Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Znamy już termin majowych koncertów organizowanych przez samorząd Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Główne wydarzenia tegorocznych KULturaliów odbędą się w ostatni weekend maja.
Politechnika Lubelska zajęła wysokie miejsca w rankingu Research.com. Szczególnie wysoko zostali ocenieni prof. Tomasz Sadowski oraz prof. Grzegorz Litak.
Po kilku miesiącach od uruchomienia filii Akademii Bialskiej w Radzyniu Podlaskim, z ponad 50 studentów zostało około 30. Większość z nich nie mogła pogodzić nauki z pracą zawodową, chociaż wcześniej uczelnia zapewniała, że będzie to możliwe.
Na dzień otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego przybyły prawdziwe tłumy tegorocznych maturzystów, a uczelnia przygotowała dla nich ciekawe warsztaty, wykłady oraz stoiska, na których można było zapoznać się z ofertą poszczególnych kierunków studiów.
Pokazy sportowe, warsztaty językowe, zabiegi terapii manualnej, kienzjotapingu, specjalnej terapii PNF oraz kynoterapii. Pokazy zabiegów pielęgnacyjnych oraz upiększających. Zwiedzanie zamkniętego na co dzień Centrum Symulacji Medycznej, konkursy, poczęstunek a także gość specjalny wielokrotny mistrz Polski, Europy, mistrz świata i wicemistrz Igrzysk Olimpijskich Andrzej Supron – prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.
Po kilku latach przerwy lubelscy studenci znów będą mogli bawić się na majowych koncertach. Głównym punktem ma być impreza pod roboczą nazwą „Lublinalia”, organizowana przez miasto we współpracy z czterema uczelniami. Ze swojego wydarzenia nie zamierza rezygnować Politechnika Lubelska. Podobne plany ma Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS otwarto pracownię radiowo-telewizyjną. Ma ona służyć nie tylko studentom. Uczelnia myśli o komercyjnym wykorzystaniu nowego obiektu.
Nieprzypadkowo istotną potrzebą, na którą wskazuje się przez ostatnie lata jest konieczność zdobycia umiejętności uczenia się przez całe życie. Tego wymaga i będzie jeszcze silniej wymagać od nas zmieniający się rynek pracy – ROZMOWA z Piotrem Krzesińskim, naczelnikiem Wydziału Badań i Analiz w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie
Łatwo nie było. Należało w ciemnych, zadymionych i zagraconych pomieszczeniach dotrzeć do rannych i udzielić im jak najszybciej pomocy. Przed takim m.in. wyzwaniem na zaliczeniu przedmiotu „podstawy ratownictwa medycznego” stanęli studenci pielęgniarstwa Akademii Zamojskiej.
Atak hakerów na jedną z lubelskich szkół wyższych. Z powodu incydentu odwołano część zajęć, a studenci obawiają się o swoje dane osobowe. Władze uczelni zapewniają, że do ich wycieku nie doszło.
Przedmioty związane z istotą i rolą Biblii w kulturze, duchowością w medycynie czy katolicką nauką społeczną znalazły się w programie studiów lekarskich, jakie w październiku uruchomi Katolicki Uniwersytet Lubelski. Internauci pytają, czy jest to wiedza niezbędna przyszłym lekarzom. Uczelnia tłumaczy, że to tylko niewielki ułamek całości programu nauczania.
Bialska uczelnia chce kształcić przyszłych lekarzy. Na razie opracowuje stosowny wniosek do Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej chce kształcić blogerów i autorów podcastów. Od października ruszy zaoczny kierunek studiów magisterskich zakresu nowych mediów. Lubelskie uczelnie na nowy rok akademicki szykują więcej nowości
Katolicki Uniwersytet Lubelski chce przebudować część pomieszczeń w Centrum Transferu Wiedzy na potrzeby akademickiej przychodni. Uczelnia rozpoczęła już związane z tym formalności w Urzędzie Miasta.
Kolejna szkoła zorganizowała bal studniówkowy, a oznacza to, że uczniowie teraz muszą porzucić wszelkie rozrywki i skupić się na nauce. Że właśnie zaczynają przygotowania do matury.