Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Naukowcy z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego otrzymali grant na projekt badawczy. Pochylą się nad wpływem napojów energetyzujących na układ nerwowy, zwłaszcza osób młodych.
Krwi nigdy za wiele. Bo zawsze jest potrzebna do ratowania zdrowia i życia osób chorych. W tym tygodniu planowanych jest kilka wyjazdowych akcji poboru organizowanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie zakupił aparaturę o wartości ponad 12,5 mln złotych. Dzięki niej skrócić ma się czas oczekiwania przyjęcia na oddział, a zabiegi mają być precyzyjniejsze i bezpieczniejsze.
Sztab WOŚP w Bełżycach może poczuć się naprawdę wyjątkowo. Właśnie tam, do jedynego w województwie trafiło złote serduszko i złota karta telefoniczna.
Mobilny punkt badań kolejny raz przejedzie przez województwo lubelskie. W styczniu, kobiety będą mogły zbadać piersi w 8 lokalizacjach.
Zgłosiła się do nas zaniepokojona mama, która żali się na nieszczelne okna w lubelskim szpitalu dziecięcym. Reakcja szpitala była natychmiastowa.
Uniwersytet Medyczny podpisał dziś porozumienie z amerykańską firmą IQVIA. Współpraca ma przyspieszyć rozwój lubelskich badań klinicznych.
Fundacja Rodzić po Ludzku opublikowała ranking szpitali, który ma pomóc kobiecie wybrać najlepsze miejsce na poród. W gronie najlepszych w kraju znalazł się szpital z Hrubieszowa.
Rośnie liczba zakażeń wirusem RSV. Wzrost zachorowań widać głównie wśród dzieci, również w Lubelskiem.
Zamojski Szpital Niepubliczny uruchomił nowe poradnie: leczenia bólu oraz geriatryczną. Udzielają one porad w formule „na NFZ”, czyli bezpłatnie.
Dr Kamila Ćwik oficjalnie nową dyrektorką Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Jednym z jej głównych celów jest rozwój ginekologii dziecięcej, w tym wsparcie ofiar przemocy seksualnej i osób transpłciowych.
Środek jest stosowany głównie w leczeniu cukrzycy, jednak polskie apteki odnotowują stałe braki. To z powodu „sławy” jaką Ozempic zyskał w gronie osób chcących zrzucić wagę. O leku, skutkach i efektach stosowania rozmawialiśmy z prof. dr hab. n. med. Grzegorzem Dzidą z Kliniki Chorób Wewnętrznych z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 leczy ostre zapalenie trzustki nowoczesnym sprzętem. Skraca to czas zabiegu, zastępuje poważne operacje i zmniejsza ryzyko powikłań.
Zakończyła się jubileuszowa 10. edycja Lubelskiej Akcji Charytatywnej. W tym roku padł rekord zebranych pieniędzy, niemal dwukrotnie wyższy niż w zeszłym roku.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znowu przejdzie przez nasze województwo. Tym razem dawców poszuka w 11 lokalizacjach.
Od 4 stycznia ruszyły przesiewowe badania krwi na obecność markerów nowotworowych. Skorzystać może co najmniej 2000 osób z regionu.
Marek Kos, lekarz i radny Sejmiku Wojewódzkiego Województwa Lubelskiego z ramienia PSL został powołany na stanowisko wiceministra zdrowia.
Jeśli ktoś ją kupił, absolutnie nie powinien jeść. Dwie partie chałwy sezamowej mają też zniknąć ze sklepowych półek. Wykryto w nich bakterie salmonelli.
Mobilny "Dentobus" kolejny raz przejedzie przez województwo lubelskie. W styczniu z bezpłatnej opieki stomatologicznej mogą skorzystać dzieci i młodzież z 7 lokalizacji.
Ortopedzi ze szpitala przy al. Kraśnickiej przeprowadzili skomplikowaną operację. Z użyciem nowoczesnego wideomikroskopu zrekonstruowali nerw łokciowy.
Jeden z największych szpitali powiatowych w Polsce od lipca 2022 roku odnotowuje straty. – Nie widzę winy w naszym zarzadzaniu– przyznaje dyrektor Mariusz Furlepa. Niektórzy radni sugerują, że to samorząd powiatu łukowskiego powinien ratować finanse placówki.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu poinformował, że woda dostarczana na teren Wólki Wieprzeckiej nie nadaje się do spożycia. Mieszkańcy muszą korzystać z innego ujęcia.
Starostwo powiatowe w Lublinie przekazało smutną wiadomość o śmierci dyrektora placówki zdrowotnej w Bychawie.
Od 1 stycznia dzieci i nastolatki nie mogą już kupić "energetyków" . Dystrybucja ma być ograniczona, a producenci będą musieli dodatkowo oznaczyć tego typu napoje.
Lubelskie morsy tradycyjnie powitały nowy rok po swojemu. W szampańskim nastroju skoczyły do Zalewu Zemborzyckiego