Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Złota Setka

22 czerwca 2023 r.
17:11

Producent mebli z Biłgoraja: Nie mógł znaleźć ładnego biurka. Zrobił własne

ROZMOWA z Rafałem Pikulem, prezesem firmy Deerhorn z Biłgoraja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zakładał Pan firmę jako młody człowiek. Nie miał pan kompleksów, żeby wchodzić na rynek, w którym jest tak duża konkurencja?

– Urodziłem się 1 września 1986 roku, a produkcję mebli zacząłem w 2019 r. Miałem 33 lata, więc aż tak młody nie byłem. Pomysł zrodził się z potrzeby chwili. Byłem na etapie budowy, a w zasadzie już urządzania swojego pierwszego domu. Aranżacją pomieszczeń zajęła się moja żona Kasia wraz z projektantką. Gabinet postanowiłem jednak zaprojektować sam. Wtedy bardzo dużo pracowałem przy komputerze i marzyłem o wyjątkowej przestrzeni do pracy. Podstawowym meblem miało być oczywiście biurko. Przeglądałem dziesiątki stron sklepów meblowych i nic mnie nie urzekło. Wtedy postanowiłem stworzyć własne biurko. Założyłem od razu, że blat musi być z drewna. Uwielbiam naturę i cenią jej terapeutyczną moc. Stworzyłem biurko cechujące się minimalizmem, nowoczesnym designem oraz wyjątkową jakością. Spontanicznie wykonałem kilka zdjęć i testowo umieściłem na kilku platformach sprzedażowych. Na odzew nie musiałem długo czekać. Zainteresowanie było tak duże, że w ciągu kilku miesięcy stworzyłem pierwszą pełną kolekcję i skoncentrowałem się na tworzeniu firmy meblowej pod marką Deerhorn.

ZŁOTA SETKA 2022 - POBIERZ PEŁNY RANKING NAJLEPSZYCH FIRM LUBELSZCZYZNY

Jakie były początki działalności?

– Trudne, ale pomagało mi niemal dziesięcioletnie doświadczenie w handlu internetowym. Wcześniej prowadziłem agencję reklamową. Do tego w prowadzeniu własnej działalności towarzyszyła mi ciągła miłość do natury. Pierwsze miesiące w Deerhorn były jednak szalonym okresem. W lecie 2019 r. biuro oraz produkcja znajdowały się w moim przydomowym garażu na 100 metrach kwadratowych. Cały zespół, wówczas kilkuosobowy, pracował ponad swoje siły. Ciągle brakowało miejsca i szybko byłem zmuszony zmienić lokalizacji na większą, a później na jeszcze większą. Dziś jesteśmy już w czwartym miejscu i znowu rozbudowujemy przestrzeń produkcyjną.

Trudne było tylko „rozkręcenie” firmy?

– Najtrudniejszym momentem był początek pandemii. Pamiętam, że w dniu, kiedy pojawił się pierwszy przypadek zachorowania w Polsce, na naszej stronie internetowej nie sprzedał się ani jeden mebel. Dziś, z perspektywy czasu, już inaczej patrzymy na okres pandemii, ale marzec 2020 roku był szczególny. Nie wiedziałem, czy klienci będą nadal kupować i czy w ogóle będę mógł produkować meble. Kwarantanny i inne obostrzenia stanowiły olbrzymie zagrożenie dla przedsiębiorstwa. Postanowiłem wtedy zmodyfikować ofertę i skupić się na meblach do domowych gabinetów. Wcześniej w strategii firmy priorytetem były zamówienia na wyposażenie biur oraz całych biurowców. Ten rynek zamarł, ale za to home office stał się hitem. Szczęśliwie kwarantanny nie zachwiały funkcjonowaniem fabryki.

Co dziś jest największym wyzwaniem?

– W mojej ocenie, zdecydowanie inflacja. Z uwagi na rosnące koszty utrzymania klienci mają mniej pieniędzy na zakup mebli. Zamiera aktywność gospodarcza i tym samym słabną inwestycje w wyposażenie biur. Obecna, trudna sytuacja w sektorze meblowym spowodowana jest bardziej nie stricte inflacją, ale konsekwencjami walki z inflacją. Podniesienie stóp procentowych przełożyło się w błyskawicznym tempie na sektor budowlany, od którego też jesteśmy zależni. Jest nam trudniej, ale jako mały podmiot liczący około 50 pracowników, nadal możemy się rozwijać. Nie chciałbym w tym momencie zarządzać gigantycznym przedsiębiorstwem. Takie podmioty są niemal „przy- klejone” do cyklu koniunkturalnego. My jeszcze możemy rosnąć konsekwentnie budując markę mebli premium.

Czy pochodzenie z Lubelszczyzny przeszkadza, czy pomaga w prowadzeniu działalności?

– Lubelszczyzna to region, w którym się wychowałem i jestem z nim szczególnie związany. Obszar ten jest bogaty pod względem kultury czy turystyki, ale w aspekcie biznesowym również ma wiele zalet. Po pierwsze posiadanie fabryki na tym terenie podnosi konkurencyjność z uwagi na niższe koszty pracownicze. Oczekiwania płacowe są zdecydowanie niższe niż na zachodzie kraju. Ceny nieruchomości komercyjnych czy gruntów też zachęcają do inwestycji. Co więcej, mamy coraz lepszą infrastrukturę drogową ułatwiającą logistykę. Meble Deerhorn wysyłamy do każdego zakątka naszego kraju, a informację o pochodzeniu z Lubelszczyzny z dumą komunikujemy w przekazach marketingowych. W tym roku został nam przyznany tytuł Marka Lubelskie, co jest dla nas szczególnym wyróżnieniem.

 Jakie są plany na przyszłość?

– Głównym celem jest budowanie silnej marki meblowej Deerhorn na terenie całej Polski oraz za granicą. W czerwcu otwieramy pierwszy showroom w Niemczech. Już teraz napływa sporo zapytań od naszych zachodnich sąsiadów. Nie wspomniałem o tym wcześniej, ale od początku istnienia Deerhorn głównym założeniem było produkowanie mebli tylko pod własną marką. Nie mamy nawet jednego odbiorcy hurtowego, a cała sprzedaż odbywa się naszymi kanałami.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

W ferie nie ma nudy. Rodzinne oglądanie w kinie Bajka
ZDJĘCIA
galeria

W ferie nie ma nudy. Rodzinne oglądanie w kinie Bajka

Pierwszy tydzień ferii dobiega końca. Miasto przygotowało moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców, by mogły spędzić ten czas w ciekawy sposób.

Pałac Zamoyskich to potężna budowla o powierzchni 6,5 tys. m.kw. Składa się z głównego budynku, a także dochodzących do niego oficyn. Na tyłach nadal są mieszkania komunalne
galeria

Nowy pomysł na pałac. Już nie hotel ze SPA, ale centrum nauki

Po pierwszym liście przyszedł czas na kolejny. Prezydent Zamościa znów napisał do wiceminister kultury z prośbą o wsparcie przy ratowaniu Pałacu Zamoyskich. Przedstawił też pomysł na wykorzystanie zabytku.

Beret na żywo
foto
galeria

Beret na żywo

Ostatnia walentynkowa galeria. Tym razem z Rzut Beretem. Jeśli chcecie sobie przypomnieć jak się bawiliście, to zapraszamy do oglądania naszej fotogalerii. Zobaczcie jak się bawi Lublin.

Opłaty za girlandy na ul. Szambelańskiej. Miasto nieugięte na prośby radnych

Opłaty za girlandy na ul. Szambelańskiej. Miasto nieugięte na prośby radnych

Przedsiębiorcy z ul. Szambelańskiej w Lublinie zawiesili nad swoimi stoiskami girlandy świetlne. Radni zwrócili się do prezydenta miasta z prośbą o zwolnienie ich z opłat za zajęcie pasa drogowego. Miasto odpowiedziało, że nie ma podstaw prawnych do takiej decyzji.

Marian Turski podczas 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz apelował, by ludzie nie byli obojętni na kłamstwa historyczne i dyskryminowanie mniejszości

Marian Turski spoczął na Cmentarzu Żydowskim

Przeżył piekło Auschwitz, ale nigdy nie pozwolił, by nienawiść zatruła jego serce - mówił podczas uroczystości pogrzebowych Mariana Turskiego jego przyjaciel, przewodniczący Stowarzyszenia ŻIH Piotr Wiślicki. Ocalony z Auschwitz, dziennikarz i historyk Marian Turski spoczął na Cmentarzu Żydowskim w Warszawie.

Parafianie bronią proboszcza. „To insynuacje i oszczerstwa”

Parafianie bronią proboszcza. „To insynuacje i oszczerstwa”

Były zarzuty, teraz są słowa wsparcia. Parafianie z Łaszczowa po serii medialnych publikacji stanęli w obronie swojego proboszcza. I choć w oświadczeniu, które kilka dni temu trafiło do naszej redakcji nie ma właściwie żadnych zarzutów dotyczących artykułu, który ukazał się na łamach Dziennika Wschodniego, na prośbę nadawców pisma, zdecydowaliśmy się je opublikować.

Wyrok na Rejkowiznę zawieszony. Wycinka lasu częściowo wstrzymana
Świdnik

Wyrok na Rejkowiznę zawieszony. Wycinka lasu częściowo wstrzymana

Każde nadleśnictwo w Polsce, prowadząc prace na swoim terenie, opiera się na tym dokumencie. Ale Lasy Państwowe muszą też respektować ustawę dotyczącą gospodarki leśnej. A w niej jest wyraźnie zaznaczony obowiązek m.in. odmładzania lasu.

Kufer podróżny i wojskowe kalesony. Giełda staroci w Lublinie
galeria

Kufer podróżny i wojskowe kalesony. Giełda staroci w Lublinie

Biel wojskowych kalesonów współgrała z rześką aurą niedzielnego poranka na placu Zamkowym w Lublinie. Ostatnia niedziela miesiąca to jak zwykle giełda staroci.

Bachata Party
foto
galeria

Bachata Party

Lublin imprezuje cały czas. Nie straszny Wam nawet mróz. Co weekend lubelski klub El Cubano zapełnia do ostatniego miejsca. Jeśli chcecie wiedzieć, co się działo w poprzedni weekend w El Cubano, to obejrzyjcie naszą fotogalerię.

Fałszywi bankowcy oszukali dwie kobiety. Straciły ponad 20 tys. zł

Fałszywi bankowcy oszukali dwie kobiety. Straciły ponad 20 tys. zł

Dwaj oszuści, podszywając się pod pracowników banku, wmówili 54-latce i 38-latce, że ich oszczędności są zagrożone. Kobiety straciły łącznie ponad 20 tysięcy złotych.

Sebastian Szczytniewski w piątek zadebiutował w barwach Górnika Łęczna na poziomie Betclic I Ligi

Sebastian Szczytniewski kolejnym piłkarzem z debiutem w Górniku Łęczna

Przed meczem z Polonią Warszawa trener Pavol Stano musiał radzić sobie z pewnymi problemami kadrowymi, które dotyczyły głównie defensywy Górnika Łęczna. Słowacki szkoleniowiec w meczu w stolicy w linii obrony wystawił między innymi Marko Roginicia, a także Sebastiana Szczytniewskiego, który tym samym zaliczył oficjalny debiut w drużynie zielono-czarnych

70 nowych fotoradarów w kraju. Dwie lokalizacje w województwie lubelskim

70 nowych fotoradarów w kraju. Dwie lokalizacje w województwie lubelskim

70 nowych fotoradarów zostanie zamontowanych na drogach krajowych. Dwa z nich staną w województwie lubelskim, co ma poprawić bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Parking w miejsce trawnika przy Szmaragdowej. Czy to rozwiąże problemy mieszkańców?

Parking w miejsce trawnika przy Szmaragdowej. Czy to rozwiąże problemy mieszkańców?

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zbuduje parking przy ulicy Szmaragdowej 16. Właśnie ogłoszono przetarg.

Bus wjechał pod szynobus na przejeździe kolejowym. Ruch pociągów zablokowany
galeria

Bus wjechał pod szynobus na przejeździe kolejowym. Ruch pociągów zablokowany

W miejscowości Wał (gm. Izbica) doszło do zderzenia busa z szynobusem relacji Zamość–Lublin. 40-letni obywatel Ukrainy nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał na tory. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Weekend z Helium Club. Tak się bawiliście.
foto
galeria

Weekend z Helium Club. Tak się bawiliście.

Zapraszamy do obejrzenia weekendowej fotogalerii z Waszych szaleństw w Helium Club. Zobaczcie, co się działo i jak się bawił Lublin.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium