Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

18 marca 2005 r.
21:01
Edytuj ten wpis

Sięgamy do źródła choroby

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Dlaczego homeopatia z taką trudnością toruje sobie drogę, wśród metod współczesnej medycyny?
– Zostaliśmy przyzwyczajeni do standardów, by nie powiedzieć dogmatów, leczenia. Współczesna medycyna jest efektywna, a to, co odbiega od standardu jest postrzegane w sposób negatywny, z dużą nieufnością. Skuteczność metod sami pacjenci mierzą długością leczenia. Im szybciej objawy ustąpią, tym w ich pojęciu lepszy środek. A w homeopatii trzeba więcej czasu i cierpliwości, bo homeopatia sięga do źródła choroby. Jeżeli bakteria nie jest przyczyną, a na przykład zaburzenia równowagi, to pozbycie się bakterii nie zakończy choroby. Trzeba dotrzeć do właściwych przyczyn.
• Czy można powiedzieć, że pacjenci z taką lub inną osobowością są bardziej podatni na leczenie homeopatyczne?
– Nie, skoro udowodniono skuteczność leków homeopatycznych w weterynarii. Nie można jednak wyleczyć tylko poprzez terapię jednej jednostki chorobowej. To wierzchołek góry lodowej. To, co w końcu doprowadziło do dolegliwości, jest ukryte. Organizm często daje sygnały, ale te bywają bagatelizowane. Liczą się niuanse, a dotarcie do nich jest trudne. Homeopata stara się zebrać wszystkie informacje, dojść do przyczyny, która oczywiście może leżeć w psychice człowieka.
• I dobrać odpowiedni lek, biorąc to wszystko pod uwagę?
– Człowiek zbudowany jest z ciała, sfery psychicznej, emocjonalnej i mentalnej. Lek dobieramy uwzględniając również strukturę psychiczną człowieka. Z reguły nie wnika się w to, polecając komuś tabletkę od bólu głowy.
• Dlatego wizyta u homeopaty trwa tak długo?
– Rozmowa służy temu, żeby udało się z pewnych relacji pacjenta wypreparować prawdziwy obraz jego dolegliwości. Szczególnie dotyczy to chorób przewlekłych, u podłoża których są tłumione przeżycia, traumatyczne doznania etc. Takie problemy często dają objawy w postaci dolegliwości somatycznych.
• Jakich schorzeń nie wyleczy homeopatia?
– Tych, które są nieodwracalne. Homeopatia stara się odtwarzać równowagę organizmu, która w różnych tradycyjnych medycynach (np. medycynie Chin) jest bardzo ważna. To przede wszystkim choroby przewlekłe mają źródło w zaburzeniach równowagi.
• Co to jest „lek homeopatyczny”?
– Jeśli ktoś dostaje lek homeopatyczny to znaczy, że jest on indywidualnie dobrany do obrazu jego dolegliwości. U zdrowej osoby może on wywołać tę dolegliwość, którą u chorej staramy się usunąć.
• A te, które kupujemy w aptece?
– Kompleksowe leki homeopatyczne, ze swej natury nie mogą być tak precyzyjnie dobrane. Kupujemy np. lek na kaszel. Ale, na jaki? Suchy czy mokry, bolesny lub nie, z jaką plwociną, o jakiej porze dnia? Firmy produkujące tego typu leki stosują więc, z konieczności, dobór narządowy.
• Zatem czy kupować leki homeopatyczne w aptece, a jeśli tak to wtedy, kiedy choroba nas dopadnie czy zapobiegawczo?
– Oczywiście lepiej iść do lekarza, który dobierze lek indywidualnie. Kiedy choroba już się rozpoczęła, to mamy objawy, czyli nastąpiło naruszenie pewnej równowagi. Oznacza to, że sygnały, które wcześniej wysyłał organizm zostały przez nas zbagatelizowane. Oczywiście sztuką jest ich odczytanie, a może po prostu za mało zwracamy uwagi na siebie? Jednak mimo wszystko warto zażywać leki homeopatyczne, tym bardziej że nie dają one skutków ubocznych.
• Leki homeopatyczne powstają w specyficzny sposób.
– Tak, robiąc lek homeopatyczny musimy uzyskać substancję spotencjonowaną. Dlatego rozcieńczamy go do niewiarygodnych wielkości, a on wciąż działa! I te niewielkie ilości, wprost niezbadalne, są skuteczne.

Pozostałe informacje

ChKS Chełm pokonał na wyjeździe BKS Visłę Proline w drugim meczu ćwierćfinału play-off

ChKS pokonał BKS Visłę Proline Budgoszcz. W czwartek decydujące spotkanie w Chełmie

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off ChKS Chełm po zaciętej walce pokonał na wyjeździe BKS Visłę Proline Bydgoszcz 3:2. Tym samym wyrównał stan rywalizacji na 1-1. Decydujące spotkanie zostanie rozegrane w czwartek w Chełmie

Padwa przerwała świetną passę rywali ze Szczecina

Padwa wygrała w Szczecinie, AZS AWF pokonał czerwoną latarnię

Daleki, ale udany wyjazd Padwy do Szczecina. Drużyna Zbigniewa Markuszewskiego przerwała świetną passę tamtejszej Sandra-Spa Pogoni. Zamościanie wygrali po rzutach karnych 3:2. W regulaminowym czasie gry był remis 31:31.

Ogród Botaniczny UMCS otwarty po zimowej przerwie
ZDJĘCIA
galeria

Ogród Botaniczny UMCS otwarty po zimowej przerwie

W tym roku lubelski Ogród Botaniczny świętuje 60-lecie istnienia, a z tej okazji przygotował wiele atrakcji dla zwiedzających. Można tu podziwiać tysiące kwiatów i krzewów, a także aktywnie i kreatywnie spędzić wolny czas. Zobaczcie, jak wyglądał pierwszy dzień otwarcia po zimowej przerwie.

Fragment meczu w Lublinie

Unia Lublin coraz bliżej awansu do wyższej klasy rozgrywkowej

Druga liga piłkarek nożnych. Unia Lublin zremisowała z MKS Myszków w meczu na szczycie grupy południowej

Motor walczył z Lechem do samego końca, ale punkty pojechały do Poznania
ZDJĘCIA, WIDEO
galeria
film

Motor walczył z Lechem do samego końca, ale punkty pojechały do Poznania

Bardzo dobre widowisko w Lublinie. Motor do przerwy przegrywał z Lechem Poznań 0:2 i grał słabo. W drugiej połowie gospodarze po raz kolejny udowodnili jednak, że potrafią walczyć z najlepszymi. Drużyna Mateusza Stolarskiego zdobyła kontaktowego gola i do końca walczyła o drugiego. Niestety, musiała uznać wyższość „Kolejorza”.

Dworcowa czeka na odbiory

Rowerem z Lublina do Świdnika. Dworcowa już gotowa, czeka na kwity

Rowerzyści trochę kręcą nosem, bo droga dla jednośladów jest, ich zdaniem, trochę zbyt wąska. Chodzi o nowo wybudowaną ulicę Dworcową w Świdniku, która w końcu umożliwi szybki i bezpieczny przejazd rowerem do Lublina.

Niewielki kiosk w centrum Chełma w sobotę zamienił się w galerię sztuki VelArt Gallery
Chełm
galeria

Sześć metrów sztuki w centrum miasta

Na placu Edwarda Łuczkowskiego, w samym centrum Chełma stoi mały, niepozorny budyneczek o wielkiej duszy. Zabytkowy kiosk, który przez kilkanaście miesięcy był w zapomnieniu, dziś budzi się do życia jako VelArt Gallery – artystyczne serce miasta, które bije dzięki jednej kobiecie.

Piątka kadrowiczek z PGE MKS FunFloor Lublin

Polskie piłkarki ręczne zagrają na mistrzostwach świata. Awans z lubelską twarzą

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych pokonała Macedonię Północną 23:21 i zakwalifikowała się do turnieju finałowego mistrzostw świata. W meczu rewanżowym wystąpiło pięć zawodniczek PGE MKS FunFloor Lublin.

Ladies Night w Helium Club. Zdjęcia z imprezy!
foto
galeria

Ladies Night w Helium Club. Zdjęcia z imprezy!

Podczas ostatniej imprezy w klubie Helium na parkiecie i poza nim rządziły Panie. To była ich noc - Ladies Night. Te wyjątkowe chwile zostały uwiecznione na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotogalerii z imprezy w Rzut Beretem, aby raz jeszcze poczuć klimat tej niezapomnianej nocy!

Droga 835 widziana z drona

Obwodnica Tarnogrodu dopiero ze ZRiD, choć miała być już gotowa

20 czerwca 2022 r. zostały podpisane umowy o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg budowy m.in. obwodnicy Tarnogrodu w ramach drogi wojewódzkiej 835. Wówczas mówiono, że ten docinek będzie gotowy pod koniec 2024 roku. 10 kwietnia 2025 roku wojewoda lubelski wydał ZRiD. Obwodnica ma minimum dwa lata poślizgu.

Motor dzielnie walczył z faworyzowanym Lechem

Kapitalna druga połowa i minimalna porażka. Motor Lublin - Lech Poznań (zapis relacji na żywo)

Motor Lublin do ostatnich sekund walczył o wyrównanie w meczu z Lechem Poznań. Trzy punkty do domu zabrali jednak rywale, którzy wygrali na Motor Lublin Arenie 2:1.

Niedziela Palmowa w Muzeum Wsi Lubelskiej
galeria

Dziś Niedziela Palmowa. Zobacz jak wyglądała w Muzeum Wsi Lubelskiej

Niedziela Palmowa otwiera w Kościele Wielki Tydzień, który wieńczy Triduum Paschalne. Zobacz, jak ten dzień obchodzono w Muzeum Wsi Lubelskiej

Górnicy manifestowali w Lublinie

Bogdanka ma fedrować do końca Zielonego Ładu. I jeden dzień dłużej

Ostre wystąpienia związkowców i petycja do wojewody lubelskiego były clou wtorkowej manifestacji górników w Lublinie. Politycy z prawej i lewej strony deklarowali obronę Bogdanki. Ministrowie rządu Donalda Tuska zapewniają, że nie ma planów likwidacji bogdanki. Górnicy w tym chaosie polityczno-biznesowym chcą tylko wiedzieć jedno: co dalej z najlepszą w Europie kopalnią? Na końcu tekstu publikujemy stanowisko związków zawodowych z Bogdanki na temat pism wysyłanych do rządu. Stanowisko otrzymaliśmy w piątek po południu.

Legendarna Kalinowszczyzna. Tak wyglądała dawniej
historia na zdjęciach
galeria

Legendarna Kalinowszczyzna. Tak wyglądała dawniej

Kalinowszczyzna nazywana była dawniej Przedmieściem Lwowskim. Tędy przebiegała drzewiej główna droga do Lwowa, zwana drogą Ruską. Przypomnijmy sobie, jak wyglądała Kalina w ubiegłym wieku.

Na tydzień przed maturą. Wielka powtórka w dwa dni
26 kwietnia 2025, 8:00

Na tydzień przed maturą. Wielka powtórka w dwa dni

Sobota i niedziela (26-27 kwietnia), na ciut ponad tydzień przed pierwszym maturalnym egzaminem uczniowie będą mogli zrobić sobie wielką powtórkę materiału. Edukacyjne spotkania, wzbogacone o muzykę, ale też poczęstunek organizuje Fundacja Tworzywo nie sztuczne.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium