygrać i zdobyć punkt bonusowy – podsumował mecz szkoleniowiec Ogniwa Karol Czyż.

Edach Budowlani nadal zajmują szóstą pozycje z 27 punktami. Ogniwo jest liderem, ma 53 pkt. Kolejny mecz ligowy lublinianie zagrają 1 maja na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

Ogniwo Sopot – Edach Budowlani Lublin 34:14 (15:5)

Punkty dla Ogniwa: Dwayne Burrows 10, Wojciech Piotrowicz 9, Stanisław Powała-Niedźwiecki 5, Wiktor Wilczuk 5, Roman Żuk 5.

Punkty dla Budowlanych: Smilko Debrenliev 9, Robinzon Kelberashnili 5.

Ogniwo: M. Wilczuk (80 Kavtaradze), Burek (50 Zając), Bysewski (45 Griebenow), Mroziński (60 Misiak), Mokrecow (45 W. Wilczuk), Piotrowski, Grabowski, Powała-Niedźwiecki, Plichta, Walters (45 Tsivtsivadze), Burrows (80 Wołowczyk), Piotrowicz, Olszewski, Mrowca (41 Drewczyński), Żuk.

Edach Budowlani: Mazur, Mwale, Kelberashvili (55 Gąska) Vangsgaard (40 Nyakufaringwa), Król, Niedziółka, B. Jasiński, Musur, Kazembe (78 Dube), Debrenliev, Więckowski, Tomaszewski, Grabowski, P. Jasiński (30 Ciechoński), Kasprzak.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Tytani Lublin występują Polskiej Futbol Lidze

Tytani Lublin zostali rozgromieni przez Lowlanders Białystok

Wizyta Lowlanders na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie okazała się dla miejscowych Tytanów bolesnym doświadczeniem. Ekipa z Białegostoku w polskim futbolu amerykańskim to już legenda. W trzech ostatnich sezonach dwa razy sięgała po mistrzostwo Polski, a ostatnie rozgrywki zakończyła na drugim miejscu.

Chaos, panika i „ekonomiczna katrastrofa”, czyli Wojna handlowa Trumpa

Chaos, panika i „ekonomiczna katrastrofa”, czyli Wojna handlowa Trumpa

Wojna handlowa Trumpa grozi globalną recesją – to tytuł komentarza tygodnika „Economist” na temat paniki na giełdach wywołanej cłami nałożonymi prze USA. – Polityka Trumpa zaszkodzi nie tylko amerykańskiej, ale i europejskiej gospodarce – mówi Piotr Wachowiak, rektor i profesor SGH Piotr Wachowiak.

Ten kierowca dostał 1500 zl mandatu i 13 pkt karnych

W Lublinie posypały się mandaty. Skontrolowali taksówki i przewoźników

Policja zorganizowała „wzmożone” kontrole taksówek i firm przewozowych. Wylegitymowano ponad 100 kierowców. Efekt? Prawie 50 wykroczeń, a 7 kierujących straciło dowody rejestracyjne.

Wieczór muzyczny w Kościele Pobrygidkowskim
patronat
13 kwietnia 2025, 18:45

Wieczór muzyczny w Kościele Pobrygidkowskim

"Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim" to cykl koncertów propagujących różnorodny repertuar muzycznego, obejmujący utwory od muzyki średniowiecznej po współczesną. Zabytkowe wnętrze kościoła oraz jego doskonała akustyka tworzą wyjątkową atmosferę, która sprzyja odbiorowi muzyki.

Jens-Frederik Nielsen (pierwszy z lewej) podczas pochodu ulicami Nuuk

Grenlandia ma nowego premiera. Będzie musiał odpierać naciski USA

33-letni polityk z niewielkim doświadczeniem. Jens-Frederik Nielsen z partii Demokraci został zaprzysiężony na premiera Grenlandii. W związku z naciskami USA czeka go bardzo trudna kadencja.

Szukali i znaleźli. Są lekarze, oddział wznowi działalność

Szukali i znaleźli. Są lekarze, oddział wznowi działalność

Z ważnego oddziału odszedł ordynator i część załogi. Po kilku miesiącach zawieszenia chirurgia w radzyńskim szpitalu wznowi działalność.

Oni zatańczą, ale pomóc może każdy: Koncert charytatywny dla Frania

Oni zatańczą, ale pomóc może każdy: Koncert charytatywny dla Frania

Podczas koncertu będzie zbiórka pieniędzy na leczenie 7-miesięcznego Frania Styły, u którego zdiagnozowano dystrofię mięśniową Duchenne’a. Koszt leczenia w Stanach Zjednoczonych to aż 16 milionów złotych.

Śpiewają od 50 lat. Jubileusz Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej
patronat
24 kwietnia 2025, 18:00

Śpiewają od 50 lat. Jubileusz Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej

Od pół wieku Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej wzbogaca życie kulturalne Lublina. W tym roku chór obchodzi jubileusz 50-lecia działalności. Z tej okazji odbędzie się jubileuszowy koncert.

Marzec 2024: pikieta czterech organizacji związkowych działających w LW Bogdanka

Górnicy protestują, autobusy pojadą inaczej

Będą też duże zmiany w organizacji ruchu. We wtorek (8 kwietnia) kilka tysięcy górników ma protestować w Lublinie.

Komisariat Policji w Kraśniku przy ul. Garażowej 12 roz
galeria

Policja w Kraśniku pochwaliła się nowym komisariatem

Komisariat działa już dwa tygodnie, ale dziś – w poniedziałek, 7 kwietnia – miała miejsce prezentacja nowej siedziby połączona z uroczystą zbiórką.

GPW: było zawieszenie, są spadki na zamknięciu sesji

GPW: było zawieszenie, są spadki na zamknięciu sesji

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji warszawskiego parkietu oba główne indeksy, WIG20 i WIG odnotowały spadek o blisko 1,5 proc. Wcześniej GPW na godzinę zawiesiła notowania ciągłe z uwagi na bezpieczeństwo obrotu.

Bartosz Wolski we Wrocławiu rozpoczął mecz w roli kapitana

Bartosz Wolski (Motor Lublin): Z każdym meczem przekonujemy się, że nie ma dla nas granic

Po końcowym gwizdku meczu przyjaźni pomiędzy Śląskiem Wrocław, a Motorem Lublin obie ekipy odczuwały niedosyt.

Paweł Maj przed opolskim więzieniem o "kompromitacji aparatu państwa"
film

Paweł Maj przed opolskim więzieniem o "kompromitacji aparatu państwa"

Dzisiaj przed zakładem karnym w Opolu Lubelskim pojawił się prezydent Puław, Paweł Maj, który przed kamerami skrytykował wyrok dotyczący ograniczeń nałożonych na szkolne boisko. Dzięki zapłaconej przez nieznaną osobę grzywnie - samorządowiec do aresztu nie trafił.

zdjęcie ilustracyjne

Nauczyciel zawieszony. Prokuratura zbiera dowody z jego urządzeń

Nauczyciel jednej z zamojskich podstawówek został zawieszony w swoich obowiązkach. Sprawa ma związek ze śledztwem prokuratury.

W poniedziałek o godz. 15.30 otworzyła się giełda w Nowym Jorku. Po otwarciu sesji DJI spadał o 3,3 proc., S&P 500 o 3,44 proc., Nasdaq Comp. zniżkował z kolei o blisko 4 proc.

Giełda zawiesza notowania. Ze względu na bezpieczeństwo obrotu

Decyzja o zawieszeniu notowań została podjęta wyłącznie ze względu na bezpieczeństwo obrotu, widzimy co dzieje się w ostatnich dniach, zmienność jest ogromna, dlatego „dmuchamy na zimne” – przekazuje zespół prasowy GPW, która w poniedziałek zawiesiła na godzinę notowania na wszystkich rynkach.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!