Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor: Zdjęcie autora (grom)
Klub z Różanki stworzył w miarę wyważony zespół, który po raz pierwszy w historii awansował do IV ligi
Klub z Różanki stworzył w miarę wyważony zespół, który po raz pierwszy w historii awansował do IV ligi (fot. Kamil Kasztelan)

SPS Eko Różanka okazał się najlepszy w rozgrywkach minionego sezonu i tym samym wywalczył awans do IV ligi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O zespole z Gminy Włodawa zaczęło być słychać przed dwoma laty. Wówczas prowadzona przez doświadczonego szkoleniowca Andrzeja Łągwę ekipa wywalczyła awans do chełmskiej klasy okręgowej. Występowała wtedy jeszcze jako Płomyk Różanka i z przewagą dziewięciu punktów nad drugim Spółdzielcą Siedliszcze i aż 18 nad trzecim Hutnikiem Dubeczno, świętowała awans.

Ojciec sukcesu trener Andrzej Łągwa popracował w klubie z Różanki jeszcze przez kolejny sezon. Pod jego opieką zespół w debiutanckim występie w lidze okręgowej zajął wysokie piąte miejsce gromadząc 50 punktów. Dość powiedzieć, że wtedy lepsze okazały się jedynie doświadczone i ograne na tym poziomie zespoły Kłosa Chełm (ówczesnego zwycięzcy ligi) oraz Startu Krasnystaw, Sparty Rejowiec Fabryczny i Frassatiego Fajsławice.

W obecnych rozgrywkach na SPS Eko Różanka nie było już mocnych. Pod okiem grającego trenera Sławomira Skorupskiego, zespół od początku deklarował walkę o najwyższe cele. Najgroźniejszym konkurentem był Start Krasnystaw, który po raz kolejny przymierzał się do powrotu do IV ligi.

Na finiszu ekipa z Różanki wyprzedziła rywala i wygrywając 4:0 z Unią Rejowiec w ostatniej kolejce przypieczętowała końcowy sukces. Start nie podołał wyzwaniu i na koniec stracił kontakt z liderem przegrywając na swoim boisku 1:3 z Frassatim Fajsławice. Tym samym bilans bezpośrednich spotkań dwóch zainteresowanych awansem drużyn, na co zanosiło się w końcówce sezonu, nie był już istotny.

– Stworzyliśmy na tyle mocny zespół, że mieliśmy nadzieję na wywalczenie awansu – mówi grający trener SPS Eko Sławomir Skorupski. – W rundzie rewanżowej mieliśmy tylko jedno potknięcie, w Krasnymstawie. W pozostałych spotkaniach schodziliśmy w roli zwycięzców. Na tak dobry wynik złożyły się dwie kwestie. Pierwsza, to bardzo dobra atmosfera w zespole. Druga, to podejście do drużyny jej prezesa i właściciela Andrzeja Kaliszuka. Mieliśmy wszystko, czego tylko potrzebowaliśmy, począwszy od obiektów do treningów, poprzez sprzęt, aż do zwykłych spraw. W drużynie młodość wspierana była doświadczonymi piłkarzami. Stworzyliśmy w miarę wyważony zespół, który w dobrym stylu wywalczył awans.

Beniaminek nie wytrzymał tempa

Vitrum Wola Uhruska w dwóch ostatnich kolejach sezonu 2016/2017 rozegrał zaledwie 36 minut zamiast planowych 180.

Stało się tak za sprawą poważnych kłopotów kadrowych. Po raz pierwszy drużyna prowadzona przez trenera Stanisława Dąbka zagrała w mocno okrojonym składzie w wyjazdowym spotkaniu z Ogniwem Wierzbica, a drugi w starciu na swoim terenie z Bratem Siennica Nadolna.

W obu meczach beniaminek wybiegł na boisko w siedmioosobowym składzie, minimalnym dopuszczalnym w przepisach gry w piłkę nożną. W Wierzbicy w bramce zespołu z Woli Uhruskiej pojawił się Przemysław Jakubiec, zaś w polu: Michał Polak, Karol Szwalikowski, Barłomiej Szwalikowski, Alan Kociuba, Karol Łubkowski i Piotr Radkowiak. Z kolei w potyczce u siebie z Bratem gospodarze nie mieli nawet bramkarza z prawdziwego zdarzenia.

– Musieliśmy wstawić do bramki zawodnika z pola – tłumaczy szkoleniowiec Vitrumu Stanisław Dąbek. Między słupski z konieczności pojawił się zatem Konrad Mielniczuk, zaś w polu pomagali mu: Michał Polak, Piotr Radkowiak, Karol Szwalikowski, Tomasz Olender, Volodymir Malias i Karol Łubkowski.

W obu meczach scenariusz był identyczny: kilkanaście minut gry w siedmiu przeciwko jedenastu, następnie kontuzja jednego z zawodników i decyzja sędziego kończąca spotkanie, gdyż niedopuszczalna jest gra w sześciu. W spotkaniu w Wierzbicy urazu nabawił się Alan Kociuba, który w 19 min doznał kontuzji stawu skokowego.

Z kolei w konfrontacji z Bratem kontuzji nogi doznał Tomasz Olender i po 17 minutach spotkanie zostało zakończone. W pierwszym przypadku wynik był 6:0 dla Ogniwa, w drugim 8:0 dla zespołu z Siennicy Nadolnej. Z decyzji arbitra był z pewnością bardzo niezadowolony napastnik Brata Sebastian Suduł, który do tego momentu miał na koncie aż… sześć strzelonych goli w jednym meczu i zapewne spokojnie mógłby jeszcze podreperować swoje konto bramkowe.

– Cóż, takie mecze w ogóle nie powinny być rozgrywane. Nie mają bowiem nic wspólnego z duchem sportu – mówi szkoleniowiec Brata Andrzej Krawiec.

Dlaczego tak się stało? Okazało się, że wymagania ligi okręgowej przerosły klub i zespół z Woli Uhruskiej. Już w zimowej przerwie z drużyną rozstali się niektórzy zawodnicy. Ponadto, w trakcie rozgrywek doszły kontuzje, wyjazdy do pracy lub po prostu, wobec pogodzenia się już na kilka kolejek przed końcem z degradacją do klasy A, zaniechanie treningów przez niektórych piłkarzy i brak pomocy kolegom, którzy zdecydowali się idąc z duchem sportu walczyć fair-play do końca, podobnie jak trener Stanisław Dąbek.

Sławomir Kuźmicki, przewodniczący Wydziału Gier Chełmskiego OZPN

Klub z Woli Uhruskiej w niewłaściwym momencie, czyli wiosną 2016 roku, zdecydował się na awans do klasy okręgowej. Vitrum nie miał grup młodzieżowych, stąd taki słaby tegoroczny koniec ligi – po prostu nie miał kim grać. Przykład tej drużyny skłonił nas do utworzenia od sezonu 2017/2018 chełmskiej ligi juniorów. Rezygnujemy z tzw. przedmeczów juniorów przy okazji spotkań seniorów. Zespoły, które za trzy lata chcą mieć kim grać, już zgłosiły swoją młodzież do rozgrywek. Zainteresowanie na tym etapie już jest duże. Widać, że szkolenie młodzieży w naszym okręgu przynosi efekty. Kluby, które zaniedbywać będą te grupy będą mieć takie problemy, jak Vitrum.

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin zrewanżowała się drużynie z Częstochowy za porażkę w pierwszej rundzie i w rewanżu wygrała w lidze 3:1
ZDJĘCIA
galeria

Bogdanka LUK Lublin lepsza od Steam Hemarpol Norwida Częstochowa

W spotkaniu 26. kolejki Bogdanka LUK Lublin zrewanżowała się drużynie z Częstochowy za porażkę w pierwszej rundzie zwyciężając 3:1. MVP meczu wybrany został przyjmujący gospodarzy Mikołaj Sawicki

Trzy lata od rosyjskiej agresji. Jak wojna zmieniła Ukrainę?
rozmowa

Trzy lata od rosyjskiej agresji. Jak wojna zmieniła Ukrainę?

Uczestnik wielu konwojów na Ukrainę, który trzy lata temu sam przyjął kilkudziesięciu uchodźców, także do własnego domu. O tym jak wyglądały pierwsze miesiące po rosyjskiej agresji, bezinteresownej fali pomocy i tym, jak zmieniła się Ukraina - rozmawiamy z Henrykiem Kozakiem, społecznikiem i prezesem kazimierskiego stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy.

Tegoroczny Sacrofilm w CKF Stylowy w Zamościu planowany jest na pierwszą połowę marca
9 marca 2025, 18:00

Prawie trzy dekady z filmem religijnym. Kolejny przegląd wkrótce

Już po raz 29. w Zamościu odbędą się Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego. Tegoroczny Sacrofilm potrwa od 9 do 13 marca. W tym czasie wiele projekcji, prelekcji i spotkań, a także wydarzenia towarzyszące. Hasło tej edycji brzmi: „Pielgrzymi nadziei w spotkaniach w drodze do Jednego Ojca”.

Jakub Lempach był trzeci w biegu na 60 metrów

Sześć medali naszych lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Polski

W weekend Toruń tradycyjnie w ostatnich latach był areną zmagań w ramach Halowych Mistrzostw Polski. To była udana impreza dla naszych zawodników, którzy w sumie wywalczyli sześć medali. Największe powody do radości mieli: Piotr Tarkowski, który okazał się najlepszy w konkursie skoku w dal oraz sztafeta mieszana 4x400 metrów AZS UMCS Lublin.

Kinematografia w Lublinie. Gdzie nasi rodzice chodzili oglądać filmy
foto
galeria

Kinematografia w Lublinie. Gdzie nasi rodzice chodzili oglądać filmy

W szczytowym okresie (lata 60. XX w.) w Lublinie funkcjonowało 16 kin. Do kultowych, które pamiętają całe pokolenia należą nie istniejące już: „Kosmos”, „Robotnik”, „Wyzwolenie” czy „Staromiejskie”. Zobaczmy, jak wyglądały te legendarne miejsca.

Adrian Zanberg w Chełmie

Zandberg w Chełmie: Polska nie może już dłużej stać w przedpokoju

Wzmocnienie obronności Polski, zmiana kursu polityki wobec Stanów Zjednoczonych czy też wyniki wyborów do Bundestagu – to tylko część tematów poruszonych przez Adriana Zandberga, kandydata partii Razem na prezydenta podczas konferencji prasowej w Chełmie.

Jednej grupy krwi jest nadmiar, dwóch innych brakuje. Będą akcje w terenie

Jednej grupy krwi jest nadmiar, dwóch innych brakuje. Będą akcje w terenie

W ambulansach, ale też np. domach kultury, parafiach i urzędach będą w najbliższym czasie organizowane zbiórki krwi. Pracownicy RCKiK w Lublinie pojadą do wielu miejscowości, by przyjąć krwiodawców. Ale tych, którzy mają grupę AB RhD+ wcale specjalnie nie oczekują.

Abdullatef Khmmaj to nowy lekarz w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym

Zatrudnili lekarza z Libii. Kolejki do ważnej poradni mają być krótsze

Dr n. med. Abdullatef Khmmaj, emerytowany profesor nadzwyczajny z Libii jest nowym pracownikiem Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Dołączył do grona medyków poradni hematologicznej. Szefostwo placówki zapewnia, że dzięki temu czas oczekiwania na wizytę znacznie się skróci.

UM Zamość pracuje bez sekretarza już kilka lat

Wakat w Ratuszu do wzięcia. Znów szukają sekretarza

To stanowisko w urzędzie być powinno, ale od kilku lat w Zamościu jest nieobsadzone. Ratusz właśnie ogłosił kolejny nabór. Poszukiwany jest sekretarz do magistratu.

Rafał Król w czwartek spotkał się z kibicami w Perła Sport Pubie, a w poniedziałek oficjalnie pożegna się z Motorem

Motor w poniedziałek oficjalnie pożegna Rafała Króla

Rafał Król w barwach Motoru Lublin rozegrał aż 290 meczów. Pierwszy z nich w 2008 roku. Ostatni pod koniec 2024 roku. W zimie doświadczony pomocnik i kapitan żółto-biało-niebieskich zdecydował się jednak wrócić do czwartoligowej obecnie Stali Kraśnik. W poniedziałek przy okazji meczu z GKS Katowice beniaminek pożegna swoją legendę.

Nie czekały do wiosny. Narodziny w parku narodowym
ZDJĘCIA
galeria

Nie czekały do wiosny. Narodziny w parku narodowym

Najczęściej czas źrebień zaczyna się wiosną. Ale są odstępstwa od reguły. W hodowli rezerwatowej koników polskich Roztoczańskiego Parku Narodowego pierwsze w tym roku młode przyszły na świat już kilka dni temu. I to w wyjątkowo mroźną noc.

W ferie nie ma nudy. Rodzinne oglądanie w kinie Bajka
ZDJĘCIA
galeria

W ferie nie ma nudy. Rodzinne oglądanie w kinie Bajka

Pierwszy tydzień ferii dobiega końca. Miasto przygotowało moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców, by mogły spędzić ten czas w ciekawy sposób.

Pałac Zamoyskich to potężna budowla o powierzchni 6,5 tys. m.kw. Składa się z głównego budynku, a także dochodzących do niego oficyn. Na tyłach nadal są mieszkania komunalne
galeria

Nowy pomysł na pałac. Już nie hotel ze SPA, ale centrum nauki

Po pierwszym liście przyszedł czas na kolejny. Prezydent Zamościa znów napisał do wiceminister kultury z prośbą o wsparcie przy ratowaniu Pałacu Zamoyskich. Przedstawił też pomysł na wykorzystanie zabytku.

Beret na żywo
foto
galeria

Beret na żywo

Ostatnia walentynkowa galeria. Tym razem z Rzut Beretem. Jeśli chcecie sobie przypomnieć jak się bawiliście, to zapraszamy do oglądania naszej fotogalerii. Zobaczcie jak się bawi Lublin.

Opłaty za girlandy na ul. Szambelańskiej. Miasto nieugięte na prośby radnych

Opłaty za girlandy na ul. Szambelańskiej. Miasto nieugięte na prośby radnych

Przedsiębiorcy z ul. Szambelańskiej w Lublinie zawiesili nad swoimi stoiskami girlandy świetlne. Radni zwrócili się do prezydenta miasta z prośbą o zwolnienie ich z opłat za zajęcie pasa drogowego. Miasto odpowiedziało, że nie ma podstaw prawnych do takiej decyzji.

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA
13. KOLEJKA

Wyniki:

Granica Dorohusk - Bug Hanna 0-3
Sparta Rejowiec F. - Frassati Fajsławice 2-1
Chełmianka II - Spółdzielca Siedliszcze 6-1
Brat Siennica Nadolna - GKS Łopiennik 2-6
Włodawianka - Unia Rejowiec 3-0
Ogniwo Wierzbica - Ruch Izbica 2-2
Hetman Żółkiewka - Astra Leśniowice 2-3

Tabela:

1. Astra 13 33 34-12
2. Bug 13 32 48-17
3. Włodawianka 13 31 54-10
4. Ruch 13 25 35-25
5. Chełmianka II 13 23 29-18
6. Unia R. 13 20 21-24
7. Brat 13 18 28-37
8. Sparta 13 18 18-20
9. Ogniwo 13 17 27-26
10. Frassati 13 16 35-30
11. Hetman 13 10 27-38
12. Łopiennik 13 10 22-45
13. Spółdzielca 13 6 16-56
14. Granica 13 3 13-49

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!