Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Cztery szkoły wyższe z Lublina zacieśniają współpracę w ramach Związku Uczelni Lubelskich. Od nowego roku akademickiego uruchomią wspólnie cztery inicjatywy adresowane do studentów i pracowników naukowych.
Jedynie podpisu ministra Przemysława Czarnka brakuje do tego, by od października w Zamościu studiować mogli przyszli prawnicy. W Akademii Zamojskiej zdobyć będzie można najprawdopodobniej również tytuł magistra finansów i rachunkowości.
Bialska uczelnia zamierza uruchomić swoją filię w Radzyniu Podlaskim. Radny Jakub Jakubowski uważa, że powiat radzyński powinien szerzej to promować.
Kolejnych pięciu osadzonych w Areszcie Śledczym w Lublinie obroniło prace licencjackie z zakresu nauk o rodzinie na KUL. – Im chodzi nie tylko o zdobycie zawodu, ale o znalezienie sensu życia – mówi mjr Joanna Turowska, psycholog w lubelskiej placówce penitencjarnej.
Akademia Wincentego Pola będzie dwa razy większa. Studentom ma być wygodniej, bo nie będą musieli się kształcić w wynajmowanych przez uczelnię pomieszczeniach.
Katolicki Uniwersytet Lubelski dostał zgodę na prowadzenie studiów na kierunku lekarskim. Medycynę chce uruchomić już w przyszłym roku. – To dość karkołomne zadanie, w kontekście braku kadry i zaplecza – komentuje jeden z wykładowców innej lubelskiej uczelni kształcącej medyków.
Kierunek lekarski będzie można studiować w Lublinie na dwóch uczelniach. Zgodę na ich uruchomienie otrzymał właśnie Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Nie tylko tort i konfetti. Akademia Bialska świętuje, bo po raz kolejny obroniła pozycję lidera w rankingu Perspektyw. Pracownicy odczują to również na swoich kontach.
Bialska Akademia Nauk Stosowanych obroniła pozycję lidera w Polsce wśród publicznych uczelni zawodowych. A Uniwersytet Medyczny w Lublinie pozostaje najlepszą szkołą wyższą w naszym regionie. Poznaliśmy wyniki najnowszego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2022.
Ledwie skończyli naukę w liceach i technikach, ledwie ochłonęli po najtrudniejszym egzaminie w życiu, a już czas na najważniejszy wybór – określenie zawodu, z którym zwiążą swoją przyszłość. Tegoroczni maturzyści właśnie decydują o swojej przyszłości.
Czegoś takiego jeszcze w Akademii Zamojskiej nie było. Ale już jest. Od poniedziałku na uczelni działa Towarzystwo Strzeleckie. Należą do niego studentki i studenci.
– Samorząd, jako ta wspólnota, w której jesteśmy na co dzień i najwięcej o niej wiemy, to z tego powodu najwięcej możemy w niej zmienić, ale też wiele się nauczyć – ROZMOWA z Pawłem Bącalem, pochodzącym z Kraśnika studentem prawa i socjologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz absolwentem studiów z zakresu stosunków międzynarodowych na UW, który zdobył Studenckiego Nobla w dziedzinie nauk społecznych
Ogrody Nauki – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Festiwalu Nauki. Nie oznacza to bynajmniej, że po wydarzeniu zostaną w mieście nowe ogrody. Organizatorzy nie potraktowali tego hasła dosłownie. Będą więc Ogrody Literatury, Żywności, Podróży, Ekologii, Przyrody.
– Z każdą kolejną nagrodą wiem, że ta praca, ten czas, który przeznaczam na naukę, jest po prostu czasem dobrze zagospodarowanym. I zwyczajnie jest bardzo miło czegoś takiego doświadczyć – rozmowa z Alicją Formą, studentką V roku kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i jednocześnie doktorantką I roku w Szkole Doktorskiej UMLub, która zdobyła Studenckiego Nobla w dziedzinie medycyny i farmacji.
Od dziś do 10 czerwca trwają Lubelskie Dni Promujące Zdrowie. Można skorzystać z porad, badań profilaktycznych, konsultacji i wykładów. Wydarzenie zaczęło się od piątkowego festynu na placu Kaczyńskiego.