Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dla ponad 1,1 tys. studentów Akademii Zamojskiej rozpoczął się nowy rok akademicki. Przeszło połowa z tych osób zdobywać będzie wiedzę jako „pierwszoroczniacy”. Zainteresowanie ofertą uczelni było wystarczające nie tylko, by uruchomić wszystkie dotychczasowe kierunki kształcenia, ale również nowe, startujące dopiero w tym roku.
Budowa centrum naukowo-badawczo-dydaktycznego we Włodawie to jeden z najnowszych pomysłów władz nadbużańskiego miasteczka. W realizacji tego celu ma pomóc podpisana właśnie umowa o współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Katolicka uczelnia od przyszłego roku ma kształcić studentów na kierunku lekarskim. W związku z tym musi mieć szpital kliniczny. Wsparcie zadeklarował marszałek województwa.
Budowę nowych obiektów ma umożliwić Politechnice Lubelskiej zmiana planu zagospodarowania terenu szykowana przez Urząd Miasta. Ratusz właśnie ogłosił drugą wersję projektu zmian, teraz można zgłaszać do niej uwagi.
Choć początek roku akademickiego tuż-tuż, to ci, którym wcześniej przy rekrutacji powinęła się noga lub dopiero teraz zdecydowali się na studiowanie, wciąż mają szanse na indeks. Lubelskie uczelnie wciąż mają sporo wolnych miejsc na wielu kierunkach. Czasu na ostateczną decyzję pozostaje jednak coraz mniej.
Muzeum Badań Polarnych zajmie pomieszczenia zwalniane przez UMCS. Takie są postanowienia porozumienia zawartego między województwem a uczelnią.
Mieści pięć osób, waży tonę i rozwija prędkość ok. 55 kilometrów na godzinę. Może poruszać się po trawie, betonie i wodzie, unosząc się kilkadziesiąt centymetrów nad powierzchnią. Mowa o poduszkowcu, który Politechnika Lubelska chce wykorzystywać do zajęć ze studentami.
Studenci wszystkich uczelni wyższych mogą ubiegać się o stypendium z Ministerstwa Obrony Narodowej. Do wzięcia jest 2280 zł miesięcznie przez całe studia. W zamian muszą odsłużyć w polskiej armii co najmniej pięć lat.
Do niemal 200 miejsc powiększony ma być parking obok Instytutu Pedagogiki UMCS przy Głębokiej. Uczelnia stara się już o zgodę na budowę.
Rozmowa z Teresą Bogacką, kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
Lubelskie uczelnie kontynuują nabór na pierwszy rok studiów. Na najpopularniejszych kierunkach mają już komplet, ale wciąż pozostało sporo wolnych miejsc.
W październiku ma zostać oddany do użytku nowoczesny ośrodek jeździecki Uniwersytetu Przyrodniczego. Kompleks ma służyć nie tylko studentom i pracownikom uczelni.
Choć nabór wniosków wciąż trwa, już teraz widać zwiększone zainteresowanie ofertą domów studenckich. Wielu studentów ze względu na wzrost cen na rynku nieruchomości woli akademiki od wynajmu stancji. I to mimo podwyżek, od których nie udało się uciec także uczelniom
Minister edukacji i nauki powołał nowego dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Nominację na pięcioletnią kadencję odebrał Dawid Kostecki. To już trzeci dyrektorski fotel w karierze 32-letniego protegowanego ministra Przemysława Czarnka.
Znalezienie tanich mieszkań na wynajem jest coraz większym problemem dla studentów. – Tych na rynku jest coraz mniej. Osoby bardziej majętne nie mają większych trudności – mówi szef samorządu studentów Uniwersytetu Warszawskiego