W Krasnobrodzie powstanie park jurajski. Na ostatniej sesji miejscowi rajcy niemal jednogłośnie zgodzili się na wydzierżawienie dwóch hektarów ziemi w dolinie św. Rocha. Niebawem stanie tam kilkadziesiąt potężnych gadów kopalnych z żywicy epoksydowej.
O tym pomyśle pisaliśmy kilka tygodni temu. Na wybudowanie w Krasnobrodzie parku jurajskiego wpadł Tomasz Sokół, przedsiębiorca pochodzący z Lublina.
Chce postawić tam kilkadziesiąt gadów kopalnych w naturalnych rozmiarach (m.in. tyranozaura i diplodoka). Największa makieta będzie miała ponad 27 metrów wysokości.
Koszt "budowy” każdego dinozaura to co najmniej kilkadziesiąt tys. zł. W sumie inwestycja pochłonie ponad 1 mln zł.
Ale nie dałoby się niczego zrobić bez zgody miejscowych radnych. Chodzi o dzierżawę (na 7 lat) ok. 2 hektarów gruntu pod tę inwestycję w dolinie św. Rocha.
Radni zgodzili się na to podczas ostatniej sesji RM. 12 z nich poparło ten pomysł, a tylko dwóch wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciwny.
Ta dzierżawa to jedyny wkład miasta w inwestycję. Kiedy potężne dinozaury staną w Krasnobrodzie?
Tomasz Sokół był obecny na sesji. Zapowiedział, że sprawy proceduralne chce zamknąć do końca maja. W czerwcu zacznie się montaż dinozaurów.
– Miesiąc później zobaczą je pierwsi zwiedzający – oznajmił.
Teren parku zostanie ogrodzony, zostaną tam wytyczone alejki, a w przyszłości inwestor chce w Krasnobrodzie wybudować muzeum geologiczne.