Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na co dzień uczy studentów, ale teraz sama musiała przysiąść do nauki. Przed nią jeszcze kilka tygodni edukacji oraz ponad 30 egzaminów. Ale mgr Tamara Woińska z Zakładu Anglistyki Akademii Zamojskiej nie narzeka. Jako jedna z zaledwie pięciu osób w Polsce zdobyła stypendium Departamentu Stanu USA dla nauczycieli języka angielskiego.
Lubelska Akademia WSEI – pod taką nazwą, już oficjalnie, funkcjonuje Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji. We wtorek największa niepubliczna uczelnia w regionie zainaugurowała nowy rok akademicki pod nowym szyldem.
Kolejnych 24 więźniów rozpoczęło studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim prowadzone w Areszcie Śledczym w Lublinie. Studenci trafiają tu z zakładów karnych w całej Polsce. – Żeby nie tracić czasu w miejscu, w którym się znaleźliśmy – podkreśla wielu z nich.
Po raz 78. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej uroczyście zainaugurował nowy rok akademicki. 1 października naukę na pierwszym roku studiów rozpoczęło 7 tys. studentów, w tym ok. 700 obcokrajowców. W sumie w murach największej lubelskiej uczelni kształci się 17 tys. osób.
Zajęcia i wykłady trwają już ponad dwa tygodnie, ale dopiero w środę Akademia Zamojska oficjalnie zainaugurowała nowy rok akademicki.
Władze UMCS w Lublinie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Uniwersytetu Gdańskiego podpisały porozumienie w sprawie powstania Forum Zielonych Uniwersytetów. Trzy uczelnie będą podejmować wspólne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. Podpisy na dokumencie złożyli rektorzy uczelni.
Na korytarzach czerwony dywan, a w auli tylu gości, że przywitanie wszystkich zajmuje rektorowi KUL ponad 20 minut. Na inaugurację roku akademickiego na KUL wiceminister zdrowia przywiózł czek na 40 mln zł, doradca prezydenta RP krzyże zasługi, a minister edukacji wiele ciepłych słów i medal KEN dla swojego wuja.
Biobezpieczeństwo, ekobiznes czy techniki kryminalistyczne na UMCS. Krajoznawstwo i turystyka kulturowa na KUL. Sprawdziliśmy, na które kierunki studiów kandydatów było tak niewielu, że uczelnie nie zdecydowały się na ich uruchomienie.
Pandemia ograniczyła studentom nie tylko bezpośredni udział w zajęciach, ale i możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Dlatego Politechnika Lubelska po raz pierwszy zorganizowała targi kół naukowych.
Studiuje tu 2,5 tys. osób, a większość to Ukraińcy. Wielu z nich zaangażowało się w pomoc uchodźcom wojennym. Dlatego WSPiA oprócz inauguracji nowego roku akademickiego, nagrodziła we wtorek takich wolontariuszy.
160 osób na farmacji, 60 na analityce medycznej i 40 na kosmetologii (pierwszego stopnia). Pierwszoroczniacy z trzech kierunków Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wypowiedzieli w poniedziałek słowa ślubowania i stali się pełnoprawnymi studentami.
Pod względem finansowym to będzie trudny rok dla studentów lubelskich uczelni. Akademiki zdrożały nawet o 25 proc., a swoje 5 groszy dokłada inflacja. Żeby dożyć do pierwszego i ulżyć trochę rodzicom, wielu studentów łączy naukę z pracą.
1700 studentów pierwszego roku, w tym 170 obcokrajowców rozpoczęło naukę na pierwszych latach 16 kierunków Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Na dzisiejszą uroczystą inaugurację minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przywiózł uczelni symboliczny czek okolicznościowy na 6 milionów złotych.
40 mln zł w formie obligacji obiecał minister zdrowia „na wsparcie inicjatywy” utworzenia Wydziału Medycznego na KUL. Jednym z dyrektorów nowego wydziału jest żona ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.
Studia to nie wyścigi, to nie Ryszard Szurkowski – wspominał z uśmiechem Lech Sprawka, absolwent Politechniki Lubelskiej sprzed 47-lat, słowa jednego ze swoich wykładowców w czasach, kiedy dostanie urlopu dziekańskiego nie zawsze było łatwe. Lubelska uczelnia techniczna obchodzi jubileusz 70-lecia.