Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

15 lipca 2021 r.
21:20

Wielkie otwarcie w zoo w Zamościu. Flamingi się spóźnią, ale mają wymówkę

Autor: Zdjęcie autora agdy

W piątek oficjalne otwarcie nowych obiektów w zoo. Zakończył się kolejny etap rozbudowy. Zwiedzający po raz pierwszy zobaczą nowych mieszkańców i nowoczesne przestrzenie, w których żyją. – Rzeczywistość nie odbiega od wizualizacji projektantów. Tylko trzeba dać czas posadzonym roślinom – mówi dyrektor miejskiej placówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dwa lata temu, na początku maja miasto podpisało umowę z wykonawcą na rozbudowę ogrodu zoologicznego im. S. Milera w Zamościu. Właśnie zobaczymy jej efekty.

Przybyły budynki z wolierami dla flamingów i arui; budynek z wybiegiem dla gorali, woliery dla wielkich ptaków drapieżnych, budynek ptaszarni z zimowiskiem oraz wolierą zewnętrzną. Budynki i wybiegi dla: piesków preriowych, mrówkojadów olbrzymich, leniwców, aguti, wikunii, mar patagońskich i nandu, dikdików oraz świń rzecznych i guźców. Jest też nowy wybieg dla antylopy afrykańskiej i osła somalijskiego.

W sumie to dwuhektarowy teren, urządzony w nowoczesny sposób. Atrakcyjny dla zwiedzających i przede wszystkim zapewniający zwierzętom jak najlepsze warunki.

– Gości zapraszamy od godz. 15, po oficjalnym otwarciu. Ceny biletów zostają bez zmian, przynajmniej do końca roku – mówi Grzegorz Garbuz, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Zamościu i dodaje, że to nie koniec inwestycji, która z powodów finansowych podzielona została na etapy.

– Nie powstał jeszcze na przykład wybieg dla nosorożca indyjskiego, który musi mieć dla siebie co najmniej 500 mkw. czy miejsce dla pingwinów wymagających infrastruktury basenowej. To wymaga pozyskania pieniędzy. Także część do której zaprosimy w piątek to nie koniec zmian jakie czekają ogród. Poza tym takie placówki cały czas się unowocześnia.

Zoo czeka też na nowych mieszkańców. Na piątkowym otwarciu nie będzie na przykład flamingów, które miały przyjechać z Lipska i zasiedlić powstałe dla nich miejsce. Z ich odławiania zrezygnowano, bo w stadzie zaczęły się lęgi. Ptaki pojawią się w Zamościu dopiero jesienią.

Ukończona oficjalnie rozbudowa kosztowała około 31 milionów złotych, 18 milionów to unijne dofinansowanie.

Ogród zoologiczny liczy na zainteresowanie nową ofertą, bo powoli odrabia zaległości finansowe spowodowane pandemią. Jak wylicza dyrekcja, zeszły rok i pierwsza połowa tego były złe, bo nie było bardzo ważnych gości – wycieczek szkolnych.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

31-latek z Chełma poszukiwany 44 listami gończymi złapany w Holandii

31-latek z Chełma poszukiwany 44 listami gończymi złapany w Holandii

Odsiedział pół wyroku i nie wrócił z przepustki. Chełmianin był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i 44 listami gończymi.

Majówka na przystanku. Lublin świętuje, a autobusy jadą inaczej
ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

Majówka na przystanku. Lublin świętuje, a autobusy jadą inaczej

W sobotę w Lublinie zaplanowano uroczystości związane z rocznicą uchwalenia konstytucji 3 maja. To też oznacza spore obkazdy komunikacji miejskiej.

Poseł Michał Krawczyk zaprasza na wyborcze wiece Rafała Trzaskowskiego
film

Sztabowcy Trzaskowskiego szykują grunt na wiece w Lublinie i Zamościu

Rafał Trzaskowski po raz kolejny przyjedzie na Lubelszczyznę. Zaplanowano dwa wiece 4 maja. O godzinie 14 kandydat KO na prezydenta spotka się z mieszkańcami Lublina na Placu Łokietka, a o godz. 17 na Rynku Wodnym w Zamościu.

Jacek Spisacki

Stworzył Pomnik Sybiraków i zaprojektował ołtarz papieski. Zmarł Jacek Spisacki

Był artystą i nauczycielem. W wieku 78 lat zmarł Jacek Spisacki. Zaprojektował charakterystyczny Pomnik Sybiraków w Białej Podlaskiej.

Informacja Wójta Gminy Wólka

Informacja Wójta Gminy Wólka

Wypadli z motorówki i utknęli pod mostem na Wiśle

Wypadli z motorówki i utknęli pod mostem na Wiśle

Sezon dopiero ruszył, a na Wiśle w Puławach już doszło do niebezpiecznego zdarzenia. 52-latek i jego 44-letnia żona wypadli z łodzi motorowej. Mężczyzna był pijany.

ciężarówki

W Jaki Sposób Pozyskiwać Pojazdy Do Swojej Floty?

Czym jest flota samochodowa i kim jest fleet car manager? W jaki sposób finansować pojazdy do swojej floty i która opcja jest najbardziej opłacalna? Sprawdź!

płyta drogowa i dziewczyna

Rodzaje i Zastosowanie Płyt Drogowych

Płyty drogowe betonowe mają szerokie zastosowanie w przemyśle drogowym. Wykorzystywane są jako rozwiązanie przejściowe, dla drogi dojazdowej na placu budowy i podczas tworzenia podjazdów do budynków. Idealnie sprawdzają się jako szybka alternatywa naprawy asfaltu czy ustabilizowania błotnistego terenu.

Pokaz iluzji - doskonała iluzja dla młodszych i starszych

Pokaz iluzji - doskonała iluzja dla młodszych i starszych

Czy kiedykolwiek marzyłeś o odbyciu podróży w nieznane, gdzie granice rzeczywistości zlewają się z fantazją? Jeśli tak, to pokaz iluzji jest dla Ciebie doskonałym miejscem do zaspokojenia tych pragnień. To magiczne show, które przeniesie Cię w świat niepojętych sztuczek i misternie skonstruowanych iluzji. Pokaz iluzjonisty to nie tylko spektakularne widowisko, ale również fascynujące doświadczenie zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Pikieta pod Stokrotką. Związkowcy mają dość
Zdjęcia / SONDA
galeria

Pikieta pod Stokrotką. Związkowcy mają dość

Związkowcy ze Stokrotki rozpoczęli pikietę w Lublinie. Walczą o "godność pracy". - Wyszliśmy na ulicę, bo zarząd nas nie słucha - mówi Alicja Symbor, przewodnicząca związku zawodowego w Stokrotce.

Czynności notarialne

Testament notarialny - najbezpieczniejsza forma testamentu?

Sporządzanie testamentu to jedna z czynności wykonywana w celu rozdysponowania majątku po śmierci. W polskim prawie dopuszczalne są różne formy testamentu. Między innymi za prawidłowo sporządzony testament uznaje się: testament ustny (w określonych przypadkach), pisemny i notarialny.

Na te pokazy czekają mieszkańcy. Fontanna multimedialna na Placu Litewskim otwiera sezon
galeria

Na te pokazy czekają mieszkańcy. Fontanna multimedialna na Placu Litewskim otwiera sezon

Po zimowej przerwie fontanna multimedialna wraca z nowymi pokazami. Ratusz podał już dokładny harmonogram.

Cztery medale dla Lublina podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Speed-ball Lublin 2025
ZDJĘCIA
galeria

Cztery medale dla Lublina podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Speed-ball Lublin 2025

W sobotę w Lublinie został rozegrany III Ogólnopolski Turniej Speed-ball Lublin 2025. Podczas zawodów sporo powodów do radości mieli zawodnicy z Lublina. Czwórka z nich mogła się pochwalić miejscami na podium.

Czym zajmuje się kancelaria prawna?

Czym zajmuje się kancelaria prawna?

Kancelaria prawna to miejsce, które niekoniecznie może dobrze się kojarzyć. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że zazwyczaj udajemy się tam w sytuacjach kiedy potrzebujemy pomocy prawnika. Do takich sytuacji może dojść nawet wtedy, kiedy przez całe życie skrupulatnie przestrzega się prawa.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!