Można już korzystać z informacji muzealnej i zakupu publikacji w księgarni w holu budynku Muzeum i Miejsca Pamięci w Sobiborze. Będąca oddziałem Państwowego Muzeum na Majdanku placówka powoli dostosowuje wytyczne reżimu sanitarnego do oczekiwań zwiedzających.
Obiekty można zwiedzać w godzinach 9.00-18.00, dla turystów dostępna jest już informacja muzealna, punkt sprzedaży i wystawa plenerowa o historii obozu zagłady w Sobiborze. Punkt obsługi zwiedzających i księgarnia znajdują się przy wejściu od strony alei pamięci.
Stałych odwiedzających czekają spore zmiany, bo polanę masowych mogił pokryto geowłókniną i wyłożono białym kamieniem. W ramach prac budowlanych prowadzonych nieprzerwanie od 2016 roku w na terenie muzeum w Sobiborze powstał też nowy budynek, który swoją bryłą wpisuje się w zalesioną przestrzeń po byłym obozie zagłady. Obiekt składa się z przeszklonej sali wystawienniczej, gdzie będzie wystawa stała oraz sali wielofunkcyjnej, przeznaczonej m.in. do prowadzenia zajęć edukacyjnych. Ekspozycja stała prezentuje dzieje obozu w Sobiborze i losy jego ofiar. Znajdują się na niej m.in. nowoodkryte zdjęcia i dokumenty oraz obiekty znalezione w trakcie prac archeologicznych. To przedmioty osobiste należące do ofiar, artefakty związane z eksterminacją oraz elementy wyposażenia obozu i infrastruktury obozowej.
Jednak w okresie epidemii, Państwowe Muzeum na Majdanku, którego Sobibór jest oddziałem, udostępnia tylko część pomieszczeń i ekspozycję plenerową. Trzeba pamiętać o zasłanianiu ust i nosa przy użyciu własnych środków ochrony osobistej. Zwiedzanie może odbywać się indywidualne lub w małych, maksymalnie 10 osobowych grupach. Podczas zwiedzania należy zachować bezpieczną odległość od innych osób wynoszącą conajmniej 2 metry - nie dotyczy to oczywiście rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych Zwiedzający zobowiązani są także zdezynfekowania rąk płynem umieszczonym przy wejściach do budynków.