Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Tradycyjne pieśni Polesia Lubelskiego i Wołyńskiego będzie można usłyszeć w najbliższą niedzielę w Urszulinie. Wyjątkowy koncert odbędzie się na terenie siedziby Poleskiego Parku Narodowego (wejście od ul. Chełmskiej) o godz. 17.
– Od dwóch lat nastawiamy się na ewentualność, że sezonu może nie być. Ale co roku się udaje, ludzie dzwonią i teraz też jesteśmy dobrej myśli – mówi właściciel jednego z ośrodków nad jeziorem Białym. Popularna miejscowość letniskowa szykuje się do sezonu wakacyjnego
Sprawa została dawno temu umorzona, ale wrócili do niej specjaliści z policyjnego Archiwum X. Tak udało się namierzyć sprawcę śmiertelnego wypadku z 2001 roku.
Po 10 miesiącach różnych restrykcji, do 68 przygranicznych miejscowości na Lubelszczyźnie wraca normalność. Przestanie tu obowiązywać „zakaz przebywania” wprowadzony w odpowiedzi na falę migracji przez polsko – białoruską granicę.
Świetna wiadomość dla sympatyków urokliwego miejsca. Po dwóch latach przerwy do Holi wraca doroczny jarmark. W święto patrona prawosławnej cerkwi stojącej nieopodal, znów przyjadą wystawcy i turyści
Rozpoczęły się prace przy rozbiórce pomnika „walk i męczeństwa wojsk polskich i sowieckich” przy ul. Czworobok. Za likwidacją monumentu w przeprowadzonej przez Urząd Miasta ankiecie opowiedzieli się mieszkańcy.
To najrzadszy gatunek sowy w Polsce, a do tego jeden z największych na świecie. Jest szczególnie związany z Lubelszczyzną i gniazduje w lasach w okolicach Włodawy. Puszczyk mszarny podlega ścisłej ochronie, dlatego spotkanie go graniczy z cudem. Ale dzięki przyrodnikom i zamontowanej przez nich kamerze możemy podglądać jego codzienne życie w naturalnym środowisku.
Główne zadanie samca to zdobywanie jedzenia dla dwóch młodych, a samica pilnuje porządku w gnieździe. Puszczyk mszarny to niezwykle rzadka sowa, której domem jest Lubelszczyzna. Teraz, dzięki kamerze internetowej, możemy podglądać te ptaki w ich naturalnym środowisku w Sobiborskim Parku Krajobrazowym.
Dobiegają końca prace przy rewitalizacji włodawskiego rynku. W tym tygodniu wykonano próby oświetlenia elewacji Czworoboku i okolicznej zieleni. Oficjalne otwarcie zaplanowano na lipiec, a władze miasta liczą, że weźmie w nich udział prezydent Andrzej Duda.
Mieszkańcy nie chcą pomnika „walk i męczeństwa żołnierzy polskich i sowieckich” w centrum miasta. Tak wynika z przeprowadzonej przez magistrat ankiety. Decyzja w sprawie przyszłości monumentu ma zapaść w najbliższych dniach
W maju w ramach trasy Sceny Reduta Teatr Osterwy odwiedzi trzy kolejne miejsca w województwie: Hrubieszów, Chełm i Włodawę.
Mieszkańcy Włodawy zdecydują o losach wywołującego kontrowersje pomnika na Czworoboku. Do 16 maja mogą wyrazić swoje zdanie w specjalnej ankiecie.
W Kraśniku, ale też w siedmiu innych lokalizacjach w województwie lubelskim, Państwowa Agencja Atomistyki ma uruchomić nowe stacje systemu wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych.
Początek sezonu nad Jeziorem Białym rozpoczął się jak zwykle obiecująco: na ulicach, w barach i na dyskotekach tłumy ludzi. Jest ciepło i słonecznie. Ale w tym wszystkim coś nie zagrało: bo o ile prywatni przedsiębiorcy stanęli na wysokości zadania, by godnie przyjąć turystów, o tyle lokalne władze już nie.
Z powodu pandemii obchody majowego święta miały ostatnio tylko symboliczny charakter. Teraz ma to się zmienić.
Strach pojawia się dopiero wtedy, gdy stamtąd wyjadę. Bo gdy tam jestem, to skupiam się na czymś innym. Staram się go wyprzeć w jakiś sposób, żeby nie przeszkadzał w tym co robię – rozmowa z Kamilem Piątkiem z Włodawy, wolontariuszem jeżdżącym z transportami humanitarnymi dla cywili i żołnierzy broniących Ukrainy.
Wyczekiwana od ponad dziesięciu lat inwestycja miała być gotowa jeszcze w tym roku. Budowa skateparku znów się jednak komplikuje. Jedyna firma zainteresowana realizacją tego zadania oczekuje ponad dwa razy więcej pieniędzy, niż na ten cel planowało wydać miasto.
Kierowca i pasażer zostali zabrani do szpitala. Samochód dachował
Policjanci z Włodawy rzucili się w pościg za kierowcą nissana. Mężczyzna będzie odpowiadał nie tylko za ucieczkę.
Przesyłka miała trafić w ręce jednego z osadzonych we Włodawie.
Do tragicznego wypadku doszło około godz. 14.15 w Urszulinie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą.
Upadali strażnicy więzienni i graniczni, bibliotekarka, policjanci. Przy wieszaniu żyrandola, przy schodzeniu do piwnicy, omijaniu rowerem kota. Nadwyrężali stawy, szyje, barki, kolana. A dwaj lekarze potem poświadczali urazy w dokumentacji medycznej. Dzięki temu „poszkodowani” dostawali nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych odszkodowania.
Można było zobaczyć ekipy, które łatały dziury, ale przy takiej pogodzie po krótkim czasie znowu się pojawiały – jeden z naszych Czytelników prosi o pilne remonty dróg krajowych.
Bardzo naiwny byłby ten, kto pomyślałby sobie, że niemal 2.5 promila alkoholu w organizmie mogło przeszkodzić w jeździe zdeterminowanej 44-latce. Kobieta miała jednak "znakomite" tłumaczenie swojej niedyspozycji - staranowała płot, bo jej uwagę odwrócił dzwoniący telefon, a do tego "oślepiło ją słońce"
Oficer dyżurny zwrócił uwagę policjantowi z drogówki, że niechlujnie nosi broń. Ten sięgnął po pistolet i strzelił.