Zamojskie uczelnie czekają na chętnych i prześcigają się w ofertach. Jest jeszcze w czym wybierać.
Na kierunku rolnictwo są trzy specjalności: agrobiznes, agroturystyka oraz ochrona środowiska rolniczego. Od nowego roku akademickiego rusza kierunek biologia ze specjalnościami biologia analityczna i biologia środowiskowa.
Internetowa rekrutacja potrwa do 16 września. – Ci, którzy nie mają dostępu do Internetu mogą dokonać rejestracji w siedzibie uczelni przy ul. Szczebrzeskiej 102 – informuje Komorowski.
Szczegóły w dziale rekrutacji, tel. (84) 677 27 39 albo na www.wnr.up.lublin.pl. Na chętnych czeka 60 miejsc na rolnictwie i tyle samo na biologii.
W drugiej turze naboru Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji przyjmuje do środy dokumenty na administrację, budownictwo, fizjoterapię, ekonomię (tryb niestacjonarny) oraz pedagogikę (tryb niestacjonarny).
Na administracji uczelnia proponuje nową ciekawą specjalność – administrację bezpieczeństwa publicznego, na ekonomii – logistykę i gospodarkę transgraniczną, a także analizy finansowe i rachunkowość.
Dużym zainteresowaniem cieszy się rynkowy kierunek techniczny, czyli budownictwo. Podobna sytuacja jest z fizjoterapią i pedagogiką. Na pierwszym z nich WSZiA proponuje studia I i II stopnia. Na pedagogice pojawiły się dwie specjalności – profilaktyka społeczna i resocjalizacja oraz pracownik socjalny.
– Analiza rynku pracy wymusza co roku zmiany w naszej ofercie. Dlatego też pojawiają się nowe kierunki i nowe specjalności. Wszystkie proponowane przez nas dają konkretny zawód i kwalifikacje. Praktyki i staże zawodowe realizowane w kraju i za granicą dają naszym absolwentom dodatkowy atut w rozmowach z pracodawcą – mówi Małgorzata Bzówka z WSZiA.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej uczelni www.wszia.edu.pl, a także w punktach rekrutacyjnych uczelni.
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Szymona Szymonowica drugi etap rekrutacji na studia stacjonarne licencjackie i inżynierskie potrwa jeszcze tydzień. Rekrutacja prowadzona jest na następujące kierunki: turystyka i rekreacja, filologia angielska, filologia rosyjska, filologia polska, politologia, matematyka oraz mechanika i budowa maszyn.
– Prowadzony jest także nabór na studia w systemie niestacjonarnym oraz rekrutacja na studia podyplomowe – informuje Ewa Kołtun z PWSZ.
Uczelnia proponuje studia podyplomowe płatne już od 750 zł za semestr. – W ofercie mamy również studia podyplomowe bezpłatne współfinansowane przez UE w ramach EFS – mówi Kołtun.
Uczelnia w swojej ofercie ma 36 kierunków studiów podyplomowych.
W Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego rekrutacja potrwa do 26 września. – Najpopularniejsze kierunki to administracja oraz bezpieczeństwo narodowe – wskazuje Małgorzata Smarzewska z WSHE.