Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły sponsorowane

5 czerwca 2017 r.
13:40

Krótki urlop? Wyciśnij z niego ile się da!

Autor: Zdjęcie autora Promocja

Przeciętny urlop pracownika na pełnym etacie powinien trwać trzy tygodnie. Tak przynajmniej twierdzą psychologowie. Pierwszy tydzień jest po to, by organizm zaadaptował się do warunków urlopowych, drugi, by odpoczął, a trzeci, żeby urlopowicz zaczął myśleć o tym, że czas wracać... Niestety, nie każdy ma możliwość, by wyjechać na tak długo, dlatego najlepiej… pojechać daleko i przygotować się na kompletne oderwanie od szarej rzeczywistości. Trzeba tylko wybrać odpowiedni kierunek i oddać się wakacyjnemu szaleństwu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Blisko, ale z nutą egzotyki

Gruzja… Gdy spojrzymy na mapę Eurazji, znajdziemy ją tuż obok Turcji. Ten niewielki kraj sąsiaduje też z Armenią, Azerbejdżanem oraz Rosją i o wakacjach w Gruzji marzą miliony turystów. Bo to kraj z pięknymi krajobrazami, wyjątkowymi górami, plażą nad Morzem Czarnym oraz świetnym jedzeniem i winem. Wypoczynek w Gruzji może być bardzo zróżnicowany - komu w głowie marzenia o plaży i kąpielach w słonej wodzie, może wybrać się do Batumi, głównego kurortu i portu w kraju. Jeśli w centrum naszego zainteresowania są zabytki, to jest ich w Gruzji bez liku. Jest miasto Kutaisi nad rzeką Rioni, a w nim Katedra Bagrata i Monastyr Gelati wpisane na listę UNESCO. Jest też skalne miasto Wardzia z wyżłobionym w górach klasztorem czy Tbilisi ze Starym Miastem i twierdzą Narikala z III wieku. Gdy chodzenie po ulicach nie jest szczytem turystycznych marzeń, zawsze można wybrać się w góry Kaukazu, które usiane są urokliwymi basztami, wybrać się na Kazbek lub zobaczyć klasztor Cminda Sameba, niedaleko wioski Gergeti. Niestety jest też zła wiadomość: jedzenie w Gruzji jest tak dobre, że większość turystów wraca do kraju z dodatkowymi kilogramami.

Pirackie klimaty z dodatkiem rumu

Gruzja za blisko, a plaże w Batumi zbyt kamieniste? W takim razie polecamy Karaiby! Gdy myślimy o Karaibach, mamy przed oczami dawnych piratów, beczki rumu oraz chwiejące się na wietrze palmy (i chwiejącego się od nadmiaru rumu Jacka Sparrow’a). Karaiby to cały archipelag wysp z białym piaskiem, turkusową, czystą i zawsze ciepłą wodą, rafami koralowymi i bazą turystyczną, dzięki której można zapomnieć o bożym świecie, cieszyć się muzyką reggae i drinkami z kokosem. Ponieważ hotele najczęściej przyjmują tutaj turystów ze Stanów Zjednoczonych, można liczyć na minimalistyczne, ale niezwykle czyste i dobrze wyposażone pokoje, wyżywienie all inclusive i świetną zabawę, niezależnie od tego, na którą wyspę się wybierzemy. Najpopularniejsze wśród turystów ze świata są: Bahamy, Barbados, Dominika, Dominikana, Grenada, Haiti, Jamajka, Kuba, Saint Lucia, Trinidad i Tobago, Kajmany, Portoryko, Saint-Martin, Małe i Wielkie Antyle. Jak widać, jest w czym wybierać, a na każdej z nich zawsze świeci słońce i pogoda jest więcej, niż pewna. To znakomity kierunek wakacyjny dla osób, które uwielbiają ciepło, sporty wodne, nurkowanie i błogie lenistwo jednocześnie oraz dla tych, którym nie straszny długi lot samolotem. Wystarczy jednak, że przygotują kąpielówki, kremy z wysokim filtrem, dolary i paszport, którego ważność kończy nie szybciej, niż za pół roku od dnia wyjazdu. Myśli o polskiej słocie czy wymagającym szefie można odłożyć na później. 

Inna strona świata - Seszele i Bali

Jeśli dla kogoś Karaiby są zbyt zamerykanizowane, a podróż na nie zbyt wyczerpująca, można wybrać wyspy na Oceanie Indyjskim, zamiast tych na Atlantyku. Seszele i Bali to dwie propozycje dla miłośników zwiedzania, nurkowania, plaż, ale też afrykańskich i azjatyckich klimatów.

Seszele to kraj składający się z wysepek, z których część jest bezludna, część niezamieszkała, ale też z takich, na których turyści przyjmowani są z otwartymi ramionami. Seszele przede wszystkim oferują piękne plaże, kokosowe palmy, turkusowe wody zamieszkałe przez tysiące ryb, małży, krabów, a w głębi także przez rekiny. Można więc bezpiecznie wybrać się na wyprawę z instruktorem nurkowania i podziwiać z bliska rafę koralową. A komu zwiedzanie Seszeli z maską do nurkowania się znudzi, może zdecydować się na trekking w głębi lasów tropikalnych, w których spotkać można największego nietoperza świata.

>Po drugiej stronie indyjskiego oceanu, między Australią a Malezją, kusi turystów archipelag Bali. Pełen świątyń i z trzema pięknymi wulkanami, przesiąknięty hinduską kulturą i pachnący kadzidłami. Bali to idealne połączenie miejsca urlopowego dla osób, które uwielbiają spędzać czas intensywnie, by potem leżeć i o nic się nie martwić. Na Bali trzeba jeść, pić, zwiedzać, oglądać, podziwiać, a w wolnych chwilach opalać swoje blade ciało na plaży czy oddawać się medytacji i zamyśleniu podczas podróży po tysiącach mniejszych i większych miejsc kultu. 

Ładuj baterie na kolejny rok

Co łączy wszystkie powyższe miejsca? Chociaż leżą w różnych rejonach naszej ogromnej planety, oferują i plaże z ciepłą słoną wodą, i zabytki, górskie widoki, jak i bogatą florę i faunę. Są jeszcze wciąż dzikie, ale zapewniają wygody, są słoneczne, ale umożliwiają swobodne zwiedzanie. Są daleko, ale jednak można do nich dotrzeć i bezpiecznie z nich wrócić samolotem. Poza tym na każdym zrobią ogromne wrażenie!

Wszystkie powyższe wycieczki oraz wiele innych egzotycznych wypraw znajdziesz na stronie Fun Travel.

Pozostałe informacje

Sky Jumpers i jej założyciel Krzysztof Barszczewski (nr 23)

Krzysztof Barszczewski: Sky Jumpers to projekt z pasją

Rozmowa z Krzysztofem Barszczewskim, dyrektorem marketingu TKKF Cukropol i twórcą projektu Sky Jumpers

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Znaleziono drugi element

W podpoznańskich Wirach znaleziono kolejny niezidentyfikowany obiekt – informuje wielkopolska PSP. Wcześniej pracownicy jednej z firm w Komornikach znaleźli na terenie zakładu przedmiot przypominający zbiornik. – W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna.

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Azoty przepłacały za gaz? Chodzi o co najmniej 932 miliony złotych

Zarząd Grupy Azoty S.A. odkrył, że w latach 2022-2023 gaz kontraktowany dla chemicznego koncernu był droższy, niż wynikało z dziennych cen spot na europejskim rynku. Spółka miała przepłacić za surowiec co najmniej 932 mln zł. Czy jej ówczesne władze złamały prawo?

Piotr Schmidt oraz Wojciech Myrczek

Był Komeda i Stańko, teraz jest Młynarski i jazz

Nie można się bać nawiązywania do kultowych projektów czy artystów i ich twórczości – wywiad z Piotrem Schmidtem, trębaczem, kompozytorem, liderem i producentem muzycznym. Pod koniec minionego roku ukazała się płyta „Młynarski. Bynajmniej”. Za jej produkcję, jak i partie solowe trąbki odpowiada właśnie nasz rozmówca

ChKS Chełm musiał uznać wyższość broniącej Tauron Pucharu Polski drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie

Tauron PucharuPolski: ChKS Chełm musiał uznać wyższość faworyta

W spotkaniu ćwierćfinałowym Tauron Pucharu Polski ChKS Chełm przegrał z obrońcą trofeum Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Tym samym goście awansowali do Final 4

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu
ZDJĘCIA
galeria

Rodzinne ferie jak z bajki: warsztaty zielarskie w Herbapolu

Co tak naprawdę kryje się w kubku z herbatą i czy można założyć ziołowy ogród na balkonie. W ramach programu "Rodzinne ferie jak z bajki" najmłodsi odwiedzili dziś Herbapol.

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Już nie będą robić nielegalnych papierosów

Owijarki, pakowarka i prawie 700 tys. sztuk nielegalnie wyprodukowanych papierosów. Zatrzymano 8 osób. 5 obywateli Armenii i 3 obywateli Ukrainy.

Motor Lublin Arena

Motor Lublin Arena. Taka nazwa przynajmniej do końca 2027

Stadion, na którym swoje mecze ekstraklasy rozgrywają piłkarze Motoru Lublin zyskuje sponsora tytularnego i zmienia nazwę.

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
foto
21 lutego 2025, 19:00

Klasyczne kontrasty. Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Piątkowy wieczór (21 lutego) w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się jednym z najbardziej relaksujących utworów muzycznych, jakie kiedykolwiek powstały – „Pawaną op. 50” Gabriela Faurégo. Na zakończenie wieczoru zabrzmi monumentalna II Symfonia D-dur op. 43 Jeana Sibeliusa. Jako gość wystąpi grecki flecista Stathis Karapanos.

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

Zderzenie wojskowej ciężarówki i osobówki. Sprawcą nietrzeźwy kierowca

We wtorek (18 lutego) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Wał. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, a sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierowca.

Średnia cena samochodów w 2024 roku osiągnęła poziom 35 025 złotych, a tempo wzrostu cen na rynku wtórnym znacznie przy-śpieszyło, głównie za sprawą większej liczby prawie nowych samochodów w ofercie.

Te używane auta straciły najwięcej na wartości

Volkswagen Passat tańszy o ponad 7 tysięcy, a Audi A6 o ponad 10 tysięcy złotych. Jakie jeszcze modele znajdziemy na liście najpopularniejszych samochodów na wtórnym rynku, które straciły na wartości w 2024 roku?

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów
WYBORY PREZYDENCKIE

Szymon Hołownia w Lublinie: trzeba powołać fundusz wsparcia lokatorów

W środę przed południem marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedził Lublin. Kampanijne spotkanie z dziennikarzami stało pod znakiem komentowania polityki krajowej i negocjacji dotyczących przyszłości Ukrainy bez udziału Ukrainy. Dla mieszkańców Lublina nie to jednak z całego spotkania było najważniejszą informacją.

Służby pracują na terenie obiektu w Komornikach pod Poznaniem, gdzie w środę, 19 lutego, pracownicy znaleźli fragment rakiety Falcon 9

Szczątki amerykańskiej rakiety nad Polską. Jest potwierdzenie

W środę rano nad terytorium naszego kraju doszło do niekontrolowanego wejścia w atmosferę szczątków członu rakiety nośnej Falcon 9 – potwierdziła Polska Agencja Kosmiczna. Agencja zbada razem z firmą SpaceX, czy znaleziony w Komornikach zbiornik jest częścią tej rakiety.

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Dozór i zakaz zbliżania. 71-latek odpowie za usiłowanie rozboju

Policjanci zatrzymali 71-latka w sprawie usiłowania rozboju. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi im. Zenona Plecha 2025 w Łodzi

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium