Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

25 grudnia 2014 r.
13:05
Edytuj ten wpis

Kameralnie na Lubelszczyźnie

0 3 A A

KAMERALNE POJEZIERZE

Kameralnie na Lubelszczyźnie

68 jezior krasowego pochodzenia, malowniczo meandrująca rzeka Wieprz, największa w Polsce ostoja żółwia błotnego, unikatowe gatunki roślin, bogata historia to interesująca kombinacja walorów, które w połączeniu tworzą niezapomniany klimat Pojezierza Łęczyńsko- Włodawskiego- Kameralnego Pojezierza. Dzięki wyjątkowo dogodnym warunkom naturalnym to jeden z najatrakcyjniejszych regionów wypoczynkowo - rekreacyjnych w województwie lubelskim. Pojezierze urzeka swoją kameralnością, naturalnością oraz licznymi atrakcjami. Doskonały klimat i gościnność mieszkańców pozwala w pełni smakować życie i cieszyć się chwilami spędzonymi w tym regionie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do Tundry na Pojezierze !!!

Pojezierze Łęczyńsko- Włodawskie to malownicza kraina o ok 1300 km2 powierzchni położona na Polesiu Zachodnim, krainie objętej ochroną w ramach programu UNESCO pomiędzy Wieprzem a Bugiem. Około 1/3 powierzchni całego terenu to obszar prawnie chroniony, dzięki czemu został zachowanych charakter dzikiej, pierwotnej przyrody. Najcenniejsze obszary zostały objęte Poleskim Parkiem Narodowym, jednym z trzech parków w Polsce powstałych w celu ochrony ekosystemów wodno- torfowych. Na terenie parku można podziwiać tundry lub lasotundry wysuniętą najdalej na południowy zachód w Europie.

Kajakiem, łódką, z aparatem i wędką?

Gościnne brzegi rzeki Wieprz, klimat 68 jezior krasowego pochodzenia oraz unikatowa flora i fauna zachęcają do różnorodnych form relaksu na łonie przyrody. Pojezierze Łęczyńsko -Włodawskie to region, gdzie odkrywanie walorów i atrakcji nie wymaga przemierzania dużych odległości a podziwianie unikatowych odmian flory takiej jak: wodniczka, podgorzałka czy fauny: żurawie, żółwie błotne i wreszcie "królowie bagien” - łosie sprawia ogromną radość. Jednym słowem Pojezierze Łęczyńsko- Włodawskie to doskonałe miejsce dla miłośników natury i pasjonatów bird watchingu.

Kameralnie na Lubelszczyźnie

Idea marki Kameralne Pojezierze dedykowana jest osobom poszukującym ciszy, relaksu i poczucia prywatności. Unikatowa przyroda, malownicze krajobrazy i oferta atrakcji odbiegających od masowej rozrywki pomagają skupić się na przeżywaniu i smakowaniu chwil wszystkim odwiedzającym ten atrakcyjny region.

Cerkwie, Synagogi w zasięgu ręki

Przemierzając krainę Kameralnego Pojezierze natkniemy się na prawdziwą mozaikę kulturową. Zauważymy to odkrywając i zwiedzając interesujące parki, pałace i liczne zabytki sakralne. Do najciekawszych i najchętniej odwiedzanych obiektów zabytkowych należą: Zespół Pałacowo - Parkowy w Zawieprzycach, w którym od pięciu lat odbywa się jedna z najciekawszych imprez województwa lubelskiego - Historyczna Majówka w Zawieprzycach. Miłośnikom kultury prawosławnej polecamy odwiedziny Cerkwi p.w. Narodzenia NMP we Włodawie, w której rozbrzmiewają śpiewy chórów podczas Festiwalu Trzech Kultur czy Cerkwi pw. św. Mikołaja w Dratowie, w której odbywa się festiwal chórów prawosławnych. Pasjonatów kultury żydowskiej zachęcamy do odwiedzin Synagogi w Łęcznej miejsca licznych wystaw i kameralnych koncertów, które może poszczycić się bardzo dobrze zachowaną bimą a także dużą kolekcją pamiątek po dawnym mieście żydowskim. (siedziba Muzeum Regionalne).
Lekcja historii inaczej

Pojezierze Łęczyńsko - Włodawskie to również możliwość przeżycia nietypowych lekcji historii. Od pięciu lat Starostwo Powiatowe w Łęcznej i Gmina Spiczyn wraz z współpracującymi bractwami organizują oryginalny event historyczny. Historyczna Majówka w Zawieprzycach przyciąga miłośników i pasjonatów historii naszego regionu, z całego kraju. W majowy weekend wszyscy zainteresowani mogą przenieść się do epoki średniowiecznych wojów i XVII wiecznych rycerzy i przeżyć niezapomnianą "żywą lekcję historii”. Od tego roku ofertę wyjątkowych spotkań z historią, tradycją i klimatem naszego regionu poprzedzają "dni otwarte” miejsc promujących dziedzictwo kulturowe i aktywny wypoczynek.. Wszyscy zainteresowani w pierwszy majowy weekend mogą odwiedzić Słowiański Gród w Wólce Bieleckiej, Muzeum Regionalne w Łęcznej czy Poleski Park Narodowy.
Jeśli po Historycznej Majówce w Zawieprzycach poczujemy niedosyt pasjonujących opowieści o historii. Nie mamy się czego obawiać. W Wólce Bieleckiej zadomowił się Jarosław Woliński z rodziną i tam zbudował gród, w którym od lat zaprasza wszystkich na "Spotkania z żywą lekcją historii”. Turyści odwiedzający "Gród Słowiański” mogą pomieszkać w prawdziwej ziemiance spróbować tradycyjnej kuchni, odprawić obrzędy, strzelać z łuków czy walczyć z wojami. Wszystko po to aby choć na chwilę oderwać się od współczesnych spraw i poczuć klimat tamtych czasów.

Wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych ludzi !!!

jednym słowem Kameralne Pojezierze to wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych ludzi poszukujących nie tylko pięknych krajobrazów i zabytków, ale również ceniących to co w życiu najważniejsze: spokój i spełnienie.
Zapraszamy zatem na Kameralne Pojezierze. Gwarantujemy niezapomnianie przeżycia i wspomnienia dzięki, którym chce się tu wracać……..


Więcej informacji na www.turystyka-pojezierze.pl; www.powiatleczynski.pl

i w Lokalnym Centrum Informacji Turystycznej przy al. Jana Pawła II 95 A w Łęcznej. Tel. /081/ 75 26 478


Marka Kameralne Pojezierze postała w ramach projektu "Markowy powiat. Strategia promocji marki powiatu łęczyńskiego” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

Turystyka dla aktywnych

Kameralne Pojezierze to obok urokliwych krajobrazów, zachwycającej przyrody wymarzone miejsce do uprawiania turystyki aktywnej. Zwolennicy ruchu mają zapewnioną nowoczesną infrastrukturze do uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

Możemy wybrać się na wyprawę rowerową wokół jezior. Umożliwi to m.in. nowopowstała ścieżka rowerowa przebiegająca przez Dąbrowę, Kaniwolę i Nadrybie. Wzmożony ruch samochodowy w czasie sezonu nie stanowi już problemu dla miłośników jazdy rowerem. Na trasie ośmiokilometrowej ścieżki ulokowane zostały również wiaty postojowe gdzie można złapać oddech, by później ruszyć w dalszą trasę.
Oferta atrakcji dla aktywnych to również szeroki wachlarz sportów wodnych - zaczynając od żeglugi, windsurfingu, kitingu, kończąc na bardziej ekstremalnych wrażeniach na skuterach wodnych, ice surfingu czy nurkowaniu. Jezioro Białe, Piaseczno, Krasne lub Łukcze to idealne miejsce do uprawiania tych sportów.

Rzeki Wieprz, Bug oraz ich dopływy stanowią prawdziwe wyzwanie dla miłośników podróży drogą wodną. Tutaj spływy kajakowe organizowane są na trasach liczących od kilku do kilkudziesięciu kilometrów. Doskonałym miejscem na postój podczas przedzierania się po wodnych szlakach jest przystań kajakowa wraz z pomostem w Jaszczowie. Malowniczo wkomponowana w brzegi rzeki Wieprz oraz zlokalizowane w sąsiedztwie altanki rekreacyjne są jednym z elementów infrastruktury obiektów rekreacyjno-sportowych. Do dyspozycji jest również boisko do gry w koszykówkę, piłkę nożną czy siatkówkę plażową. Co najważniejsze obiekt jest ogólnodostępny.

Duże, otwarte przestrzenie Pojezierza zachęcają do lotów na paralotni i motolotni. Gospodarstwo aero - turystyczne w Kaniwoli amatorom sportów powietrznych udostępnia trawiasty pas startowy o dł. 950 m dla awionetek, śmigłowców, motolotni. Piękne, dotąd nieznane widoki Pojezierza Łęczyńsko - Włodawskiego z lotu ptaka dostarczą niezapomnianych wrażeń.
Pojezierze to doskonałe miejsce do nauki jak i doskonalenia jazdy konnej. Amatorzy jazdy konnej znajdą na Pojezierzu kluby jeździeckie oraz gospodarstwa agroturystyczne oferujące przejażdżki konne i zajęcia hipoterapii. Naukę jazdy konnej oraz przejażdżki konne oferuje wiele gospodarstw turystycznych znajdujących się na tym terenie.

Z ofertą dla aktywnych można również zapoznać się na stronie Lokalnego Centrum Informacji Turystycznej www.turystyka-pojezierze.pl

Pozostałe informacje

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Ponad 40 pracodawców oraz trzech Społecznych Inspektorów Pracy uhonorował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie podczas piątkowej gali. Wyróżniono także gospodarstwo rolne z powiatu łukowskiego, które uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie. Gala była okazją do podsumowania działalności w zakresie ochrony pracy.

Zagłębie Lubin - Motor Lublin (relacja na żywo)

Zagłębie Lubin - Motor Lublin (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Motor Lublin. Początek spotkania o godz. 18.

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
teatr
24 listopada 2024, 18:00

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie

Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
galeria

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Droga eskpresowa S12

Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław

Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.

Ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Łukasza W. odbyło się w piątek, 22 listopada, na dzień przed 35. urodzinami mężczyzny
wyrok

Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa

Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega
Ostrzeżenia pogodowe

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega

Dzisiaj od popołudnia do jutrzejszego poranka mogą występować oblodzenia na drogach i chodnikach w naszym województwie. Ostrzeżenia dotyczą wszystkich powiatów.

dr Marek Paździor, z-ca dyrektora SP ZOZ w Puławach do spraw lecznictwa i szef oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej

Konkurs na dyrektora szpitala w Puławach. Kto wypadł najlepiej?

Właśnie zakończyły się rozmowy kwalifikacyjne z piątką kandydatów, która przystąpiła do konkursu na dyrektora SP ZOZ w Puławach. Wybór komisji jest jednoznaczny. Ostateczną decyzję podejmie jednak zarząd powiatu.

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet, połączenie betonu i stali zbrojeniowej, zrewolucjonizował budownictwo i zmienił oblicze naszych miast. Innowacyjna technologia umożliwiła tworzenie konstrukcji o niespotykanej dotąd wytrzymałości, trwałości i wszechstronności.

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali fascynuje od wieków, kształtując naszą cywilizację. Choć może wydawać się tematem zarezerwowanym dla inżynierów i specjalistów, w rzeczywistości otacza nas na każdym kroku.

Podpisanie umów w ramach Działania 7.8 FEL 2021-2027 w dniu 8 listopada 2024 roku, fot. Michał F. Lenart UMWL

Rozwój ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w regionie dzięki Funduszom Europejskim

Niebawem rozpocznie się realizacja projektów dotyczących wsparcia podmiotów leczniczych, udzielających świadczeń w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W dniu 8 listopada 2024 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Piotr Breś wraz z przedstawicielami 10 podmiotów leczniczych podpisali 11 umów o dofinansowanie projektów o łącznej wartości niemal 106 mln zł, z czego blisko 80 mln zł to wsparcie ze środków unijnych.

Meble Hotelowe – Jak zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń hotelową?

Meble Hotelowe – Jak zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń hotelową?

Jaka powinna być przestrzeń hotelowa? Przede wszystkim funkcjonalna, praktyczna, ale również maksymalnie estetyczna - taka, która pozwali na zapewnienie komfortu i wyjątkowego doświadczenia wszystkim odwiedzającym. Tworzenie przestrzeni hotelowej to zadanie wymagające nie tylko znajomości zasad ergonomii, ale także zrozumienia potrzeb gości oraz estetyki.

W sobotę w lubelskiej hali MOSiR zostanie rozegrany Memoriał Leszka Marii Roupperta

W sobotę w lubelskiej hali MOSiR zostanie rozegrany Memoriał Leszka Marii Roupperta

Już po raz trzynasty najlepsi lubelscy koszykarze-amatorzy spotkają się w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli, aby uczcić pamięć Leszka Marii Roupperta. W ramach Memoriału odbędzie turniej koszykarski przeznaczony dla zawodników, którzy swoje najlepsze lata mają już za sobą

Świdnik Arena w budżecie na 2025 rok? Radni miasta zdecydują o tej i innych planowanych inwestycjach

Centrum za 30 milionów. Co jeszcze jest w budżecie na przyszły rok?

Świdnicki samorząd kończy prace nad zestawieniem dochodów i wydatków miasta w przyszłym roku. Plany inwestycyjne są wyjątkowo ambitne w porównaniu do 2024.

”Black Friday w sklepach internetowych i stacjonarnych - święta wyprzedaży”

29 listopada 20204 Black Friday! Promocje i wyprzedaże, których nie możesz przegapić!

Czy jesteś gotowy na Black Friday 2024 – dzień, który wywraca świat zakupów do góry nogami? 29 listopada to data, której łowcy okazji nie mogą przegapić! To nie tylko moment na imponujące promocje i zniżki, ale również szansa na upolowanie wymarzonych produktów w cenach, które zaskakują nawet największych sceptyków.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium