Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS otwarto pracownię radiowo-telewizyjną. Ma ona służyć nie tylko studentom. Uczelnia myśli o komercyjnym wykorzystaniu nowego obiektu.
Nieprzypadkowo istotną potrzebą, na którą wskazuje się przez ostatnie lata jest konieczność zdobycia umiejętności uczenia się przez całe życie. Tego wymaga i będzie jeszcze silniej wymagać od nas zmieniający się rynek pracy – ROZMOWA z Piotrem Krzesińskim, naczelnikiem Wydziału Badań i Analiz w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie
Łatwo nie było. Należało w ciemnych, zadymionych i zagraconych pomieszczeniach dotrzeć do rannych i udzielić im jak najszybciej pomocy. Przed takim m.in. wyzwaniem na zaliczeniu przedmiotu „podstawy ratownictwa medycznego” stanęli studenci pielęgniarstwa Akademii Zamojskiej.
Atak hakerów na jedną z lubelskich szkół wyższych. Z powodu incydentu odwołano część zajęć, a studenci obawiają się o swoje dane osobowe. Władze uczelni zapewniają, że do ich wycieku nie doszło.
Przedmioty związane z istotą i rolą Biblii w kulturze, duchowością w medycynie czy katolicką nauką społeczną znalazły się w programie studiów lekarskich, jakie w październiku uruchomi Katolicki Uniwersytet Lubelski. Internauci pytają, czy jest to wiedza niezbędna przyszłym lekarzom. Uczelnia tłumaczy, że to tylko niewielki ułamek całości programu nauczania.
Bialska uczelnia chce kształcić przyszłych lekarzy. Na razie opracowuje stosowny wniosek do Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej chce kształcić blogerów i autorów podcastów. Od października ruszy zaoczny kierunek studiów magisterskich zakresu nowych mediów. Lubelskie uczelnie na nowy rok akademicki szykują więcej nowości
Katolicki Uniwersytet Lubelski chce przebudować część pomieszczeń w Centrum Transferu Wiedzy na potrzeby akademickiej przychodni. Uczelnia rozpoczęła już związane z tym formalności w Urzędzie Miasta.
Kolejna szkoła zorganizowała bal studniówkowy, a oznacza to, że uczniowie teraz muszą porzucić wszelkie rozrywki i skupić się na nauce. Że właśnie zaczynają przygotowania do matury.
Uczniowie kolejnej szkoły ponadpodstawowej w Lublinie zaczęli odliczanie do matury. To LO Paderewski.
Wkrótce rozpocznie się realizacja pierwszej edycji akademickiego budżetu obywatelskiego. Studenci wybrali pięć najciekawszych ich zdaniem projektów zgłoszonych przez środowisko akademickie. A władze czterech zaangażowanych w przedsięwzięcie uczelni zapowiadają jego kontynuację.
Koncert poświęcony twórczości Zbigniewa Wodeckiego zyskał największe uznanie w pierwszej edycji Akademickiego Budżetu Partycypacyjnego organizowanego wspólnie przez cztery lubelskie uczelnie. W sumie realizacji doczeka się pięć projektów zgłoszonych przez środowisko akademickie.
Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie stała się Akademią Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie – Akademią Nauk Stosowanych.
Do trzech razy sztuka? Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej kolejny raz szuka najemcy, który poprowadzi sklep w Domu Studenta Babilon. Do dwóch poprzednich przetargów nikt się nie zgłosił. Przy trzecim podejściu uczelnia zrezygnowała z ustalenia ceny minimalnej.
Niemal 100 tys. zł wyda miasto na wsparcie pomysłów akademickich. Dzięki tym pieniądzom m.in. zorganizowane będą konsultacje z lekarzami specjalistami, licealiści dostaną zajęcia z robotyzacji, a mieszkający u nas Ukraińcy kolejne źródło informacji.