Dla przyszłej młodej pary ślub i wesele prawdopodobnie będą jednymi z najpiękniejszych chwil w ich życiu. Przygotowania do tych uroczystości wydają się proste: znaleźć odpowiednią salę, zarezerwować termin, wybrać zaproszenia ślubne i zaprosić gości. Jednak rzeczywistość może nas niemile zaskoczyć, jeśli zapomnimy o jednym – potrzebach weselników.
Nasi goście powinni czuć się docenieni, ponieważ bez tego wesele nie będzie udane. Nie wystarczy tylko napisać i wręczyć im zaproszenie. W toku przygotowań nie zapomnijcie właściwie zadbać o te kwestie. Co zatem zrobić, by nie popełnić błędu i nie urazić naszych gości?
Pierwsza zasada – wręczamy zaproszenia ślubne z wyprzedzeniem!
Wydaje się to oczywiste, jednak nie każdy o tym pamięta. Jeśli wysyłamy zaproszenia miesiąc przed terminem ślubu, możemy się rozczarować. Nasi weselnicy mogą mieć już inne, nie dające się przełożyć plany - z czym musimy się liczyć. Odpowiedni czas na dostarczenie zaproszenia to przynajmniej trzy miesiące przed ślubem i weselem. Jeśli zastosujemy się do tej zasady, to możemy wcześniej ustalić listę gości i oszczędzić sobie potem stresów i nieporozumień.
Druga zasada– zaproszenia ślubne zamawiamy jak najwcześniej
Gdy podejmujesz tak ważne zobowiązanie jak ślub, powinieneś pamiętać, by dużo wcześniej zamówić zaproszenia. Ich oferta na rynku jest bardzo bogata. Możesz zdecydować się zarówno na gotowe zaproszenia jak też zaprojektować własne. Pamiętaj jednak, że realizacja zamówienia według Twoich wytycznych może trochę potrwać. Dlatego dla własnego komfortu zrób to jak najwcześniej - najlepiej wtedy, gdy już ustalisz datę i miejsce ślubu oraz wesela.
Trzecia zasada– zaproszenia ślubne wręczamy osobiście
W gestii dobrego wychowania leży, by zaproszenia ślubne wręczać bezpośrednio, zwłaszcza w przypadku osób starszych, gdyż inna forma inwitacji może być dla nich nie do przyjęcia. Pamiętajmy o tym i tak zaplanujmy nasze wizyty, by było to możliwe. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja czasu.
Wysyłanie zaproszeń ślubnych pocztą również jest dopuszczane pod warunkiem, że z zapraszanymi osobami utrzymujemy bliskie stosunki i mamy pewność, że nie poczują się one urażone taką formą przekazania zaproszenia.
O czym jeszcze warto pamiętać?
Zapraszanie gości to czasami mało komfortowe zajęcie, wymagające dużo czasu i dalekich wycieczek. Jednak gdy zastosujesz się do wyżej wymienionych wskazówek, może stać się to jednym z miłych wspomnień związanych z przygotowaniami do ślubu i wesela. Twoja główna zasada, której koniecznie musisz się trzymać – dobra organizacja czasu to podstawa. Gdy uporasz się już z tym zobowiązaniem, czeka Cię wspaniała zabawa wśród bliskich osób w jednym z najlepszych i najważniejszych dni w Twoim życiu!