Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

18 marca 2005 r.
21:01
Edytuj ten wpis

Sięgamy do źródła choroby

0 0 A A
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Dlaczego homeopatia z taką trudnością toruje sobie drogę, wśród metod współczesnej medycyny?
– Zostaliśmy przyzwyczajeni do standardów, by nie powiedzieć dogmatów, leczenia. Współczesna medycyna jest efektywna, a to, co odbiega od standardu jest postrzegane w sposób negatywny, z dużą nieufnością. Skuteczność metod sami pacjenci mierzą długością leczenia. Im szybciej objawy ustąpią, tym w ich pojęciu lepszy środek. A w homeopatii trzeba więcej czasu i cierpliwości, bo homeopatia sięga do źródła choroby. Jeżeli bakteria nie jest przyczyną, a na przykład zaburzenia równowagi, to pozbycie się bakterii nie zakończy choroby. Trzeba dotrzeć do właściwych przyczyn.
• Czy można powiedzieć, że pacjenci z taką lub inną osobowością są bardziej podatni na leczenie homeopatyczne?
– Nie, skoro udowodniono skuteczność leków homeopatycznych w weterynarii. Nie można jednak wyleczyć tylko poprzez terapię jednej jednostki chorobowej. To wierzchołek góry lodowej. To, co w końcu doprowadziło do dolegliwości, jest ukryte. Organizm często daje sygnały, ale te bywają bagatelizowane. Liczą się niuanse, a dotarcie do nich jest trudne. Homeopata stara się zebrać wszystkie informacje, dojść do przyczyny, która oczywiście może leżeć w psychice człowieka.
• I dobrać odpowiedni lek, biorąc to wszystko pod uwagę?
– Człowiek zbudowany jest z ciała, sfery psychicznej, emocjonalnej i mentalnej. Lek dobieramy uwzględniając również strukturę psychiczną człowieka. Z reguły nie wnika się w to, polecając komuś tabletkę od bólu głowy.
• Dlatego wizyta u homeopaty trwa tak długo?
– Rozmowa służy temu, żeby udało się z pewnych relacji pacjenta wypreparować prawdziwy obraz jego dolegliwości. Szczególnie dotyczy to chorób przewlekłych, u podłoża których są tłumione przeżycia, traumatyczne doznania etc. Takie problemy często dają objawy w postaci dolegliwości somatycznych.
• Jakich schorzeń nie wyleczy homeopatia?
– Tych, które są nieodwracalne. Homeopatia stara się odtwarzać równowagę organizmu, która w różnych tradycyjnych medycynach (np. medycynie Chin) jest bardzo ważna. To przede wszystkim choroby przewlekłe mają źródło w zaburzeniach równowagi.
• Co to jest „lek homeopatyczny”?
– Jeśli ktoś dostaje lek homeopatyczny to znaczy, że jest on indywidualnie dobrany do obrazu jego dolegliwości. U zdrowej osoby może on wywołać tę dolegliwość, którą u chorej staramy się usunąć.
• A te, które kupujemy w aptece?
– Kompleksowe leki homeopatyczne, ze swej natury nie mogą być tak precyzyjnie dobrane. Kupujemy np. lek na kaszel. Ale, na jaki? Suchy czy mokry, bolesny lub nie, z jaką plwociną, o jakiej porze dnia? Firmy produkujące tego typu leki stosują więc, z konieczności, dobór narządowy.
• Zatem czy kupować leki homeopatyczne w aptece, a jeśli tak to wtedy, kiedy choroba nas dopadnie czy zapobiegawczo?
– Oczywiście lepiej iść do lekarza, który dobierze lek indywidualnie. Kiedy choroba już się rozpoczęła, to mamy objawy, czyli nastąpiło naruszenie pewnej równowagi. Oznacza to, że sygnały, które wcześniej wysyłał organizm zostały przez nas zbagatelizowane. Oczywiście sztuką jest ich odczytanie, a może po prostu za mało zwracamy uwagi na siebie? Jednak mimo wszystko warto zażywać leki homeopatyczne, tym bardziej że nie dają one skutków ubocznych.
• Leki homeopatyczne powstają w specyficzny sposób.
– Tak, robiąc lek homeopatyczny musimy uzyskać substancję spotencjonowaną. Dlatego rozcieńczamy go do niewiarygodnych wielkości, a on wciąż działa! I te niewielkie ilości, wprost niezbadalne, są skuteczne.

Pozostałe informacje

Niespodzianka w Olsztynie. Bogdanka LUK rozbita zagrywką

Niespodzianka w Olsztynie. Bogdanka LUK rozbita zagrywką

W spotkaniu otwierającym 13. kolejkę Bogdanka LUK Lublin przegrała na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3. To niespodzianka weekendowej serii gier.

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo. Bezpłatne sprawdzanie świateł w ramach kampanii

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo. Bezpłatne sprawdzanie świateł w ramach kampanii

W najbliższą sobotę, 23 listopada, kierowcy w całej Polsce będą mieli okazję bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich pojazdach. Akcja jest częścią tegorocznej edycji kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez poprawę widoczności pojazdów.

Lublin żyje teatrem
galeria

Lublin żyje teatrem

W Lublinie trwa Festiwal Teatrów Niewielkich, który od 2005 roku przyciąga do miasta twórców i miłośników sztuki scenicznej z całej Polski. To ogólnopolskie wydarzenie o charakterze konkursowym jest miejscem spotkań aktorów zawodowych i amatorów, łącząc różne pokolenia i style teatralne.

Samuel Mraz zdobył w piątek swojego ósmego gola w tym sezonie
film

Motor nie do zatrzymania. Beniaminek pokonał w Lubinie Zagłębie [zobacz bramki]

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Motoru. Tym razem podopieczni Mateusza Stolarskiego pokonali w Lubinie tamtejsze Zagłębie 2:1. Zwycięskiego gola dla gości zdobył były napastnik "Miedziowych" Samuel Mraz.

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy
Kraśnik

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy

Wczoraj wieczorem w Kraśniku, w części fabrycznej miasta, zagubił się mały, niedowidzący piesek. Dzięki szybkiej reakcji asp. Łukasza Guściory z lokalnego komisariatu, czworonóg szybko wrócił do swojej właścicielki, a cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami
Lublin

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami

17 „za” i 13 „przeciw” – taki był wynik trzech głosowań nad przyszłością kilku lubelskich szkół na czwartkowej sesji Rady Miasta. SP19 i SP25 mają być teraz jedną szkołą. Na zmiany czeka również IV LO.

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz
ZDJĘCIA
galeria

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w tym tygodniu obchodzi 90. urodziny. W uroczystościach uczestniczyli dawni i obecni uczniowie.

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, narkotyki w kieszeni i pozytywny wynik testu na obecność środków odurzających – to bilans poniedziałkowej jazdy 26-latka z powiatu ryckiego. Mężczyzna, kierując Hondą, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją podróż na przydrożnej latarni przy ul. Podchorążych w Dęblinie.

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie
koncert
23 listopada 2024, 20:00

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie

To będzie prawdziwa petarda! Po raz pierwszy Łydka Grubasa zagra wyłącznie program akustyczny. Usłyszymy nowe aranżacje i nowe instrumenty. Jak brzmią stare utwory w nowych aranżacjach? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Ponad 40 pracodawców oraz trzech Społecznych Inspektorów Pracy uhonorował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie podczas piątkowej gali. Wyróżniono także gospodarstwo rolne z powiatu łukowskiego, które uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie. Gala była okazją do podsumowania działalności w zakresie ochrony pracy.

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Motoru. W piątkowy wieczór beniaminek z Lublina ograł na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1.

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
teatr
24 listopada 2024, 18:00

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie

Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
galeria

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Droga eskpresowa S12

Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław

Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.

Ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Łukasza W. odbyło się w piątek, 22 listopada, na dzień przed 35. urodzinami mężczyzny
wyrok

Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa

Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium