Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

21 lipca 2006 r.
11:47
Edytuj ten wpis

Kuracja życia

Mieszkanie po remoncie wygląda zupełnie inaczej, wypraną rzecz przyjemnie włożyć, polakierowany samochód cieszy nasze oko. Ale wszystkiego tego nie da się porównać do odczuć, które się pojawią po pełnym oczyszczeniu organizmu. Jeżeli zdecydujecie się na ten krok, zapewniam Państwa - staniecie się zupełnie innymi ludźmi - mówi autor głośnych książek: "Jak żyć długo i zdrowo”, "Droga do zdrowia”, "Uleczyć nieuleczalne” oraz "Czy można żyć 150 lat?”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Lekarze twierdzą,
że przyczyną 90 proc. przewlekłych chorób jest zatrucie organizmu toksynami z jelit? To prawda?
- Tak. Każdy dba o higienę ciała, ale zaledwie kilka procent Polaków pamięta o higienie wewnętrznej. Może dlatego, że nie widzimy, jak wyglądają organy wewnętrzne.
• Tydzień temu mówiliśmy o tym, że co jakiś czas należy oczyścić jelito grube, wątrobę, kości i stawy, nerki i układ krwionośny. Która z kuracji jest najważniejsza i od której powinniśmy zacząć?
- Zdecydowanie od oczyszczenia wątroby. W ciągu doby zachodzi w niej więcej reakcji biochemicznych niż we wszystkich fabrykach świata w ciągu 1 miesiąca. Wątroba wykonuje ponad 500 funkcji biologicznych. Jeśli jest zanieczyszczona - zaczyna szwankować.
• Czyli?
- Czysta wątroba broni nasz organizm przed zatruciem toksynami oraz oczyszcza krew. Zanieczyszczona przestaje pełnić funkcję biologicznego filtra. Gdy zanurzymy czystą gąbkę w zużytym oleju samochodowym, jej gąbczasty materiał ulegnie zatkaniu. Podobnie zatykają się tkanki wątroby. Z czasem zaczyna przypominać zaniedbany śmietnik.
• Aż tak?!
- Od kilkunastu lat prowadzę w Polsce turnusy oczyszczające. Zapewniam, że w następstwie oczyszczenia wątroby - w widoczny sposób schodzą z człowieka brudy: koreczki cholesterolowe, kawałki pleśni i starej żółci, kamienie wątrobowe i inne śmieci. Fiołkami to nie pachnie. Nawet jeśli moi pacjenci byli przekonani, że ich wątroba jest w porządku. A takie przekonanie może być zgubne.
• Dlaczego?
- Nawet jeśli zaczniemy się zdrowo odżywiać, to przy zanieczyszczonej wątrobie organizm z tego nie skorzysta. Oczywiście, z zanieczyszczoną wątrobą jakoś da się żyć. Może wolniej, bardziej ospale, bez chęci do życia. Przez zatkany zlew woda też jakoś przeleci. Ale wszystko do czasu.
• Jakie są objawy zanieczyszczonej wątroby?
- Do najważniejszych zaliczyłbym pojawienie się na ciele piegów, brązowych znamion i brodawek, brązowych plam przy korzeniach włosów, zimną i wilgotną skórę ciała i rąk, zabarwiony na żółto spód języka, wzdęcia, niestrawności, biegunki, skurcze w łydkach, brak apetytu, gorycz w ustach.
• Co sprawia, że zaśmiecamy sobie wątrobę?
- Za dużo jemy cukru, produktów cukrowych. Alkohol też szkodzi wątrobie. Dobijamy ją nadmiernym spożywanie tłuszczów, oleju roślinnego oraz tłustego mięsa. Jemy za dużo chleba i wyrobów mącznych. Jemy przed snem lub w nocy. A przede wszystkim jemy wszystko do kupy. Żeby to wszystko strawić - trzeba konia.
• Ile czasu należy poświęcić na zabieg oczyszczenia wątroby?
- Zwykle 5 dni. Najpierw przeprowadza się oczyszczenie jelita grubego, by usprawni proces oczyszczenia samej wątroby. Następnie stosujemy leczniczą głodówkę i właściwy zabieg.
• Na czym polega?
- Podajemy do picia m.in. olej roślinny i sok z cytryny.
• Jak to działa?
- Olej jest żółciopędny. W połączeniu z sokiem z cytryny w wątrobie wytwarza się wysokie ciśnienie, które "wypycha” koreczki cholesterolowe i inne zanieczyszczenia.
• Czy można stosować kurację samemu?
- Oczywiście. Przestrzegam jednak przed uproszczonymi metodami podawanymi w kolorowych pismach. Można sobie zrobić krzywdę.
• Co o kuracji życia według Tombaka sądzą lekarze?
- Jedni daliby sobie za nią obciąć ręce. Mam zresztą wielu pacjentów lekarzy. Są także przeciwnicy.
• Jakie są odczucia pacjentów po kuracji?
- Jeden z nich powiedział mi: To tak, jakbym niósł przez życie worek na plecach, nagle go zrzucił i poszedł dalej. Po oczyszczeniu wątroby poprawia się trawienie i pamięć. Pojawia się blask w oczach, połysk włosów, lepsza cera. Będziecie wyglądać młodziej, przestaniecie się męczyć. Zaczniecie nowe życie.

Pozostałe informacje

Zielony zakątek to niewielka przestrzeń na patio w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2

Tego jeszcze nie było. Powstał pierwszy w mieście ogród społeczny

Nie jest duży, ale cieszy. Mowa o "Zielonym zakątku" czyli pierwszym w Lublinie ogrodzie społecznym.

Konfederacja krytycznie o decyzji rady miasta. "Smutny obrazek i jeszcze bardziej smutne wnioski"

Konfederacja krytycznie o decyzji rady miasta. "Smutny obrazek i jeszcze bardziej smutne wnioski"

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Konfederacji na decyzję radnych Zamościa, którzy we wtorek na sesji uchylili swoją uchwałę sprzed dwóch tygodni "w sprawie wyrażenia stanowiska w zakresie podjęcia działań zmierzających do zatrzymania napływu nielegalnych imigrantów i lokowania ich w województwie lubelskim". Głos prawicowej partii jest, jak można się domyślić, krytyczny.

To niewielka inwestycja, ale ważna dla mieszkańców wioski. W Jacni (gm. Adamów) oficjalnie oddano do użytku pieszą kładkę nad rzeką Jacynką.
galeria

Mała rzecz, a cieszy. Kładka nad Jacynką otwarta

To niewielka inwestycja, ale ważna dla mieszkańców wioski. W Jacni (gm. Adamów) oficjalnie oddano do użytku pieszą kładkę nad rzeką Jacynką.

Żonkile były rozdawane po drodze
galeria

"Marsz żonkili” w Lublinie. Ta inicjatywa uwrażliwia na nadzieję

Po raz kolejny przez centrum Lublina przeszedł marsz Hospicjum Dobrego Samarytanina w ramach akcji „Hospicyjne Pola Nadziei”. Idea tego wydarzenia „zakiełkowała” na świecie w 1997 roku, na polski grunt została przeszczepiona w roku 2003.

EDUBUS ruszył w trasę. Lubelskie uczelnie razem promują naukę
galeria

EDUBUS ruszył w trasę. Lubelskie uczelnie razem promują naukę

W Lublinie wystartował projekt EDUBUS. To mobilne laboratorium edukacyjne, które ma zachęcać młodzież z regionu do studiowania na lubelskich uczelniach. Za inicjatywą stoi Związek Uczelni Lubelskich oraz miasto.

Prawie jak w domu. Wielkanocne śniadanie u Brata Alberta
ZDJĘCIA
galeria

Prawie jak w domu. Wielkanocne śniadanie u Brata Alberta

Pan Piotr czeka na to spotkanie przez kilka miesięcy. Podobnie jak ponad 300 innych osób był dzisiaj gościem na śniadaniu wielkanocnym u Brata Alberta w Lublinie. Takie wspólne posiłki przed świętami to już tradycja w wielu miejscach naszego regionu.

Jajeczko u marszałka. Była modlitwa, życzenia i wielu gości
ZDJĘCIA
galeria

Jajeczko u marszałka. Była modlitwa, życzenia i wielu gości

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Marszałek Jarosław Stawiarski wraz z zaproszonymi gośćmi złożył życzenia świąteczne oraz przypomniał o nadziei, jaką niesie ze sobą zmartwychwstanie Chrystusa.

Rywalizacja PGE MKS FunFloor Lublin i KGHM MKS Zagłębie Lubin zawsze generuje olbrzymie emocje

PGE MKS FunFloor kontra Zagłębie. Tylko wygrana daje nadzieję na złoto

W czwartek w hali Globus dojdzie do kolejnej odsłony świętej wojny pomiędzy PGE MKS FunFloor Lublin i KGHM MKS Zagłębie Lubin

Piotr Łachno zmarł nagle 17 kwietnia 2024 roku. Stało się to w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Zamościu, w którym przez wiele lat pracował

Jutro pierwsza rocznica śmierci. Motocykliści uczczą pamięć przyjaciela

W czwartek minie dokładnie rok od śmierci Piotra Łachno, wieloletniego szefa schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zamościu. Tę rocznicę postanowili uczcić jego znajomi, koledzy i przyjaciele z Zamojskiej Grupy Motocyklowej, z którą był związany.

Człowiek bez ręki, duszące się niemowlę... Trudne zadania na zawodach z pierwszej pomocy
galeria

Człowiek bez ręki, duszące się niemowlę... Trudne zadania na zawodach z pierwszej pomocy

Przed skomplikowanymi i wymagającymi konkurencjami stanęli uczestnicy XXXI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK zorganizowanych przez Akademię Zamojską. Najlepszymi „medykami” okazali się uczniowie ZSP nr 3 czyli „Elektryka”.

Zarzuty i areszt dla wuefisty. Chodzi o „przestępstwo przeciwko wolności seksualnej”

Zarzuty i areszt dla wuefisty. Chodzi o „przestępstwo przeciwko wolności seksualnej”

We wtorek nauczyciel usłyszał zarzuty, a w środę sąd zdecydował, że materiał dowodowy jest wystarczający do tego, by tymczasowo aresztować mężczyznę. Śledztwo w sprawie przestępstw, jakich wuefista miał się dopuścić wobec uczennicy, trwa.

Wisła Puławy w czwartek zagra u siebie ze Skrą Częstochowa. Czy będzie domowe przełamanie?

Wisła Puławy w czwartek zagra u siebie ze Skrą Częstochowa. Czy będzie domowe przełamanie?

Po okazałym, ale dość zaskakującym wyjazdowym zwycięstwie, ze Świtem Szczecin Wisła Puławy wraca na swój stadion. W czwartek o godzinie 16 Duma Powiśla zagra ze Skrą Częstochowa i chcąc myśleć o utrzymaniu się w Betclic II Lidze musi to spotkanie wygrać

Schron przy MPK w Lublinie
Zdjęcia
galeria

Przez 30 lat nikt tego nie robił. Lubelskie ma zbyt mało schronów

Inwentaryzacja schronów w województwie lubelskim trwa. Ruszają też szkolenia. A wkrótce zaczną się inwestycje i zakupy. To wszystko podyktowane jest nowymi przepisami.

Nietypowa kryjówka kawki. Na pomoc ruszyła Straż Miejska

Nietypowa kryjówka kawki. Na pomoc ruszyła Straż Miejska

Kolejna nietypowa akcja Straży Miejskiej w Świdniku. Trzeba było pomóc uwięzionemu ptakowi.

zdjęcie ilustracyjne

Z Bugu wyłowiono dwa ciała. To mogli być imigranci

Policja ustala tożsamość i przyczynę śmierci dwóch mężczyzn wyłowionych z Bugu. Straż graniczna nie wyklucza, że to zwłoki migrantów, którzy próbowali dostać się z Białorusi do Polski.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium