Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Katolicki Uniwersytet Lubelski, jako jedyna uczelnia w Lublinie, zorganizuje w tym roku koncerty w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. KULturalia odbędą się jednak w zmienionej formule, przy ograniczonej widowni i co najważniejsze – będą biletowane
Jest zdecydowana różnica w porównaniu do poprzedniego budynku, bo już trochę miał lat, a tu jest nowocześnie, przejrzyście, biało, na pewno lepiej i przyjemniej – mówią zgodnie Paulina, Elwira i Weronika, studentki I roku pedagogiki specjalnej, o nowym gmachu Instytutu Pedagogiki UMCS w Lublinie.
Do 15 września przyjmowane będą zgłoszenia do konkursu na najlepszą pracę dyplomową poświęconą rozwojowi Lublina i jego obszaru metropolitalnego. Startować mogą w nim studenci i absolwenci wszystkich uczelni, nie tylko tych znajdujących się w Lublinie. Ważne, by praca została obroniona nie wcześniej niż w roku 2019.
Kolejny rok z rzędu nie odbędą się Lubelskie Dni Kultury Studenckiej. Jako pierwsza imprezy odwołała Politechnika Lubelska. – Otrzymaliśmy jasny komunikat z ABW, aby Juwenalia przełożyć na inny termin – tłumaczy rektor Politechniki Lubelskiej. Dzisiaj podobne decyzje podjęły UMCS, Uniwersytet Medyczny i Uniwersytet Przyrodniczy
Władze Politechniki Lubelskiej zdecydowały, że w tym roku nie będzie studenckiego święta. To wywołało wściekłość i padają słowa o strajku.
– Z całą pewnością zainwestuje je w rozwój. Kiedy dowiedziałam się o wynikach, z wrażenia aż krzyknęłam – mówi Maja Ćwiek, laureatka stypendium i studentka grafiki na UMCS – Nie wiem, czy przypadkiem nie zbudziłam tym współlokatorek – dodaje ze śmiechem
W Areszcie Śledczym w Lublinie zostało utworzone Centrum Studiów KUL dla Osadzonych. Studiować w dalszym ciągu mogą jedynie mężczyźni, ponieważ stanowią 99 proc. osadzonych w Polsce
Czworo studentów z Ukrainy już wkrótce rozpocznie studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Chętnych było więcej, ale nie wszyscy znają język polski, więc najpierw czeka ich kurs przygotowawczy. Inne lubelskie uczelnie również przyjmują studentów z ukraińskich uczelni.
Ma 14 lat i niebawem stanie się prawdopodobniej najmłodszym w Polsce przedsiębiorcą. Kamil Wroński z Lublina, uczeń „Unii” i jednocześnie student Politechniki Lubelskiej, jeszcze w tym roku chce założyć spółkę. Właśnie zgodził się na to sąd.
Warsztaty, wydarzenia artystyczne oraz spacery po kampusie – to tylko niektóre z atrakcji, którymi lubelskie uczelnie chcą przyciągnąć przyszłych studentów.
Jedni nie mogą doczekać się prawdziwego studenckiego życia. Drudzy woleliby, by zostało jak w czasie pandemii – wystarczy włączyć komputer i już jesteś na zajęciach. Choć pandemiczne obostrzenia zniesiono to władze lubelskich uczelni wolą nic w systemie nauki nie zmieniać.
Bialska uczelnia uruchomiła już rekrutację na studia do swojej nowej filii w Radzyniu Podlaskim. Planowane są dwa kierunki: pielęgniarstwo oraz ratownictwo medyczne.
Jak co roku uczelnie prześcigają się w pomysłach na przyciągniecie nowych studentów. Natychmiast reagują na trendy i zapotrzebowanie na rynku pracy tworząc nowe kierunki.
Największa lubelska uczelnia chce przyciągnąć nowych studentów. Rozpoczęły się Drzwi Otwarte UMCS.
Od roku akademickiego 2022/2023 na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie 30 studentów będzie mogło rozpocząć studia na nowym kierunku psychologii.