Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

26 sierpnia 2009 r.
15:18
Edytuj ten wpis

Mieszkańcy Szczebrzeszyna chcą budowy schroniska dla bezpańskich psów

Mają dość wałęsających się czworonogów. Boją się też o bezpieczeństwo swoich dzieci. Zebrano już 80 podpisów. Petycja trafiła do burmistrza i radnych Szczebrzeszyna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– U nas tych psów jest cała zgraja – denerwuje się Henryka Banach z Wielączy Kolonii. – Niedawno doskoczyło do mnie chyba osiem takich kundli. Nie ugryzły, bo… osłoniłam się rowerem. Najbardziej jednak zagrożone są dzieci, które chodzą same do naszej szkoły. Władze powinny coś z tym zrobić.

– Przygarnęłam chorego psa, którego ktoś podrzucił na nasze osiedle – opowiada Maria Szalczyńska ze Szczebrzeszyna, która zbierała podpisy pod petycją o utworzenie w gminie schroniska dla czworonogów. – Takich sytuacji jest mnóstwo.

Ile bezpańskich czworonogów biega po Szczebrzeszynie i okolicy? Trudno zliczyć. Miłośnicy zwierząt część z nich przygarnęli, ale to niewiele pomogło.

Nawet burmistrz Marian Mazur ma u siebie już kilkanaście takich psów i kotów. – Jestem miłośnikiem zwierząt i może dlatego są one po prostu podrzucane na moją posesję – tłumaczy. – To przykre. Nie wyrzucę ich przecież.

Dlaczego psy nie są oddawane do zamojskiego schroniska? Jest ono przepełnione i ostatnio nie przyjmuje bezpańskich zwierząt spoza Zamościa.

– Do tej pory odpłatnie korzystaliśmy z usług tej placówki – tłumaczy burmistrz Maur. – Teraz jest kłopot. Na razie na własne schronisko nas nie stać. Potrzebne jest na to co najmniej 50 tys. zł. Poza tym, trzeba byłoby zatrudnić odpowiedni personel. Mamy mnóstwo poważnych inwestycji. Dlatego na razie schronisko nie powstanie.

Burmistrz jednak zapewnia, że sprawą się zajmie. Może cokolwiek uda się załatwić jeszcze w tym roku.

Gdzie schronisko mogłoby powstać? Rozważana jest jego lokalizacja na obrzeżach miasta, w okolicy oczyszczalni ścieków. Okoliczni mieszkańcy nie są tym jednak zachwyceni. Obawiają się, że szczekające psy nie dadzą im spokoju.

– Takie schroniska to okropny hałas – zapewnia mieszkaniec ul. Nadrzecznej. – A ludzie chcą spokoju. Ta lokalizacja to zły pomysł.

Burmistrz zapewnia, że nie ma się czym martwić, bo można znaleźć alternatywną lokalizację.

Sprawa budowy schroniska pojawi się także na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej.

– U nas jest sporo wałęsających się czworonogów, ale mam wątpliwości czy są one bezpańskie – zastanawia się Jan Świergoń, radny z Bodaczowa. – Po prostu ludzie trzymają po dwa czy trzy psiaki i ich nie pilnują. Zamiast budować schronisko, może wystarczy uświadomić o odpowiedzialności za swoje zwierzęta ich właścicieli. Warto to rozważyć. Bo kłopot jest. Trzeba się z nim uporać.

Pozostałe informacje

Kłęby dymu w centrum miasta. Spłonął pustostan

Kłęby dymu w centrum miasta. Spłonął pustostan

Spłonął pustostan przy ulicy Dolnej w Białej Podlaskiej. Trwa dogaszanie pogorzeliska.

Metody stabilizacji podłoża – którą technologię wybrać?

Metody stabilizacji podłoża – którą technologię wybrać?

Stabilizacja podłoża to jeden z najważniejszych procesów w budownictwie lądowym i infrastrukturalnym. Odpowiednie przygotowanie gruntu decyduje o trwałości i bezpieczeństwie inwestycji – od dróg i mostów po budynki mieszkalne i przemysłowe.

Najczęstsze usterki mostów napędowych i jak je naprawić

Najczęstsze usterki mostów napędowych i jak je naprawić

Mosty napędowe stanowią istotny element w maszynach off-highway, takich jak ładowarki teleskopowe, ładowarki kołowe, koparki kołowe czy ciągniki rolnicze. Ich główną funkcją jest przenoszenie mocy z silnika na koła, co umożliwia poruszanie się maszyn w trudnym terenie.

Górnicy Związku Zawodowego „Przeróbka” podczas manifestacji w Lublinie
galeria
film

Likwidacja, oskarżenia i Zielony Ład. Górnicy z Bogdanki protestowali w Lublinie

Ostre wystąpienia związkowców i petycja do wojewody lubelskiego klamrą spięły manifestację górników w Lublinie. Pokojowe zgromadzenie na placu Litewskim momentami zmieniało się w wiec polityczny. Nie zabrakło obelżywych przyśpiewek pod adresem premiera Donalda Tuska. Na koniec przedstawiciel czterech związków zawodowych działających w kopalni, złożyli na ręce wojewody Krzysztofa Komorskiego petycję adresowaną do premiera Tuska.

60 000 papierosów w Audi. Jak tłumaczył się kierowca?

60 000 papierosów w Audi. Jak tłumaczył się kierowca?

Papierosy nie miały polskich znaków akcyzy. Kierowca i pasażer zostali zatrzymani. Za przestępstwo akcyzowe grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

Wiceminister Jacek Czerniak z zarzutem spowodowania wypadku

Wiceminister Jacek Czerniak z zarzutem spowodowania wypadku

Prokuratura Okręgowa w Lublinie przedstawiła wiceministrowi rolnictwa Jackowi Czerniakowi (Nowa Lewica) zarzut spowodowania wypadku drogowego. Według ustaleń, polityk mógł przyczynić się do upadku rowerzystki, która złamała rękę. Poseł nie przyznał się do winy.

Portal zmienia lokalizację. Transmisje w Lublinie zostaną wstrzymane

Portal zmienia lokalizację. Transmisje w Lublinie zostaną wstrzymane

Lublinianie i turyści będą mogli obejrzeć Wilno z innej perspektywy. Portal znajdujący się na Litwie zmieni swoją lokalizację. Przez kilka dni transmisja z miastem zostanie zawieszona.

Orlen Oil Motor Lublin podał awizowany skład na mecz otwarcia nowego sezonu w PGE Ekstralidze

Orlen Oil Motor Lublin podał awizowany skład na mecz otwarcia nowego sezonu w PGE Ekstralidze

Już w najbliższy piątek startuje nowy sezon PGE Ekstraligi żużlowej. Na inaugurację nowych rozgrywek Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmie u siebie Orlen Oil Motor Lublin. Mistrzowie Polski przedstawili awizowany skład na to spotkanie

Wojska USA wycofują się z Polski? To zaplanowana wcześniej relokacja

Wojska USA wycofują się z Polski? To zaplanowana wcześniej relokacja

Wojska amerykańskie nie wycofują się z Polski, odbywa się zaplanowana wcześniej relokacja pododdziałów – m wyjaśnia Ministerstwo Obrony Narodowej. A hub logistyczny od stycznia jest zabezpieczany przez norweskie systemy NASAMS i niemieckie baterie Patriot.

Adela Piskorska zdobyła dla UMCS Lublin dwa medale
ZDJĘCIA
galeria

AMP w pływaniu: UW Warszawa i AWF Katowice najlepsze w Lublinie

W weekend na Aqua Lublin rozgrywane były Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Rywalizację pań wygrał Uniwersytet Warszawski. U panów triumfował AWF Katowice, a trzecia lokata przypadła UMCS Lublin.

Teatr Osterwy ma nowego dyrektora

Teatr Osterwy ma nowego dyrektora

Redbad Klynstra-Komarnicki nie jest już dyrektorem Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Górnicy przejęli plac Litewski - protest w centrum Lublina
ZDJĘCIA, WIDEO NA ŻYWO
galeria

Górnicy przejęli plac Litewski - protest w centrum Lublina

Rozpoczęło się punktualnie w południe - górnicy z kopalni węgla Bogdanka przybyli do Lublina by manifestować.

Fani zasmuceni. Impreza lotnicza zmienia formułę

Fani zasmuceni. Impreza lotnicza zmienia formułę

Największa impreza lotnicza na Lubelszczyźnie - Świdnik Air Festival nie odbędzie się w tym roku. Organizator zapowiada zmianę formuły imprezy, która ma wyjść na lepsze.

„Wtorek na dzielni”: Konstantynów bitumem pachnący
WTOREK NA DZIELNI
film

„Wtorek na dzielni”: Konstantynów bitumem pachnący

Studencka i szpitalna dzielnica Konstantynów to cichy zakątek Lublina. Mimo pozornego spokoju sporo dzieje się w tej części miasta. Zapraszamy do oglądania naszego programu „Wtorek na dzielni”, który ukazuje się na naszym kanale YouTube oraz na stronie www.dziennikwschodni.pl

Pryszczyca w natarciu. Nowe decyzje po odprawie Zespołu Kryzysowego

Pryszczyca w natarciu. Nowe decyzje po odprawie Zespołu Kryzysowego

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało o kolejnej dwustopniowej odprawie Zespołu Zarządzania Kryzysowego MRiRW, która miała miejsce 7 kwietnia. Spotkanie odbyło się w kontekście narastającego zagrożenia transmisji wirusa pryszczycy z krajów sąsiednich na terytorium Polski.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium