W zamojskim I LO im. Jana Zamoyskiego na 321 maturzystów nie zdała tylko jedna osoba.
- Stanowczo lepiej poszedł poziom rozszerzony, chociaż egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym wypadł bardzo dobrze - przyznaje Grzegorz Nogas, wicedyrektor I LO.
Jak się zdawało? - Na maturze zdawałam cztery przedmioty - mówi Agnieszka Burakowska, uczennica I LO w Zamościu. - Myślałam, że będzie lepiej, ale pretensje mogę mieć tylko do siebie. Na studia wybieram się na krakowskie uczelnie, m.in. AGH, albo na Politechnikę w Lublinie.
W III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu także nie zdała jedna osoba, choć do egzaminu podeszło tu aż 444 maturzystów.
W I Społecznym LO im. Unii Europejskiej w Zamościu na 76 maturzystów egzamin dojrzałości wszyscy zdali. Najlepiej poszła matematyka, średni wynik to 89 proc. Nie gorzej wypadli "biolodzy” czy "chemicy”. W rezultacie zdobyli średnio ok. 80 proc.
W biłgorajskim LO im. ONZ nie zdało 8 osób spośród 356 przystępujących do matury. Najlepiej wypadła chemia na poziomie rozszerzonym, średni wynik to 80 proc. - mówi Marian Klecha, dyrektor liceum.
Z języka angielskiego i matematyki też było całkiem nieźle, bo przeciętne wyniki to 78 i 70 proc.
W Zespole Szkół nr 1 im. B. Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim egzamin zdawało 236 licealistów. Tylko dwóm maturzystom nie udało się uzyskać świadectwa dojrzałości. Osiemnaście osób zadeklarowało poprawkę w sierpniu. Bardzo dobrze wypadł język angielski, średnia ocen to 80 proc. z dwóch poziomów. Szkoła może poszczycić się kilkoma najwyższymi wynikami. Na przykład Paulina Klimczuk zdobyła 100 proc. punktów z języka francuskiego na poziomie podstawowym.
(SJ)